Jak jsou na tom s kvalitou tiskárny OKI?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jjfb 15. 6. 2017 12:35

danielhrbac - a máte něco vybraného? Ono totiž nám to u zákazníků opravdu vychází podobně u všech značek. Jasně, velkoobjemové inkousty jsou s náklady někde úplně jinde, ale to není úplně vhodné všude.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod danielhrbac 16. 6. 2017 07:26

Popravdě, ani ne. Mám pochybnosti o tom, že bude nějaké universální řešení na smysluplnou multifunkci. Za ty roky si to nepokazila snad jedině lexmark s tehdejším modelem X544, který prostě 4-5 let fungoval tak jak měl s dvěmi opravami mechanických komponent. Možná se Brother pochlapí a udrží kvalitu i náklady na tisk v rozumných mezích.
Zatím to vidím tak, že jednu OKI si necháme na scanování a vedle ní bude dosluhovat hplj p3005 na větší tisky. Ke stolu jsem pořídil jednu epson l655 s tankovým systémem a duplexem, ale je to strašný plasťák a na nic moc jiného než tisk není v kanclu použitelná. Ale prvních 5k stran vytiskla bez ztráty kytičky. Tak nevím. Nechám se unášet nabídkou. Jediné co dlouhodobě nezklamává je HP, ale je to za cenu originálů a ceny tisku někde pod padesátníkem. Asi to nemá řešení.
danielhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod MichalCZ40 15. 8. 2018 00:50

Až se budete zbavovat nepotřebné elektroniky, dejte vědět. Tu tiskárnu už asi nemáte...

-- 15. 8. 2018 02:01 --

OKI MC352 je pro mě zklamání. Je to opravdu pomalý šnek s malou vyrovnávací pamětí. Už hodinu tisknu 160 stránkový PDF oboustranně. Vychází to zhruba stránka za 30 sekund !!! Navíc mi s novými cartridges dělá žluté mapy po dlouhém okraji a černá občas vypadne. Až dotisknu, zkusím pročistit. Nicméně před ní jsem měl Lexmark CX310dn s dvojnásobnou pamětí a ten byl naprosto super. Jenomže problém je v tom, že se u něj mění POUZE krabička s práškem a ostatní tedy zůstává. Takže po 3 letech skvěle tiskne černobíle oboustranně, ale barva už dělá pruhy - na jednom okraji tenké žluto zelené. Zkusím také pročistit, ale asi to bude na výměnu válců. Developery nejsou k dostání, tak jsem ji odstavil. Teď se dělá designem ta samá CX317dn a tam se mění celý mechanismus kromě válců. Původně jsem ji objednal, ale Alza nebyla schopna doručit včas, tak jsem nakonec koupil Canon i-sensys MF633Cdw - zatím je v krabici nerozbalená. K velkým plusům patří spotřební materiál - mění se vše včetně fotoválce, takže kromě zapékací jednotky teoreticky nesmrtelná. Cena stránky také vychází dobře a to i s original cartridge. A hlavně by měla být svižná, parametry za tu cenu také nejlepší. Duplex je samozřejmostí. Žádná LED, jako OKI, ale plnohodnotný laser.
MichalCZ40
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danielhrbac 15. 8. 2018 07:37

MC352 mám dvě a pořád v provozu. Cpu do toho ty nejlevnější tonery co existují, myslím, že jsem se dostal pod 200 za černou. Hlavně na nich ale scanujeme, tiskneme na dvou tankových Epsonech, tam je cena tisku asi nepřekonatelná. Mají najeto 30+20k a jedou. Očekávám, že mi tahle sestava nějakou dobu vydrží. Kdyby ne, s náhradami osciluji mezi
- Canon z řady imagerunner (u i-sensys mi přijde spotřebák o něco dražší)
- HP z řady pagewide - je to inkoust ale rychlý a 577 má náplně za dobrou cenu.
- Brother s tankovým systémem je takový černý kůň, kdy myslím, že udělají i větší MFC do kanclu. Varianta tankového systému s DADF scannerem by byla zabijácká.
danielhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 15. 8. 2018 11:36

dede píše:Našel jsem https://www.alza.cz/epson-workforce-pro-wf-5620dwf-d1532651.htm#recenze.
I na Amazonu má dobré recenze, až na použití nějakého spec inkoustu a do dvou let jim odchází tiskové hlavy.


Bohužiaľ, v plnej miere potvrdzujem. 5620dwf máme v kancelárii niečo vyše dvoch rokoch, bola úplne perfektná, ale bohužiaľ odišla už jedna tlačová hlava a oprava je o kus drahšia, ako bola tlačiareň :-( ...
jaroh
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků