Neustále se mi ničí deska

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Two Seconds 5. 6. 2018 09:20

Dobrý den,

3x se mi pokazil starý počítač(i5-4590,msi b85-g43, Seasonic s12g-650) tak sem si dokoupil ke starší grafice(MSI R9 280 3GB) nový počítač(Ryzen 1600,Asus Prime B350 plus, EVGA GQ 650W ) a po měsíci jsem narazil na stejný problem. Počítač se při hraní vypne a po zapnutí už nenačte vůbec nic, mám jen černou obrazovku a klávesnice a myš nefungujou. Je možné, že mi case něják zabíjí desku?(zalman z11 plus) Je možné, že mi grafika ničí desku? Nebo mám prostě neštěstí a dostávám pořád špatné kusy?

S Ryzenem jsem nic nedělal, nechal jsem automatické takty což bylo na 3700 MHz při hraní, RAMky(Corsair vengeance LPX 3000 MHz 2x4 GB) jsem dal na 2933 MHz a 1.35V) a na grafice jsem jel na 1000 MHz což je udávaný OC od MSI.

Už opravdu nevím kde je problém. Nejdřív jsem si myslel, že to je vadný zdroj, ale když se mi to stalo znova s novým tak už opravdu nevím.
Two Seconds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 6. 2018 10:41

Nedostatečný popis poruchy 3x starší; a porucha nový - co znamená černá obrazovka. Zdroj se spustí? Akustický signál poruchy? Monitor se probudí(?) zůstává černý nebo BIOS/UEFI vypisuje? Nepřepíná GK na jiný výstup? Jaké byly teploty (funguje ventilace)?

Co zůstalo původní. Case (způsob montáže desky, ventilátory, tlačítka a LED s kabeláží). GK MSI. Napájecí zásuvková síť 230V (co na ní ještě visí a může posílat rušivé pulsy - i když zdroj by měl filtrovat). Klávesnice. Myš. Software (co náročného na tom spouštíš?) Disk (nový???).

Postav to mimo skříň jen deska, CPU, RAM, zdroj, monitor.
Naposledy upravil meda2016 dne 5. 6. 2018 10:45, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 6. 2018 10:42

Nepochlubil ses, zda je PC připojen do UPS.
Moje věštecká hůlka mi tady našeptává vadný VGA.
Může se ovšem jednat o jakékoliv Tvé neumění (slušně řečeno).
Diagnostiku hw závady nelze provést na dálku.
Co s tím?
Svěř diagnostiku i stavbu PC odborníkovi.
Není to práce pro začátečníky.
Stačí slušně požádat, v tomto fóru najdeš řadu špičkových odborníků.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Two Seconds 5. 6. 2018 12:26

-Počítač se spustí, ale nenačte vůbec nic. Monitor nenaběhne(ale funguje, pokud tady někdo bude chtít poradit, že mám otestovat funkčnost monitoru), zapojený speaker v desce nehlásí žadný signál, nenajede BIOS ani windows, prostě nic. LEDky fungují a větráky se točí. Teploty byly na procesoru max 53 stupnu a na grafice 67, ze starého kompu zůstal case a grafika,desku jsem namontoval tak jak má být namontována(nejsem nováček), hrál sem převážně Dotu, World of Tanks a sem tam PUBG. Bohužel momentálně neudělám vůbec nic, jelikož je to na reklamaci, ale pokoušel jsem se vyměnit RAMky,HDD,GK,CPU,zdroj(od kamaráda) a stejně se to nespustilo. Grafika je testována u kamaráda a neměl žádné problémy.
-PC není připojen do UPS, pouze do EVGA GQ 650W.
-Grafická karta má stále stejný výkon jak když jsem ji koupil. Jak může GK naprosto vyřadit desku z provozu a přitom GK stále funguje?
-Počítač jsem složil tak jak má být složen a používál jsem ho hluboko pod limitem(skoro žádný OC).
Two Seconds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 6. 2018 13:35

1. Z jakých důvodů se původní PC 3x pokazil?
2. Bohužel neznám funkce desek s Ryzenem. Kdyby postaru, tak POST a/ musí fungovat zdroj, deska a procesor (jinak nesignalizuje speaker), b/ musí fungovat GK, (pak se ukáže něco na monitoru), c/ testují se RAM (chybu indikuje speaker a výpis).
Postup testu může zhatit vadná klávesnice nebo myš, předpokládám že v PS/2 nic nemáš (neznám desku).

Zkus u kamaráda mimo case na jeho zdroji, klávesnici a myši.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Two Seconds 5. 6. 2018 13:44

1. Při hraní/prohlížení webu se vypnul počítač a už nejel vůbec. Počítač se pustil na vteřinku a hned se vypl a nešel už nadále pustit. Po reklamaci mi bylo řečeno, že zdroj měl vyhořelý kablík od větráku, a že deska a procesor nejeli vůbec. To se stalo celkově 3x.

2. Grafika je testovaná u kamaráda funguje, RAMky a zdroj taky. Deska nefunguje a procesor nikdo nechtěl z kamarádů nikdo testovat.

3. Klávesnice a myš fungují jelikož je používám u notebooku.
Two Seconds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 6. 2018 14:37

Reklamuj to .. a já být tebou, tak bych asi zainvestoval do nějaké lepší UPSky. https://www.czc.cz/eaton-5e-1500i-usb/146085/produkt
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 6. 2018 14:56

Ad1 opravdu divné opakování závady. Vždyť case by měl mít osazeno z výroby snad 5 ventilátorů. Není v caseu nějaké jejich řízení, co občas kratuje?
ad2 Z toho fakt vyplývá porucha desky (nebo procesoru, ale spíše ne). Proč je tak asi tady nevyřešíme.
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků