Nenabootuje, po biosu se sekne...co s tim?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sladz 29. 12. 2006 14:42

Zdravim,dostal sem starší PC a pokoušim se ho rozhejbat,ale mamproblém. po najetí biosu- vypsání paměti,mechanik atd mi naskočí ty tabulky s výpisem mechanik,procesoru,pamětí a pak jak je tabulka PCI device listing... kde se vypisuje zařízení a přerušení+adresy, no a tady se to zastaví.poslední co se objeví je ACPI Controller a pak už jen blikající kursor. zkoušel jsem užý i resert biosu,ale nic nepomohlo. prosím poraďte co s tim udělat aby mi to začlo bootovat.
sestava je:
- CPU- AMD- 800MHz
- RAM 512DDR
- HDD WD 40GB
- desku fakt nevim..vipadá to na něco s VIA chipsetem

ještě doplnim,že RAM to zkontroluje bez chyb, HDD to najde taky v pohodě,ale at tam dam jakejkoli disk,tak se to zasekne u tý tabulky..,.
sladz
Junior

Odeslat příspěvekod kokos 29. 12. 2006 17:38

nemas nekterou z karet spatne zastrcenou? mas v pci slotech nejake?
is it nut? no, it is coconut!
kokos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyro3 29. 12. 2006 17:48

skus vybrat vsetky pci karty a potom ich tam po jednej strkat. zacni grafikou...
cyro3
Junior

Odeslat příspěvekod sladz 2. 1. 2007 00:06

zkusil sem,nechal jsem jen grafiku a procesor a jinak sem včechno vyházel...pořád stejnej probém.zkusil sem ity ramky prhodit,samostatně,grafiku jsem daljinou...užfakt nevim..asideska co??
sladz
Junior

Odeslat příspěvekod dondrusco 2. 1. 2007 07:35

1, Skus disablovat floppy mechaniku v BIOSe
2, skontroluj na disku nastavenie Master/Slave, niekedy to zvykne robit problemy
3, moze byt problem s diskom - mozno je inak detekovany touto doskou ako kde bol instalovany system. (vlastna skusenost WD 6GB) Kazda doska si prisposobi nastavenie CHS podla svojho. Preto system nevie nabootovat. Skus to nabootovat z diskety, a pokial mas na disku nepotrebne data, cez FDISK zmaz povodnu particiu, vytvor novu particiu a naformatuj. Pokial este nenabootuje, daj prikaz fdisk /fixmbr pravdepodobne bude potrebovat upravit MBR (master boot record)
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod sladz 4. 1. 2007 21:24

všechno jsem zkusil,ale pořád stejnej problem.spíš to vypadá že se to hned po vypsání těch tabulek jaký zařízení má jaký přerušení a adresu sekne z důvodu hardwaru.zkoušel sem v biosu všechno možný pozakázat,ale nezabralo nic.pak už sem zkusil i odpojit všechno od desky a nechal sme tam jen RAM,CPU a grafiku,kterou jsem použil z jinýhoPC abych měl jistotu a pořád to nabíhá do stejnýhomísta i při odpojenejch IDE kabelech....asi deska v pytli co? reset biosu jsem taky zkoušel a už vážně nevim. jo,RAM jsem taky jsem zkoušel i RAMky,v jinym PC v pohodě...fakt nevim..jo ten HDD je zformátovanej v jinym PC do NTFS pro W XP...má někdo ještě nějakej nápad?
sladz
Junior

Odeslat příspěvekod kutnohorak 21. 4. 2018 18:04

Dělá to vadný disk, může mít vadné sektory. Deska nejspíš neumí s.m.a.r.t.
kutnohorak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 4. 2018 18:12

11 let na odpověď nečekal !
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 4. 2018 18:14

Nesdělil jsi nejzákladnější info, především typ zdroje a verzi BIOSu:
sladz píše: desku fakt nevim..vipadá to na něco s VIA chipsetem

O typu CPU ani nemluvě.
Co s tím?
Nehrab se v tom a přenech diagnostiku závady odborníkům. Není to práce pro začátečníky.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků