Mrtvá základní deska?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jnpe 9. 7. 2018 09:58

Zdravím,
rád bych nějaké konstruktivní návrhy k diagnostice mých problémů s PC.
- náhodně během prohlížení internetu vypnula obrazovka, zvuk fungoval, po restartu už obraz nejel
- GPU je pravděpodobně po smrti (nefunguje ve více PC, točí se jen jeden ventilátor, nesvítí jeden z ukazatelů teploty), už jde na RMA

Problém je v tom, že to není všechno.. pc i na integrované grafice, nebo s jinou grafickou kartou cca 2 minuty po startu vypne.
Po výměně zdroje stejné chování
Nepomohlo ani odpojení předního panelu, periferií, střídání RAM (měl bych ještě zkusit vyměnit obě? Zatím jsem jen na střídačku vyndal, neměl jsem po ruce jiné)

Připadá mi to jako základní deska, tuší někdo jak by bylo možné se ujistit, existuje nějaký log na úrovni UEFI, kam by se tyhle crashe mohly logovat?
Je možné že by odešla jen deska a grafika a zdroj to ustál?

Vypíšu raději celou sestavu, ještě jsem nezkoušel poodpojovat ventilátory na NZXT Hue+ a vyměnit úplně RAM, nebo odpojit disky, taky jsem nezkoušel jiný procesor..

Sestava:
i7 6700K, NZXT Kraken X62
MSI Z270 Gaming Pro Carbon
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W (na zkušebním FSP 500W stejné chování, bez GPU)
EVGA GTX 1080 FTW2 (testováno ještě s ASUS GTX1050Ti a integrovanou)
2x Kingston HyperX Savage 8GB 3000Mhz
Několik SSD (M.2 Samsung 960PRO, Kingston HyperX Predator M.2, Samsung 840EVO, 850EVO, atd..)
WD Green 3TB
NZXT Hue+
jnpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1rty 9. 7. 2018 10:13

Podla priznakov skusim tipnut co tomu je, potom daj vediet co v tom bolo.
Moj tip: nefunguje ti chladenie procesora. Procesor po 2 minutach dosiahne max. teplotu a pc sa vypne. (pravdepodobne odislo cerpadlo vo vodnom chladeni )

Preto ani vymena zdroja nepomohla, preto to robi aj na internej aj dedikovanej grafike. A ani odpojenie predneho panela nepomohlo.
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod jnpe 9. 7. 2018 10:21

V UEFI procesor ukazuje pohodových 30°C. Další divná věc, mám takový dojem že z UEFI mi to nespadne, jen když nahodím Win... ještě zkusím
jnpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 7. 2018 11:43

Teplota procesoru v UEFI je zcela irelevantni.

Jako prvni nainstaluj KOUPENY operacni system, renomovany antivir, CoreTemp pro ukazovani a logovani teplot.

Potom zpustme treba AVX LinPack na vsech vlaknech a pojdme se podivat, co to dela.

MEMTEST bezel z bootovaciho media kolik dnu bez chybicky?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jnpe 9. 7. 2018 12:16

Win 10 Pro je legální, na PC celou dobu běžel ESET Internet Security, dlouhodobě jel systém bez problémů.
Těžko něco nainstaluju, když dřív než stihnu odemknout BitLocker na disku, tak PC vypne.
Zkusím tam ještě hodit čistý disk, čistý systém a pustit ten memtest..
jnpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 7. 2018 13:51

Hlavně memtest nepouštěj z OS.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků