jak nainstalovat SATA RAID ovladače na chipset VIA?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Redneck 2. 5. 2005 06:38

Kamarád má PC Athlona XP 3200+, desku Gigabyte s chipsetem VIA. Má nějakou chyu na disku - při bootování mu WinXP píší, že na disku mohou být viry, vadné sektory nebo vadné ovladače od disku a že se systém nespustí. Chtěli jsme sysém reinstalovat, ale PC nevidí jeho disk Barracudu 120 Gb SATA. Z internetu jsem se dozvěděl, že se musí před instalací WinXP nainstalovat z bootovací diskety SATA RAID ovladače aby PC disk vidělo. Po chvilce chledání jsem na stránkách VIA stáhnul ovladače SATA RAID. Ty se prý mají umístit na disketu a při instalaci WinXP zmáčknout F6 a nainstalovat je. Také jsem se dočetl, že musí být na disketě nějaká přesná adresářová struktura, jinak to nebude fungovat. A to je právě problém, ovladače mají 6 MB a nevím co mám na tu disketu umístit a jak se mají ty adresáře jmenovat. Moje angličtina není zrovna dobrá a tak prosím kohokoli o pomoc.
Thx all :wink:
Redneck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 2. 5. 2005 07:08

Pokud jsi disketu od SATA neměl v krabici od MB, můžeš zkusit to, co jsme udělali my:
Připrav si prázdnou disketu. Rozjeď instalaci Windows a na výzvu stiskni F6... Až se zobrazí info, že byla stisknuta F6, vyber specifikovat zařízení a vnuť mu tu prázdnou disketu. Pokud to vyjde, instalátor Ti vynadá, že soubor "jeho jméno" na disketě není. Tak zjistíš, co instalátor vyžaduje. Podívej se na CD od MB a najdi, ve kterém adresáři se vyžadovaný soubor nachází a abysis ušetřil práci, odkopíruj celý jeho obsah do kořene diskety (jinak můžeš odkopírovat jen ten soubor a zkusit instalaci nanovo, jestli nevyžaduje nějaké další) a opakuj proces instalace od počátku. Samozřejmě si dávej pozor, aby ovladač byl skutečně pro WXP.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frn 2. 5. 2005 07:15

Redneck píše:A to je právě problém, ovladače mají 6 MB ...B/quote]


Nesmysl. Ovladače mívají desítky až stovky kB.

To co jsi stáhnul (pokud je to opravdu pro to železo) jsou ovladače buď pro více různých verzí železa nebo pro více systémů, případně kombinace obojího. Jestli je archiv nebo jestli je to spustitelné, zkus to rozbalit (nejlíp na jiném PC). Měly by se objevit adresáře pojmenované podle různých OS - např. Win9x, WinME, Win2000, WinXP, linux, solaris, Netware ..

Pak si nakopíruj na disketu obsah adresáře který potřebuješ (WinXP nebo Win2000-XP nebo podobně). Jestli nezvládneš vypreparovat správné ovladače z univerzálního nalíku, pak se radši nehrň k instalaci. Nemusleo by to dopadnout dobře :)
frn
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 2. 5. 2005 07:22

Pokiaľ tú disketu nemáš, tak celkom určite bude na webe výrobcu (či už Gigabyte, alebo VIA). Pokiaľ ich nenájdeš, daj mi na teba mail, môžem ti poslať image mojej floppy...
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Borg 2. 5. 2005 08:06

Rozbal archiv VIA_V430C.zip a zkopiruj obsah adresare DrvDisk na disketu.
Borg
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků