ASUS M2N-E AM2, sháním podložku pod chladič

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 9. 2017 15:45

Zdravím všecky počítačový maniaky, našel si mne jeden nečekanej problém - přestal mi startovat starší komp, poslední dobou používanej už jen pro archivaci a zálohování. Po důkladný prohlídce jsem našel příčinu - odpadnul chladič z procesoru, protože se odlomil jeden ze dvou zobáčků na bakelitový podložce, která je přišroubovaná na základní desku PC a na kterou se pružným třmenem upevňuje chladič procesoru právě na ty dva zobáčky. Deska je ASUS M2N-E socket AM2. Podložka je k desce přišroubovaná 4ks šroubů, rozloženejch do rohů obdélníku 48mm x 96mm. Deska je přitom jinak v excelentním stavu, protože měla nadprůměrnou péči i chlazení (netaktovalo se, co půl roku se ouřadovalo s vysavačem na prach, vzadu na skříni byly kromě zdroje další 2 výtlačný větráky 85mm plus procesor dostával extra chladicí vzduch samostatným wind-tunelem), takže do poslední chvíle běhala jak víno s dvoujádrem Athlon 64 X2 a W7 Ultimate 32b. Nerad bych ji proto byl nucenej vyhazovat a nahrazovat něčím jiným "z druhý ruky", tudíž velice pravděpodobně v mnohem horším technickým stavu - protože kupovat něco nový znamená dneska pořizovat v podstatě fungl new železo a cpát do něj W10 - cena přitom půjde kamsi nad 5 kKč jen za procík...
Takže pokud někdo můžete uvedenou podložku postrádat, protože stejnou nebo podobnou desku směřujete do červenýho kontejneru, budu vděčnej za nabídku do SZ - poštovný platím, nebo se v rámci dojezdu cca 1 hodina autem stavím osobně.
Díky předem za help.
podlozka_pod_chladic.jpg


Předem se omlouvám moderátorům, ale při sebelepší vůli jsem tady nenašel jinou sekci/rubriku, kam bych podobnou poptávku mohl pověsit - pokud máte lepší umístění, prosím o přesun tam.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 9. 2017 18:23

Nebylo by lepší za pár šupů prostě koupit celej novej chladič na procesor? AM2 chladiče se stále prodávají a tahle plastová základna se prodává snad ke každému včetně příslušného backplate. Tudíž otázka je, kolik do toho chladiče chceš nacpat a jak moc řešíš u tohoto počítače ticho.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 9. 2017 18:45

Právě pokud to nebude životně nutný bych do toho nerad vrážel vůbec žádný prachy navíc. Čenicháním ohledně dostupnosti nákupu nový podložky i chladiče už jsem si prošel. Stručně řečeno - je to těžce nerentabilní. Původní chladič je v pořádku včetně větráku, kterej má odběhanejch už víc jak 10 roků - otáčky i odběr v normě, vůle hřídelky nula celá nula prd, je pravidelně rok co rok přimazávanej mou oblíbenou "medicínou" Shell Helix HX7 5W-40 (jo, přesně ten, kterej se obvykle leje do motoru v autě), prostě o ten počítač jsme se nejdřív já a pak náš Junior docela dost starali, aby vydržel - a von vydržel. Povolila součástka za pár šupů, u který bych nepředpokládal nějakou poruchovost, ale jak vidno, i plastový výlisky z masivní hmoty mají nějakou nespolehlivost. Ale kupovat kvůli blbý podložce novej celej chladič za 5-7 stovek oběživa se mi nechce a samotný rámečky pro socket AM2, AM2+ a AM3 (cena 80-100Kč) sice v nabídkách jsou, ale "skladem 0ks, díl k dispozici pouze na dotaz" - takže dostupnost silně problematická a cena ve finále srovnatelná s celým kompletem včetně chladiče a větráku ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 18. 9. 2017 04:33

Nie ten plastový rámik sa s chladičom nepredáva. je to súčasť dosky! Ale niekde som videl predávať náhradu.Alebo niekto kto menil chladič a rámik mu ostal. Ja som jednému takto svoj poslal kamsi ku Prahe raz.

https://www.amazon.com/uxcell-Plastic-B ... B00KHSM4UY

https://www.suntech.cz/produkt/166072-p ... ocket-am2/

https://www.czc.cz/primecooler-pc-rtrma ... ion_Module
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 18. 9. 2017 09:32

Podívám se, něco se snad v nahromaděném bordelu k odvozu najde.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 9. 2017 09:56

2 atti.hombre - muchas gracias za linky, amigo, ale když se podíváš na "položka skladem" - najdeš tam jak v Suntechu, tak v CSC jedině čistou, krásnou a kulatou NULU. Ta je mi, jak jistě uznáš, platná jak mrtvole pohorky. Jak jsem odepsal vejš milsimrovi - stádium prolejzání tuzemskejch í-šop už mám za sebou - a sorry jako, objednávat něco takovýho z e-bay, amazonu a podobný třídy je poněkud zbrklý, obzvlášť když desek s AM2 socketem se denně vyhazujou desítky a je jen otázkou času, kdy někdo kdo to tady čte na jednu takovou narazí - a dá mi vědět - viz další post autora Sasar ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 9. 2017 18:26

No - a je to, vypadá to že mám trn z pedálu minimálně napůl vytrženej. Jedna podložka pro AM2+ socket je na cestě počtou z Olomouce, v záloze je celá kompletní a chodivá deska M2N-E i s procíkem a RAMkama z Třebíče. Dík všem co se ozvali.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 9. 2017 19:38

Vyřešeno, podložka dorazila dnes odpoledne počtou, večer jsem ji namontoval a PC zprovoznil.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 9. 2017 20:30

Gratulace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 9. 2017 05:52

To byla ukázka fungování bastlířský komunity - v neděli zveřejněná poptávka měla za následek pondělní odeslání počtou a úterní uvedení do provozu... Revanš je často něco úplně odlišnýho - od láhve něčeho dobrýho přes pomoc při sehnání historickejch součástek (například germaniovejch tranzistorů) až po udělání určitý technologický operace, na kterou jedinec nemá ani vybavení, ani znalosti (doma jen těžko realizuješ třeba pájení tvrdou pájkou - mosazí nebo stříbrem, na to už je potřeba autogen, speciální chemie jako tavidlo a v neposlední řadě i ruce vycvičený k takový práci = bez zkušeností leda tak něco propálíš).
Bohužel někdy to nejde takhle rychle, někteří lidi nečtou web denně, takže než se dočkáš odpovědi, je to občas na hodně dlouhý lokte ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků