Pazvuky ze zvukovky

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vanhouten 20. 4. 2018 09:54

Zdravím,

druhé PC co máme vydává při scrollování pazvuky z repro. Jedná se o starý Acer Veriton na socketu 775. Jo vím, lepší to je zahodit a koupit nový, nicméně na to na co je určený to dostačuje a nemám potřebu to měnit celé.

Zvuky se linou při scrollování, při rychlých přechodech barev na monitoru při práci HDD.

Zkoušeli jsme:
vyměnit zdroj (tam je externí)
jinou zvukovku (do USB, včetně toho, že jsme ji dali na 1 m dlouhý USB prodlužovák

Výsledek stále stejný. Takže moje otázka zní? Krom toho že bude asi MB v kopru, šlo by s tím ještě něco dělat?
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haens 20. 4. 2018 10:07

zkusit nějaký kabel k repro s lepším stíněním? zkusit dát repro dál od kompu, hlavně od monitoru? jinak nějaké pazvuky v repro nemusí o stavu MB naznačovat vůbec nic...
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod vanhouten 20. 4. 2018 11:22

repro je úplně mimo komp, kabelem to nebude, monitorem (TV) taky ne. Mám takhle dva kompy vedle sebe zapojené na stejné repro, stejnými kabely a druhý komp to nedělá. Stejně tak jsem zkoušel vyměnit subwoofer do kterého to je zapojené a i s druhým kusem to dělá to samé.
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 4. 2018 12:46

Zkus asynchronni USB DAC.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanhouten 20. 4. 2018 13:01

to už asi ale levněji vyjde koupit nějaké CPU, MB, RAM ne?

spíše než nákupy bych to rád vyřešit radou typu, urvi tenhle drát, tam na to šlápni a tady vraz šroubovák a bude to možná fungovat. No asi to seženu na test jinou MB.
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 4. 2018 14:55

Tak ono EMI ruseni je naprosto normalni vec.

Casto podporena nekvalitnim zdrojem. Tzn kvalitni zdroj (RMx a lepsi), kvalitni deska ... a nakonec stejne skoncis u DACu (a/nebo recieveru) ... pokud chces kvalitni zvuk.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 20. 4. 2018 20:11

Napadlo mi niekolko rieseni, vacsinou nevyzaduju investiciu:

- zapojit repro, monitor, druhy komp do inej zasuvky, resp. aj inej fazy*
- docasne odpojit druhy komp, monitor zo zasuvky
- premiestnit druhy komp, repro, subwoofer
- vymenit niektore komponenty za tie z druheho pc, napr. zdroj, zvukovka*

* ak je to mozne

Inak tu zvukovku by bolo dobre vyskusat, neviem aka je potrebna, ake sloty su volne, ci len USB, ale na bazaroch su zvukovky od 1€, za 5€ aj 5.1 Creative.

OK, teraz som docital prispevok, takze zvukovka asi nepomoze.

Este som si spomenul, sice to bolo na telke a bolo to nieco ine, ale rusenie moze sposobit aj kablovka, ak je teda k tomu PC pripojeny tv kabel, tak vyskusaj odpojit, mozno staci ze je nejake ine zariadenie v jednej faze, zasuvke, tak skusaj postupne odpajat zariadenia a kable od kablovky, anteny, satelitu, mozno to jednemu PC nevadi a druhemu ano.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanhouten 23. 4. 2018 08:50

KineCZek píše:Tak ono EMI ruseni je naprosto normalni vec.

Casto podporena nekvalitnim zdrojem. Tzn kvalitni zdroj (RMx a lepsi), kvalitni deska ... a nakonec stejne skoncis u DACu (a/nebo recieveru) ... pokud chces kvalitni zvuk.



Vím že to je normální, jenže to je tak hlasité že to přeřve hudbu pustěnou z toho kompu.

Deska, zdroj - je to starší kancl sestava Acer Veriton Lxxx, takže tam lze řešit max. CPU, RAM a HDD. Zdroj je externí, vyzkoušené dva, jeden úplně nový a dělá to stejně. Nejde o kvalitní zvuk, jde o to ať pazvuky nemají tendenci ti urvat palici svou vysokou frekvencí. Je to fakt tak blbé, že to přehluší jakýkoliv zvuk (hudba, film). Kdyby to dělalo v unosné mezi tak to neřeším.

Dreamer píše:Napadlo mi niekolko rieseni, vacsinou nevyzaduju investiciu:

- zapojit repro, monitor, druhy komp do inej zasuvky, resp. aj inej fazy*
- docasne odpojit druhy komp, monitor zo zasuvky
- premiestnit druhy komp, repro, subwoofer
- vymenit niektore komponenty za tie z druheho pc, napr. zdroj, zvukovka*

* ak je to mozne

Inak tu zvukovku by bolo dobre vyskusat, neviem aka je potrebna, ake sloty su volne, ci len USB, ale na bazaroch su zvukovky od 1€, za 5€ aj 5.1 Creative.

OK, teraz som docital prispevok, takze zvukovka asi nepomoze.

Este som si spomenul, sice to bolo na telke a bolo to nieco ine, ale rusenie moze sposobit aj kablovka, ak je teda k tomu PC pripojeny tv kabel, tak vyskusaj odpojit, mozno staci ze je nejake ine zariadenie v jednej faze, zasuvke, tak skusaj postupne odpajat zariadenia a kable od kablovky, anteny, satelitu, mozno to jednemu PC nevadi a druhemu ano.


Díky, to prohazování repro, kabelu atd. už mám za sebou. Komponenty nevyměním protože jeden je itx na s.775 v casu velikosti externí dvd mechaniky, druhý je herní s.1155 ve Fractal Design Define R2 XL. Takže do toho kompu nezapojíš krom USB už vůbec nic (2x sata, 2x sodimm, 1x cpu - to jsou veškeré sloty se kterými se dá něco dělat). Kabelovku nemáme, ale zkoušel jsem i odpojovat anténu atd od TV a nepomohlo nic, navíc jak jsem psal, na druhém PC to nedělá nic. Zkoušel jsem i Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro a taky bez výsledku.

Každopádně díky chlapi, vyzkoušel jsem vše, došel jsem k tomu, že v kopru ta základní deska, takže prostě mladé postavím nějaký lowend komp (nutně musí mít svůj - holt holčičí tajemství :-D )


myslím, že nevymyslíme nic, takže klidně poprosím mody o lock (jestli se to tu dělá :-) )
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 4. 2018 09:18

Creativy imo neumi asynchronni USB, diky cemuz si s nimi nepomuzes. Leda muzes zkusit opticky vystup.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haens 23. 4. 2018 10:08

ještě můžeš zkusit reinstall win (pokud tam jsou), starý komp - předpokládám starý systém = bordel v ovladačích apod.
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 4. 2018 10:16

Pokud ta myš je typu PS/2, možná by stálo za zvážení nahradit za USB ? Popř. i naopak. Alespoň na zkoušku.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 4. 2018 15:17

Nebo klávesnice.
Co s tím?
Nesdělil jsi verzi ovladačů podezřelých hw z uvedeného zhůvěřilého chování:
myši, klávesnice, VGA a zvukovky.
Ověř.
Kód: Vybrat vše
Devmgmt.msc

V ovladačích se neukazuje žádný konflikt IRQ|DMA?
Kód: Vybrat vše
eventvwr.msc

-> Admin log
Žádné relevantní hlášky?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 23. 4. 2018 17:18

Co je, proboha, synchronni napajeni?

Kazdopadne, drivery s tim na 99% nebudou mit co delat - zkus nabootovat treba do nejaky linuxovyho livka. Tipuju, ze bude delat to same.

Urcite ale vyzkousej, zdali se stejny problem projevuje, kdyz zapojis vystup do sluchatek. Pokud ano => odrovnana zvukovka. Pokud ne, pravdepodobne zemni smycka - v takovem pripade pomuze galvanicke oddeleni nebo prasecina, kterou zde ani nebudu psat.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanhouten 24. 4. 2018 08:29

myši zkoušeny dvě, klávesnice dvě, dělá to na všech systémech od původních Xp, přes Win7 až po Win10. Zkoušeno i na sluchátkách.

suk píše:pravdepodobne zemni smycka - v takovem pripade pomuze galvanicke oddeleni nebo prasecina, kterou zde ani nebudu psat.


to mi taky někdo říkal a je to možná docela reálné, protože starý barák, staré rozvody. Prasečinou myslíš třeba napojit zdroj přímo na topení/nulák ať se uzemní? :-)

Tohle by mohlo být ono, je to jediná věc, která není vyzkoušená. Jestli to nechceš rozebírat tu, můžeš mi poslat SZ.
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 24. 4. 2018 19:33

Ne, prasecina spociva naopak v odzemneni. Je to prasecina a je zivotu nebezpecna. Proto to tu nebudu psat.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků