Tisk čistých C M Y K barev, množství vytištěného inkoustu.

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Andeean 16. 8. 2018 14:02

Zdravím,

delší dobu pátrám po tom, jak ověřit/nastavit, tisk pdf dokumentu, kde jsou na jedné straně A4 čtyři čtverce, jeden černý, druhý cyan, třetí magenta, čtvrtý yellow, aby mi tiskárna vytiskla každý čtverec čistou barvou bez toho, aniž by barvy při tisku jakkoli namíchala.
PDF dokument jsem vytvořila v Adobe Illustratoru a při volení barev jsem nastavila:
Cyan = C 100%, M 0%, Y 0%, K 0%
Magenta = C 0%, M 100%, Y 0%, K 0%
Yellow = C 0%, M 0%, Y 100%, K 0%
Black = C 0%, M 0%, Y 0%, K 100%

Už toto nastavení mi zaručí tisk 100% čistých barev nebo je třeba upravit nastavení tisku?

Dále by mě zajímalo, pokud pošlu do tisku čtverec barvy cyan vytvořený v Illustratoru o velikosti 10x10mm, je možné teoreticky vypočítat množství inkoustu, který tiskárna pro tisk daného čtverce spotřebovala?

Tisknu na tiskárně Canon pixma ip7200.

Díky moc za rady, už delší dobu si lámu s tímto problémem hlavu a stále jsem nenašla žádný relevantní zdroj, který by mi moje otázky zodpověděl :)
Andeean
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stoura 1 16. 8. 2018 14:32

Obávám se, že úplně čisté barvy nevytisknete. Přinejmenším se tam nejspíš budou motat žluté tečky.

Jinak také může zálažet na nastaveném barevném profilu tiskárny.

Spotřebovanou barvu by bylo asi nejlépe zvážit: zvážit každou patronu, vytisknout několik stran danou barvou, znovu zvážit a rozdíl vydělit potištěnou plochou.
Stoura 1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danielhrbac 17. 8. 2018 13:20

To s tím počítáním uměl před pár lety Xerox na barevných produkčních laserech, kdy byl schopen evidovat tisk podle spotřeby toneru pro účely účtování ceny. To ale asi nemáte na mysli.

Je otázka, jestli Vaše inkousty jsou normované CMYK. Typoval bych, že ne. Ale zkuste v nastavení ovladače mrknout na vyvážení barev. Jestli nejdou všechny vypnout a tisknout jen červenou třeba. CMYK to nebude, ale bude to jedna barva.
danielhrbac
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků