( Vyřešeno ) MSI spolehlivost

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nargon 12. 3. 2017 18:43

Skládat počítač není složité. Pokud člověk ví jak na to tak to zvládne. Jenže když neví jak na to tak by se o to neměl pokoušet. Alespoň do doby než si například na YT pustí deset různých videjí, kde počítač skládají a vysvětlují jak se to dělá, jak to dělat a jak nedělat a nebo na co si dát pozor apod. Pak už by to měl zvládnout i laik co to nikdy nedělal. Tedy za předpokladu že je inteligentnější než poleno.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 3. 2017 23:05

Polen za den potkas vic, nez ...

... no minimalne vic, nez si myslis.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 3. 2017 07:42

dockalacek píše:A čeho ti lidi chtějí dosáhnout? Ty víš dobře, že s praktickou stavbou počítačů jako postiženec nemám zkušenosti, ale tohle je dost i na mě. Předpokládám, že výše zmíněné případy z praxe se týkaly těch, kteří se pokoušeli o samostavbu. A nerozumím pohnutkám, které je k tomu vedli. Něco si dokázat? Sestavení u CZC zdarma nebo za poplateček tady na fóru příliš ponižující? Ty lidi jsou normální blázni. A tenhle tvůj příspěvek trochu popírá pradávné prohlášení Pythona i některých jiných, a to, že sestavení počítače zvládne i cvičená opice, že je to trochu jako lego a že (a to jsem si myslel i já, že se tam nedá zapojit nic obráceně, špatně, jinak že je to zkrátka blbuvzdorné). Takže buď cvičené opice rapidně nabraly na inteligenci, a pokud ne, tak tebou zmínění "experti" byli hluboko pod IQ cvičených opic. Ať jedno nebo druhé, obojí smutné. A něco si dokazovat, spolíhat na to, že to tam nějak nakonec spadne, že to poběží, to je dost dětinský a trapný. Pouštím se pouze do věcí, na které bezpečně stačím. Pokud mám pochybnosti, je lepší se na to vybodnout.

Jasně, já chápu, že s tímhle přístupem bychom byli dodnes na stromech, protože absolutně jistý je v životě máloco. Ale Kinův post je dokonalou ukázkou lidské blbosti. Nikoliv jeho, ale blbosti lidí ;-]

tak ono záleží na tom, čeho tou stavbou chce dosáhnout. Pokud je to budoucí ajťák, tak mu nic jiného než ten první pokus nezbývá. Osobně bych takovému navrhoval jinou variantu a to koupit hotové, to rozebrat na součástky a zkusit si to znovu složit. Já tak začínal a tím se i vyvaroval zbytečným škodám. Jedinou věc, kterou jsem kdy zničil byl CPU Duron (socket A), kdy mi nedoléhal chladič, protože mi prodejce příliš ohnul sponu na chladiči, abych prý neoštípal jádro (to jsem se dozvěděl až při reklamaci). No a já si nevšiml, že to nedoléhá.
Pokud je to jen tím, že chce ušetřit ... jak píšeš, je to nesmysl, je tu CZC a stavba zdarma.
Pokud jen chce nabrat zkušenosti, ukázat, že na to má ... no, holt se občas stane, že některé komponenty musí zatáhnout znovu, když je poničil.

PS: já se teď pokouším zgenerálkovat 50 letý motor a taky jsem to předtím nedělal. A věř, že ty cifry, když se spletu, létají trošku jinde (blok 20, klika 10, hlavy 15, válce 6, vačka 3, náhon vačky 1, karbec zatím jen 5, spojka+setrvák 7 ... a spousty specializované práce). Proč se do toho cpu sám? Protože cest k cíli vede spousta. Většina automechaniků už tohle ani neumí opravit a ten zbytek by si práci příliš zjednodušil, takže by ten motor za pár let chcípnul zase. Teoreticky tu v ČR existují 1-2 mechanici, kteří by to uměli udělat. Jenže ti jsou zavaleni prací a to bych vyjel až tak za 5 let. A samozřejmě je tu i ta motivace ušetřených peněz a "já to dokázal".
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 3. 2017 09:43

KineCZek píše:Polen za den potkas vic, nez ...

... no minimalne vic, nez si myslis.


Bylo by to na topení? :-D
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 13. 3. 2017 12:24

eLzyx"Pokud je to jen tím, že chce ušetřit ... jak píšeš, je to nesmysl, je tu CZC a stavba zdarma.


No sice jo, ale co jsem tak viděl fota po forech jsou tam taky pěkný prasata,takže tam pro změnu zase na koho kdo kápne,může to zrovna skládat nějakej brigádník co se to učí a pak to tak vypadá.Navíc je to i o tom že ti tam můžou v pohodě naházet použitý vrácený kusy. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod omualo 13. 3. 2017 13:26

Nekdy to prasecina je, co bys za ty prachy nechtel ;)
Poradl lepsi prasacky provedene a funkcni, nez prasacky provedene (kdyz je nekdo schopen provest vyse uvedene, tak o zbytku prace si nedelam iluze) a se znicenymi komponenty doma.

Pouzity kus - njn, riziko. Jenze na druhou stranu je to alespon na funkcnost otestovano.
omualo
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků