monitor na grafiku/video

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ferd 18. 5. 2017 19:31

Ahoj všichni, hledám náhradu, jestli se vůbec nějaký takový najde :) za můj BENQ XL2411Z, který je na mojí práci prostě malý.
Monitor bude sloužit hlavně na: Grafiku, Videa a fotky (PS,Ai,Ae atp)
Požadavky: min.velikost 32
Přemýšlel jsem nad tímto, ale jeho rozlišení je tragédie: https://www.alza.cz/35-benq-xr3501-curved-d2898888.htm?catid=18850010#fotovideo
nebo https://www.czc.cz/lg-34uc88-b-led-monitor-34/192921/produkt

Kvůli finanční stránce se mi za něj nechce dávat tolik, ale pokud nenajdeme jinou možnost holt půjdu do něj. cena kolem 23 tisíc MAX! Pokud by byl samozřejmě levnější byl bych rád:)

Díky moc všem:)
ferd
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 5. 2017 19:52

Grafika a neřekneš nám jakou máš GK?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferd 18. 5. 2017 20:35

GTX 1060 6GB
ferd
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 5. 2017 20:50

Tak pak je to jedno, protože to s tou grafikou asi zas tak vážně nemyslíš...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferd 19. 5. 2017 19:23

Jelikož nevíš co dělám za tvorbu tak tohle nemůžeš tvrdit... Nechápu co tohle má být za odpověd, hledám monitor, nikoli rady od chytráků jako jsi ty jestli to myslim nebo ne vážně. Ale i tak děkuji za radu, že to nemyslim vážně :D
ferd
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 5. 2017 21:21

Kolega Ti chtěl nenápadně naznačit, že používáš čistě herní VGA, ne profi.
Jinak jsi neuvedl žádné relevantní informace.
Obecný termín "grafika" jen říká, že nepracuješ v DOSu bez grafické nadstavby, jinak to může být cokoliv.
Nesdělil jsi, k čemu to připojíš. Přepokládám plnohodnotný stolní PC, ne TV/video/NB.
Pro zobrazování videa a fotografií ve vysokém rozlišení můžeš použít libovolný slušný a levný filmový monitor, např. HP Pavilion 32:
http://store.hp.com/us/en/pdp/hp-pavili ... 9aa-aba--1
+ VA
+ QHD
+ DP
+ VESA
+ kontrast
- 16:9
- gamut
V rámci rozpočtu pořídíš dva.
Pokud bys chtěl profi monitor 16:10 s vysokým rozlišením a kompletním gamutem RGB, pak v rámci velmi omezeného cenového limitu nemáš moc velký výběr:
iiyama XB3070WQS
https://iiyama.com/gl_en/products/prolite-xb3070wqs-b1/
+ WQXGA
+ DVI
+ DP
- kontrast
Oba typy jsou snadno dostupné na našem trhu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferd 20. 5. 2017 07:00

Takovouhle normální odpověd jsem čekal, děkuji moc za vysvětlení a radu.
Do závorky jsem právě proto uvedl, že dělám v PS ( sketch,upravy fotek a další.,Ai práce vector obrázky a s videem jako je premier pro adobe after effects klasicky stříhám a upravuji.
Připojim to do stolního PC.
ferd
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 5. 2017 10:05

Tak nějak jsem to přesně myslel... asi bych nechtěl vidět ten výstup.

Ale ať jen nerejpu, tak souhlasím v plném rozsahu s kolegou.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 5. 2017 17:56

Karta, která neumí 10-bit výstup a předražený IPSko... Hmm, jsem nucen souhlasit s Pythonovo prvním postem v tomto vlákně - ta práce s grafikou zjevně není myšlena moc vážně.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 14. 6. 2017 14:37

Jelikož se zrovna snažím dát dohromady sestavu pro hraní i úpravu fotek, tak bych se rád optal. Jaká grafika je tedy vhodná, pokud se nebavíme čistě o profi kartách pro grafiky. 570 nebo 580 od AMD, pokud srážíte 1060 ?
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2017 17:53

V tomhle vlákně srážíme GTX 1060, protože člověk na tom pracovně dělal POUZE grafiku (tj. pracovní stroj, žádné hry), ale pouze na 8-bitu...

Pokud chceš hrát hry, tak ti je 10-bit k ničemu a jdeš po výkonu, tj. RX-570/580/GTX 1060/1070/1080(Ti).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 14. 6. 2017 19:45

Asi má chyba, pochopil jsem z kontextu, že hledá stejně jako já, kompromis mezi herní mašinou a strojem pro úpravu v jeho případě grafiku, v mém fotky. Řeším monitor, ale jelikož ještě sestavu, grafiku pořízenou nemám, tak bych rád předešel případné chybě.
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 6. 2017 20:48

V tom případě neřeš jenom grafiku, ale sestavu jako celek. Založ si vlákno v příslušné sekci a dle tamních pravidel pokládání nových vláken.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků