Monitor 27 / 144 hz / IPS

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 19. 1. 2019 00:20

https://hexus.net/tech/reviews/monitors ... us-ad27qd/ zde v recenzi píšou, že zvládá dobře i G-SYNC a tedy samozřejmě i FreeSync u AMD. Zřejmě to bude lepší volba, než připlácet za čistý G-SYNC LG monitor s klasickým modulem, který ztratil díky novým Nvidia ovladačům smysl (pokud FreeSync funguje dobře). U TSB už jsem předobjednal. Recenze jsou skvělé, nic jiného jsem od nových IPS nečekal. Sbohem TN :-( konečně :kuk: .
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -PavelU 19. 1. 2019 00:56

BLIzZard--cz: Dej pak vědět, jak na tebe monitor působí. Též o něm vážně uvažuji. Já ale musel po pěti letech měnit tento Samsung, který se loni v prosinci náhle rozbil. Momentálně mám jedno Lenovo 21,5" s poměrně mrzkými barvami. I pár mrtvých pixelů na něm je, již od zapojení. Nestál moc. Každopádně, novej herní monitor potřebuji. Implementace G-Sync rozhodně fajn, aktualizuji drivery.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 19. 1. 2019 02:52

Pokud se neobjeví něco lepšího, tak do něj asi taky půjdu a vyměním ho za Samsung CF791. Alespoň trochu ulevím grafice. :D

Klidně sem pak napiš svoje poznatky.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod -PavelU 30. 1. 2019 21:36

Další recenze. Už aby byl ten Aorus monitor u nás k mání.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdevog 31. 1. 2019 14:59

Uvažuji o novém monitoru.Mam již několik let Samsung T220HD,je sice funkční ale chce to změnu.Mám sice MSI Geforce 970 4GB.Chtěl bych se tim to zeptat jak bude tato grafika fungovat na tu frekvenci 144hz.Bude asi lepší upgrandovat i GK.na RTX 270. Diky za odpovědi.
zdevog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 1. 2019 15:31

V nenarocnych hrach, jako treba counterstrike, na tech 144 dosahnes. Ale upgrade karty by to chtelo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdevog 1. 2. 2019 09:27

No hraji převažně nove hry:Tomb Raider,Battlefield,Assassin Cred,The Division.Takže ten monitor by byl Ok.Tu grafiku asi by byla lepši RTX 270.
zdevog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 1. 2. 2019 09:43

Přesně tak. Minimálně RTX 2070.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod zdevog 1. 2. 2019 11:55

No tak to bude pěkný peniz,ale asi to zainvestuji a na nějakou dobu budu mit vystarano.Zdroj by měl byt Ok. CORSAIR AX-860 i.no a deska + paměti by měly být tak Ok.Tak snad to něco vydrží,než bude třeba dělat celou výměnu deska +pametí +procesor. Diky . Už někdo vlastníte GIGABYTE AORUS AD27QD jake mate poznatky z nového monitoru ,stojí to za to.
zdevog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 2. 2019 12:43

AX by byl v pohode i pro 2080Ti s i9. ;)

IMO mnoho vlastniku zatim nebude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 2. 2. 2019 18:25

Já se těším spíše na to LG 27GL850G-B

Potřebuji, aby to v ložnici vypadalo normálně a ne jako kosmickej modul. Aby mi to prošlo u ženy :-)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 2. 2019 14:25

... ach ty naše budovatelky lepších zítřků. :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _honza_ 5. 2. 2019 14:51

Pro vysvětlení:

LG 27GL850G-B je 27palcový herní monitor s nově vyvinutou rychlou matricí Nano IPS, s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz a modulem NVIDIA® G-SYNC ™ , které dohromady poskytují neuvěřitelnou plynulost obrazu bez zpomalení a rozbití. Je ideální pro hráče všeho druhu.

Obnovovací frekvence je 144 Hz s možností zvýšení na 160 Hz. Je podporovaná technologie NVIDIA® G-SYNC ™ , zodpovědná za plynulost hry. Monitor pokrývá 98% barevného prostoru DCI-P3.

Monitor má bezrámový design, což je skvělé pro použití v konfiguracích s více displeji. Stojan umožňuje nastavit úhel obrazovky a její výšku vzhledem k povrchu stolu. V případě potřeby můžete zařízení přeložit z orientace na šířku na výšku.

Monitor má speciální měkké podsvícení, čímž se zlepšuje herní zážitek.

Má rozhraní HDMI a DisplayPort, stejně jako rozbočovač USB 3.0.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 5. 2. 2019 19:54

To jsou jen marketingový kecy. Uvidíme jak na tom bude v reálu. Díky G-SYNC modulu tipuju cenovku 18k+.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod -PavelU 6. 2. 2019 00:29

Aorus AD27QD je v Česku stále nedostupný, ale měl by jít již objednat. Navíc cena i pod 14 000,- Kč s DPH.

Typ panelu Nano IPS a ještě rychlejší odezva, to je pro mě novinka. Ale jo, i ten LG je pěkný.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků