Problém se starší sestavou (koupenou)

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod honza.stajsko 29. 7. 2017 09:36

Dobrý den, mám na vás dotaz. Koupil jsem si nový zdroj FSP500-60GLN(80) a desku Intel DG965RY + Core2Quad Q6600 + 4GB DDRII. Ale když napojím hlavní napájení desky a přídavné napájení CPU a HDD (180 GB) a když jsem byl u posledního (Reset SW, Power SW, HDD L.E.D) Led + a - tam nebylo.. Napojil jsem to podle návodu a když jsem to vše napojil, tak jsem to zkusil zapnout, tlačítko nereagovalo. Ale když jsem vevnitř nějakým způsobem zkusil vypojit a zapojit a potom zmáčknout tak se to po 3+s zapnulo. Také tam byly zapojeny 2 větráky které se jen tak pohnuly, vše jsem ještě dobře napojil a zkusil zapnout. Tlačítko znova nereagovalo a počítač se potom zapínal a vypínal neustále. Vůbec nevím, čím by to mohlo být. (Na základovce svítila zelená dioda). Řeším to na více poradnách a vůbec si nevím rady... Deska by měla i se zdrojem být ozkousená tak kde může být chyba? Děkuji všem za rady!
Zde je odkaz na desku http://aukro.cz/intel-dg965ry-core2quad ... LikeButton

Ty ramky co jsou s desku zůstávají venku máme svoje :) Cca. 1080MHz DDR2.
honza.stajsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 29. 7. 2017 11:12

Odpojit vše co není třeba......

Vrátit tam ram které byly s MB odskoušené a které fungují.....

Provést reset biosu a skusit to zapnout.....

Některé MB nenaběhnou pokud není připojena klávesnice a monitor (většinou se to dá v biosu vypnout).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 29. 7. 2017 11:13

Udelej to, co ti radi jinde, mimo case, jen deska+procesor+puvodni pameti+zdroj, zapojit monitor a spustit pres piny. Pokud to nepojede, tak jiny zdroj a pokud ani tak nic, tak vratit.

Edit:
Pozde :) Bez klavesnice se to maximalne zasekne v postu, ne? Ale na monitoru alespon neco nabehne.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 7. 2017 09:45

Popis interních konektorů najdeš v manuálu: https://www.intel.com/content/dam/suppo ... uide03.pdf

Boot loop je často způsobem použitím nekompatibilních pamětí. S RAM dodanou spolu s deskou to chodí?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herma 30. 7. 2017 16:19

Bych to spíše viděl na kondenzatory na desce. Tady v té době to intel desky mivaly často
herma
Junior

Odeslat příspěvekod honza.stajsko 2. 8. 2017 22:06

Zdravím, už jsem zjistil čím to bylo. Zdroj z nějakého důvodu prostě byl opožděný a nestíhal celou sestavu musel jsem jej vyměnit a už to jede i s novými RAM. Ale je zde stále problém, ZK mi nenačte GTS 250 1 GB a procesor který má mít 4 jádra má pouze 2 (jedu teď na integrovanou grafiku) a jsem zapojen přes VGA do grafické karty (na převaděč a HDMI je tam také místo ale zkoušel jsem pouze VGA) takže si teď trošku nevím rady.
honza.stajsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 3. 8. 2017 00:45

No a co vypisuje bios o tom CPU?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.stajsko 4. 8. 2017 23:45

No nic moc.. Jenom typ a GHz nic víc k tomu asi snad ani není.
honza.stajsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 8. 2017 07:07

No a píše to že je to čtyř jádrový CPU? Zda tam není osazen jiný.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.stajsko 6. 8. 2017 15:33

Právě si sním píšu on se domnívá, že tam je jiný CPU že tam není Q ale E
honza.stajsko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 8. 2017 16:01

To je takový problém podívat se do BIOSu, respektive použít nějakou diagnostickou utilitu (CPU-Z, HWiNFO) a zjistit, jaký procesor je detekován?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 8. 2017 17:06

A je takový problém sundat chladič a skouknout popis na CPU?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.stajsko 7. 8. 2017 22:49

Dobry den, toto problém není, ale nemám do 15. Přístup k PC proto vám to na jistotu říct nemohu. Hned jak to zjistim bud založim jiné téma a nebo (pravděpodobně) se ozvu zde na tomto linku, diky. :)
honza.stajsko
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků