PC se restartuje

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oncin 26. 8. 2017 12:16

Zdravím, počítač se mi po zapnuti neustále hned restartuje ,ještě před naběhnutím základní desky, trvá to i hodinu než se to spustí.
Myslel sem že mam špatný zdroj, tak sem ho vyměnil ale problém to neodstranilo. tak mě napadá už jen základní deska.
Můžete mi poradit náhradu za moji stávající?
V brzké době budu nahrazovat i grafickou kartu za GTX 1070.

Základní deska GIGABYTE GA-Z87X-UD4H
Ptrocesor Intel Core i7-4790K
Graficka karta :MSI nVidia N770 TF 2GD5/OC
Zdroj : Corsair ATX 650W CS Series CS650M, 80 PLUS Gold,
SSD: CRUCIAL M500 120GB
RAM : Crucial Ballistix DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 BLS2CP8G3D16
Chlazení : ARCTIC Freezer i30
CASE CORSAIR Carbide Series™ 300R Compact PC Gaming Case
oncin
Junior

Odeslat příspěvekod malay 26. 8. 2017 12:41

Než vyhodíš desku, prostudoval si manuál k desce od strany 110 (troubleshooting, debug led codes)? Nemusí to být tvůj případ, ale vidím to často, že u současné generace není už četba manuálů v módě, snadnější je hardware vyhodit a koupit jiný.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oncin 27. 8. 2017 17:35

manuál bohužel nemám.
oncin
Junior


Odeslat příspěvekod Cadoerien 28. 8. 2017 12:48

Co znamená po zapnutí? Jak daleko se dostaneš? Zobrazí se vůbec něco na displeji?
Cadoerien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 8. 2017 13:22

Verze a stav (OC) UEFI?
Verze firmware a stav SMART systémového SSD?
Kdy jsi naposledy čistil chladící cesty?
Pracují po startu PC všechny větráčky bezvadně?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oncin 28. 8. 2017 22:16

Po zapnutí mam na mysli hned jak se zapne zdroj,tak vteřinu na to se zas vypne. Občas je to dal, jako by to čekalo na inicializaci základní desky ale když se na obrazovce nic nezobrazí tak se to opět restartujte.
PC vlastně jen cvaka jak se zapíná a vypíná zdroj. Až najednou naběhne.
oncin
Junior

Odeslat příspěvekod oncin 30. 8. 2017 22:09

Můžete mi sem prosim napsat možnou náhradu za tu moji stávající ?,abych ji mel kompatibilní.
Děkuji.
oncin
Junior


Odeslat příspěvekod oncin 6. 9. 2017 08:31

Prostudoval sem manuál a podle debug code mi to pri spouštění na základní desce vyhodí DB, to podle manuálu znamená Flash update selhal.
Ale to jen pri delším načtení, většinou když to jen zapíná a vypina tak se nezobrazí nic a jen na střídačku blikaji diody M_bios a B_bios.

Zkoušel sem přepínač na záložní bios, to se PC rozjede ale monitor zůstává černý tak nevím.
oncin
Junior

Odeslat příspěvekod malay 6. 9. 2017 16:10

Pokud jsi přepnul na záložní BIOS, tak ten pravděpodobně nebude aktuální (F7) a nebude podporovat tvůj procesor, který potřebuje BIOS F9. Možná proto máš problém s obrazem. Už jsem dlouho žádnou desku od Gigabyte s DualBIOSem v ruce neměl, ale pokud to funguje pořád stejně, tak záložní BIOS (B_bios) by se měl automaticky flashnout do primárního (M_bios). Pokud si nedokážeš sám poradit, hoď to někomu, kdo flashování biosu rozumí. / Kdybys vzal do ruky manuál hned, mohl jsi ušetřit za zdroj a místo toho si raději zaplatit kvalitní servis (flashnutí biosu).
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků