Základní deska, nebo procesor?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 22. 7. 2018 02:29

Já mám taky oboje - počítač i PSko a na když mám stejnou hru na PC i na PS, tak vždycky volím PSko. Závodní hry a RPG jasná volba, ale třeba u GTA 5 by se dalo namítnout, že se na PS hůř míří, ale zase je tam asistent míření, takže už se dá i ta střílečka. Far Cry 3 se mi na X360 hrálo také výborně, a to nemluvím o pohodlí ovladače a sezení u TV, plus ta stabilita je také lepší. Neříkám, že nepoznám rozdíl mezi 30 a více FPS, ale otázka je, zda vážně potřebuji 60 FPS a více?! Jasně, že ne, pokud to nepadá pod 15, tak to neřeším a i to občasné zaškubání se dá vydržet - na PC vlastně ani nehraju, jen si občas něco spustím, abych si to pak třeba ne/koupil na konzole...

To ale asi není předmětem této diskuze a je to čistě subjektivní věc...
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2018 09:50

Super, tak tohle jsme si řekli. A teď ta druhá část. :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 22. 7. 2018 21:15

Druhá část - potřebuju na tom užívat Operu 29 s mnoha panely zároveň, občas spustit Chroma nebo OpenOffice, firemní intranet a další kancelářské věci, plus samozřejmě pracovat se soubory, přesouvat fotky na externí disk a tak dále, a ideální stav je, když všechno běží ihned z lišty na plný výkon...

Teď mám pocit, že při využití více než 2GB RAM se zbytek hodí na disk do stránkovacího souboru a pak se z něho opět načítá, což trvá a pak je to pomalé jako W7 se 6GB RAM, které mu nestačí - tady stačí bohatě 3,5GB...

Jinak asi mi ten původní procesor opravdu odešel - s ním se ta nová deska ani nezapne, nepípne, prostě nic, i když by s BIOSem V1.8 měla - jen běží větráky a svítí LED disku. Každopádně ta původní deska s mým aktuálním Athlonem 3200+ se chová úplně stejně, takže jí pravděpodobně zničil taky, když odešel - škoda jí.
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 22. 7. 2018 22:11

win xp je operacni system ktery ma ukoncenou oficialni technickou podporu ze strany microsoftu,predpokladam ze mas nainstalovany solidni antivir+firewall,osobne jsem win xp pouzival hodne dlouhou a branil se prechodu na win7,nakonec to nebylo tak hrozne,w7 je v pohode,nez pouzivat hw co mas ty ted,tak by jsem se zamyslel nad porizenim,desky i integrovanym cpu[delaji se i od amd] udela to stejnou sluzbu a bude mit vetsi vykon
btw: aktualni verze opery je build 54
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků