Asus P9D WS a USB 3 pro WIN 10

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod solaris1 11. 6. 2017 17:52

Ahoj,

řeším zde problém ohledně USB3 a desky Asus P9D WS, nekorektní vzbuzení pc (nesprávně inicializaci VGA) z režimu spánku.

Prosím kdo má desku Asus P9D WS, má někdo podobný problém? Jak se vám podařil vyřešit? Jaký máte ovladač USB 3 v OS Win10? Můžete poslat link, návod? Funguje vám korektně vzbuzení pc z režimu spánku?

Moc díky
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 6. 2017 16:13

Drivery z webu výrobce nefungují? https://www.asus.com/cz/Motherboards/P9D_WS/HelpDesk_Download/

Co v tom máš za zdroj? Jak máš nastavenej BIOS?
USB 3 drivery na Intel seženeš všude, stáhni klidně nejnovější.

Zakaž si Windows Update; natahají se ti jinak s vysokou pravděpodobností generický drivery...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 13. 6. 2017 20:59

dle milana by měl být problém "nekompatibilní ovladač ATK/ACPI, který nesprávně inicializuje VGA po probuzení z režimu spánku"

má někdo podobný problém?

-- 13. 6. 2017 22:01 --

@milsimr prosím které konkrétně drivery?
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 6. 2017 21:13

Zajímají tě především drivery na chipset, Intel MEI, popř. na RAID / SATA (Intel RST). A pak si někde stáhni intel usb 3.0 extensible host controller driver. Plus samozřejmě poslední verzi driverů na to tvoje FirePro nebo co v tom máš.

Pořád si nezodpověděl dotaz, co v tom máš za zdroj a jak máš nastavenej BIOS (S states apod. šetřící funkce).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 13. 6. 2017 22:14

Nezáleží jak odpoví, protože odpověď bude vždy stejná. Asus P9D WS není kompatiblní s Creators 1703 (CB). Laxní přístup ze strany Intelu (nevydal a nevydá, poslední jsou 11.0.0.1155 a ty se musí držet) a distribuce betaverze systému, která si mění jádro a funkce po svém. Jediná možnost je zakázat CB a používat stabilní CBB (Current Branch for Business).

Rollback. Další řešení prozatím neexistuje a nadávat můžeš leda sobě. Očividně jsi nepochopil filozofii pracovní stanice. Windows 10 Redstone 2 se dere kupředu, zpětně se nikdy neohlédne a v tom je ten problém.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2017 02:06

Až teď jsem si zpětně přečetl, že používá build 1703... takže jak píše Sasar - rollback na starší build + jak jsem psal, zakázat Windows Update.

Pokud ani to nepomůže, tak návrat k W7 / 8.1 a vykašlat se na - u tohoto konkrétního hardware - problémové W10.

Potřebuješ nutně nejnovější verzi W10 a žádné jiné řešení nepomohlo? Upgraduj hardware na novější platformu.....
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 14. 6. 2017 09:46

No problém byl i u W7, měnila se karta na FP, nepomohlo, nové kabely taky nic, upgrade fw u monitorů Eizo taky nic, po přechodu na W10 (1703) a kartu FP ten problém není tak častý, resp. háže jenom hlášku o rozlišení a občas rozlišení i rozhodí. W10 je rychlejší, pracuje se mě na ní líp.

Tady
je problém, který nastával u W7 + R7 250X

-- 14. 6. 2017 10:56 --

@Sasar zkusil jsem nainstalovat MEI a hodilo mě to hlášku, že v pc je novější 11.0.0.1157.
Chipset Verze 10.1.1.7 jsme nainstaloval, ten šel instalovat bez problému (setup ve složce), RAID_V12801016 šel taky instalovat, intel usb 3.0 extensible host controller driver pro W10 jsem nenašel

-- 14. 6. 2017 11:14 --

ovladač grafiky 21.19.384.0 / 15.03.2017

-- 14. 6. 2017 11:17 --

Asus P9D WS je profi deska, počítal jsem i s určitou podporou, proto byla vybrána, tohle fakt nechápu (přistup výrobce, neaktualizované ovladače atd.).

Optimálně pokud někdo vlastní Asus P9D WS zda má někdo podobný problém a jak ho vyřešil.
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2017 10:32

Zkoušel si to mj. s jinou grafikou / monitorem?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 6. 2017 10:42

Asus...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2017 11:05

Asus? "Určitá podpora"?
Obrázek

Btw, máš u tý desky aspoň poslední aktualizaci BIOSu? Poslední revize upravuje S3 states.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 14. 6. 2017 12:07

solaris1 píše:@Sasar zkusil jsem nainstalovat MEI a hodilo mě to hlášku, že v pc je novější 11.0.0.1157. Chipset Verze 10.1.1.7 jsme nainstaloval, ten šel instalovat bez problému (setup ve složce), RAID_V12801016 šel taky instalovat, intel usb 3.0 extensible host controller driver pro W10 jsem nenašel

Asus P9D WS je profi deska, počítal jsem i s určitou podporou, proto byla vybrána, tohle fakt nechápu (přistup výrobce, neaktualizované ovladače atd.).

Optimálně pokud někdo vlastní Asus P9D WS zda má někdo podobný problém a jak ho vyřešil.


Psychologickou pomoc, duchovní útěchu při posezení nad šálkem heřmánkového čaje nabízí Dočkalaček. Popláčete si, ale nevyřešíte nic. Proč? Neustále opakuješ profi, workstation a jak jsi zklamaný. Situaci nezměníš, ale vetšinu problémů jsi zavinil sám. Zační s HW také náležitě zacházet.

Asus P8C WS 72ks, P9D WS 58ks. Celkem (Supermicro, Tyan, HP) C216-226 436ks. Myslíš, že SM X10SAE (B R3.0a, CB 1703 x86_64) s PNY Quadro 2000D "usíná správně"? Za všeobecného jásání změnil Microsoft řízení k lepšímu, Intel adekvátním způsobem reagova, výrobce vydal nový BIOS (mj. všetně opravy S3 state), ve kterém se snažil adaptovat propojení dvou světů (starý s novým), místo aby prostě odříznul, tak se to snažil obejít. Tak proč se nic nevyřešilo? Protože bios a ovladače jsou v rozporu s ovladačem synchronizační/manipulační/ovládací a grafické karty. Proč nepoužít aktualizovaný ovladač, alespoň pro grafickou kartu, nebo generický (existují). Protože by přestal fungovat software, pro který byl ovladač napsán a software už nikdo nikdy přepisovat nebude. Aktualizace znamená koupit celé nové zařízení (za rok, dva nastane identická situace), které stojí obyvkle násobně více, než nějaký počítač a vyžaduje konkrétní atributy.

Microsoft ani Intel mohou modernizovat "domací hardware", u serverů a pracovních stanic se musí ohlížet a otáčet, protože kdyby sestřelili zpětnou kompatibilitu, nebo odřízli "obecně používaný ne-standard", tak je firmy ukamenují. Rozdíl je v tom, že Ty to nevíš a právě proto "posezení u čaje", protože správce by měl vědět, než na něco mákne, co to udělá. Ty jsi změny ani nečetl.

Otestuj HW, ověř si, že nejde o nestandardní grafickou kartu (např.: s modifikací od výrobců jako Kodak, Eizo a dalších) a začni od nuly, s čistou instalací, ovladačemi a nastavením. Potom se nebude Windows 10 montovat do ovladačů a neudělá v knihovnách, jádru a ovladačích peklo, tedy stav, ve kterém se nacházíš i ty. Všichni budou spokojeni, jen nebude čajová párty.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 14. 6. 2017 12:46

@milsimr ano, viz odkaz, mám dva monitory a stejný problém
Bios je pouze pro W8.1 https://www.asus.com/cz/Motherboards/P9 ... _Download/

Problém byl jak u W7 tak teď u W10. U W10 se projevuje problém méně, grafika pracuje v pořádku, jenom ten režim spánku :/

@Sasar tedy v tomhle srabu nejsem sám, hm, pochopil bych to u nějaké game desky...
Na pc se permanentně pracuje, čistá instalace znamená dost komplikací :/

Suma sumárum, tenhle problém nejde nijak vyřešit, mají ho všichni kdo má Asus P9D WS, a problém asi zůstane nevyřešen...
Ad Astra
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2017 13:32

Že je "BIOS pouze pro W8.1" (v tomto případě nejspíš jen aktualizační aplikace) neznamená, že nejde aktualizovat ručně - v BIOSu pro to bude určitě nějaká funkce a půjde to aktualizovat z flash disku, kam si ten BIOS stáhneš. RTFM! Takže si laskavě zjisti aktuální verzi BIOSu a pokud je starší, než-li aktuálně dostupná verze na webu, tak laskavě aktualizuj. Popř. to raději svěř servisu... do doby, než sem napíšeš, že máš aktuální BIOS, tak se není dále o čem bavit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 14. 6. 2017 14:53

solaris1 píše:@Sasar tedy v tomhle srabu nejsem sám, hm, pochopil bych to u nějaké game desky...
Na pc se permanentně pracuje, čistá instalace znamená dost komplikací :/

Suma sumárum, tenhle problém nejde nijak vyřešit, mají ho všichni kdo má Asus P9D WS, a problém asi zůstane nevyřešen...


V žádném případě. Existuje nepatrná šance, že problémy způsobil vadný HW, bohužel, s největší pravděpodobností jste si problémy způsobil sám. Těžké přijmout, přesto naprosto reálný scénář. Asus P9D WS používám v mnoha malých a středních firmách, jako spolehlivý základ pro finanční operace, tvorbu obsahu, grafické práce apod. Mluvíme o desítkách kůsu, které spolehlivě fungují a nevyžadují větší zásahy (dálkově, nebo na místě). Samozřejmě problémy existují, avšak v naprosto vyjímečných případěch, které se týkají některých převodníků, průmyslových odečítačů, externích zařízení apod., které jsou schopné fungovat pouze s konkrétním typem ovladače a nejedná se o standardní HW. Ve vzácných případech i starší externí disky s čipy Profilic, SSD disky s řadiči SandForce SF1200 a SF1500, které neodpovídají běžnému standardu. 100% kompatibilita existuje ve vyjímečných případech, avšak nekompatibilní ještě neznamená nefunkční, nebo problémový. Pouze se najdou situace, ve kterém se musí nalézt řešení individuálně, nebo se nanajde a to znamená další investice. Za to ovšem nelze vinit Microsoft, Asus, ale výrobce konkrétního zařízení a správce systému.

Mícháte nesouvisející věci. Bios nemůže být vázán na konkrétní operační systém, naopak, jedná se o univezální a dodržovaný standard, který funguje nezávisle na operačním systému. Součástí mohou být proměnné části, které upravují chování procesoru, nebo dalších součástí. Globální oprava, o které se mluví přinesla dvě základní věci. UEFI 2.3.1, které je nezbytné pro bootování PCIe SSD disků s novým standardem ATA a NVMe, dále rozšíření řízení procesoru C(E) states, které využíjí moderní systémy (Windows 10, Windows 8.1, Linux 4.0+ apod.) Intel SpeedStep pro řízení frekcence a napětí jader, vláken, L3 cache, IGP a PCIe rate. V souhrnu jde o navýšení výkonu pro systémy, které pokročilou správu umožňují.

Další problém se týká správy, systém byste měl udržovat odděleně od proměnného prostředí, uživatelských dat a dalšího SW vybavení. Při správné správě, se udržuje univerzální produkční obraz, platný pro 1 - 100xxx stanic. V případě selhání se překopíruje obraz na nový disk, nebo bový počítač, nakopírují se klíče do TPM čipu, uživatelské nastavení a další proměnné, tak, aby celá operace zabrala maximálně jednotky minut, nebo bylo celé aktuální operativně přenositelné. Hodinové laborování značí selhnání správy a údržby. Z odhadu vašich schopností si myslím, že čistá instalace znamená nejnižší náročnost na znalosti a čas. Mohu se mýlit.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2017 16:07

Sasar: U nich zjevně hromadná správa strojů, včetně deploymentu předpřipravených sysprepnutých img (ať už skrze WDS, Ghost Solution Suite, FOG, DRBL či cokoliv jiného) je věc naprosto neznámá a nelze ji očekávat. Jinak by jsme tu nečetli cosi o x-hodinových reinstalacích. Jejich věc, že nemaj univerzální img a nástroje pro jeho deployment, kterou lze "reinstalaci PC" vyřešit za pár minut vč. pár dalších minut na zálohu dat. Systémáka, co to u nich spravuje, vcelku lituji.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků