Asus P4C800 a W7

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hornet (novy) 13. 5. 2018 16:25

Dostala sa mi do ruk stara bedna MB Asus P4C800 deluxe s dvomi Maxtormi 130Gb. Bezala na nom nejaka distribucia Linuxu. Je mi luto to vyhodit. Pri malej investici by som mohol rozsirit pamat na 4Gb. Chcel by som na tom rozbehat W7 Ultimate. Podla toho co som cital, musim upgradovat Bios. Vie sa k tomu niekto vyjadrit? Nech sudruh z NDR zbytocne nepoti triko
Kdo si hraje, nezlobi
Hornet (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 5. 2018 16:54

Ja bych to videl na urychleni gravitacni silou. Neexistuje procesor, ktery by v tom mohl byt a mit nejaky vykon, i levny dnesni smartphone ma vykonu vic. Z ohledu spotreby se to ani nevyplati provozovat.

Osobni nazor ... nebijte mne, ale nejobycejnejsi dnesni Atom je proti tomu raketa. Nemluve o jakemkoliv C2D z bazaru ... bavime se tady o nasobcich vykonu pri porizovacich cenach v radech stokorun.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 5. 2018 08:14

Nesmyslná investice:
Hornet (novy) píše: rozsirit pamat na 4Gb.

Intel Pentium 4 může ještě sloužit jako náhrada za teplítko v krutých zimách. K tomu ovšem nepotřebuje 4 GB RAM. :-)
V letošním horkém jaru to však postrádá praktický smysl.
Co s tím?
A/ Nouzovka:
nech tam funkční Linux a odkaž to svým pravnukům do 25. století => PC získá historickou hodnotu.
B/ Zásadní řešení:
sběrný dvůr to řeší na 100 %.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků