Cenově dostupný IPS monitor na práci s grafikou

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod five-min 17. 9. 2017 13:18

Zdravím,

můžete mi prosím poradit nějaký cenově dostupný monitor na práci s grafikou (webdesign). Tipuji že nejlepší bude IPS.

Aktuálně mám starší Philips Brilliance 235PQ (FullHD IPS 23") se kterým jsem spokojený. Rád bych něco podobného, co bude mít dobré podání barev (i bez kalibrace) a nebude úplně přesvícený, aby z něj nebolely oči (tzn. bude mít i dostatečně nízký minimální jas).

Nepotřebuji úplně profesionální IPS, jelikož dělám především webdesign a grafiku pro web, kterou budou ve výsledku stejně používat uživatelé na běžných monitorech, takže barvy nikdy na 100% dokonale nevyladím.

Děkuji všem za případné tipy.
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod zvuk11 17. 9. 2017 16:03

Zdravím,
- bylo by fajn určit limit
-IPS bývají většinou přesvícené (zapřemýšlet nad VA )
- ihmo na webdesign by stačil 100% sRGB ?
zvuk11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod five-min 17. 9. 2017 16:15

Pokud bychom se vešli do 5k bylo by to fajn.

zvuk11 píše:- ihmo na webdesign by stačil 100% sRGB ?

Nevím, do těchto věcí až tolik nevidím, ale myslím, že by to neměl být problém. I když Adobe RGB by bylo taky fajn, ale nevím, kam až bychom museli jít s cenou. :hm
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod zvuk11 17. 9. 2017 16:30

1. přes limit
https://www.czc.cz/benq-bl2420pt-led-mo ... 18/produkt
- proti tvému monitoru je to posun v odezvě,rozlišní,homogenitě posvícený,flick free
- ihmo je těžké najít monitor co by byl ohodně lepší v gamutu a rozlišení ....
zvuk11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod five-min 17. 9. 2017 17:08

Děkuji za tip. To nevypadá špatně. Jen mám trošku obavy, zda jít do vyššího rozlišení. Aktuálně jsem zvyklý na FullHD a mám obavy, aby nebylo vše příliš malé. Pro práci by to bylo asi pohodlnější, jen nevím, jak to budou zvládat moje oči (a případně i integrovaná grafika v notebooku). :hm

Co případně říkáte na toto:
https://www.czc.cz/philips-brilliance-2 ... 48/produkt
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod zvuk11 17. 9. 2017 17:16

ihmo to není žádný výrazný posun od staršího monitoru
zvuk11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 17. 9. 2017 18:05

Bylo by fajn taky sdělit pozadovanou úhlopříčku a rozlišení, když ti qhd na 23" nevyhovuje.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod five-min 17. 9. 2017 20:21

zvuk11 píše:ihmo to není žádný výrazný posun od staršího monitoru

No v zásadě jsem s aktuálním monitorem spokojený a funguji na něm více než dva roky. Vybírám teď akorát druhý monitor na jiný byt, mezi kterým budu několikrát měsičně pendlovat a na obou místech potřebuji pracovat.

Bylo by fajn taky sdělit pozadovanou úhlopříčku a rozlišení, když ti qhd na 23" nevyhovuje.

Momentálně mám 23" s FullHD, která mi vyhovuje. Asi nenabízí takovou plochu pro práci jako QHD, ale zase nemusím tolik namáhat oči při práci. Nedokáži ale moc posoudit, jestli by mi třeba větší rozlišení ve výsledku nesedělo víc, jelikož jsem ho zatím neviděl :hm
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 9. 2017 20:37

23" FHD má stejný ppi jako 32" WQHD
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod five-min 25. 9. 2017 18:04

Python.p píše:23" FHD má stejný ppi jako 32" WQHD


Jen s 32" WQHD jsme již bohužel cenově někde jinde :(
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod five-min 19. 10. 2017 22:03

Stále vybírám :-))

Pokukuji po tomto EIZu: https://www.alza.cz/24-eizo-flexscan-ev ... 725652.htm

Jen se mi daří těžko najít nějaké pořádné recenze. Na druhou stranu si myslím, že EIZO by přeci jen mohlo být zárukou kvality.
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod Mahe 20. 10. 2017 06:48

Kolega nedávno kupil LG 27MP38VQ a zatiaľ si ho dosť pochvaľuje.
Tiež hľadal kvôli zraku niečo s "väčšou plochou a prijateľným rozlíšením"
Pri 27 ale už aj závisí, z akej vzdialenosti na ňu človek pozerá, to si musí sám zvážiť a vyskúšať. Mne osobne kvôli slabnúcemu zraku už tiež vyhovuje väčšia vzdialenosť LCD od klávesnice.
Na druhej strane je táto LG27 cenovo o dosť výhodnejšia oproti EIZU24.
Akurát nemá pivot a tak tenký rámček, takže prípadna skladačka 2x pri LG nepôjde.
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod five-min 20. 10. 2017 17:16

FullHD při 27" mi přijde už málo. S FullHD bych šel tak do 23", možná 24". Při 27" už raději 2560x1440.

Zvýšil jsem rozpočet zhruba na 9 000 Kč, ale i tak se mi nedaří něco rozumného najít s dobrým poměrem kvality, velikosti, rozlišení a ideálně matným panelem. :hm
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod five-min 23. 10. 2017 16:01

Tak nakonec uvažuji nad tímto: https://www.alza.cz/27-benq-gw2765ht-d2 ... gKQofD_BwE

Podle referencí by to nemusela být špatná volba a při této velikosti by mi asi toto rozlišení nevadilo.

Jediné co řeším je, jestli mi to utáhne notebook s integrovanou grafikou (Lenovo ThinkPad Edge E430)?
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 24. 10. 2017 08:32

Tak záleží co tam máš za grafiku, ale obecně nevidím problém.
Já teď mám k Dellu 27" stejné rozlišení přes displayPort připojen NTB ProBook s Celeronem (asi 3-4 roky starý?) a bez problému...
Jediné co mně se*re při rozšířené ploše je to, že z monitoru zpět na obrazovku ntb se musim trefit do té horní části 768 z 1440 pixelů :D to fakt nemají vychytané, je to ale dáno tím, že má každá obrazovka jiné rozlišení no...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků