Pískání LCD?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jmartis 26. 12. 2008 19:32

Zdravím,
mám nový monitor Philips 190S (19" 1280x1024).
Když je jas na 100% tak je vše v pořádku, pokud ho ale začnu snižovat tak při určitých hodnotách jasu monitor mírně píská (tak že přes PC to jde minimálně slyšet z normální vzdálenosti), když si ale poslechnu zezadu monitoru tak to jde jednoznačně slyšet .
(jedná se o zvuk frekvence asi 1,5kHz).

Je to normální?
jmartis
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 12. 2008 10:51

Některé věci to dělají, prostě snížíš jas a v měniči začne pískat cívečka. Řeší se to zalitím té cívečky. Jak je to u tvého monitoru nevím - možná to výrobce odflákl.

V záruce reklamovat - po záruce rozebrat a zjistit co to píská a zalít.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 27. 12. 2008 16:10

VSECHNY levne LCD to delaji. Vyzkousel jsem 10 ruznych typu a delali to vsechny - resp. ruzny druh bzuceni, asi podle kastle, ale vsechny bud bzuceli nebo piskali.
evlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jmartis 31. 12. 2008 14:45

Má ještě někdo nějaké zkušenosti? Vyřešila vám problém reklamace?
jmartis
Junior

Odeslat příspěvekod ladas.h 31. 12. 2008 15:02

Rozhodně reklamuj LCD nemá bzučet ! Je to výrobní vada pískají ti tam cívky... s reklamací LCD na pískání zkušenost nemám ale reklamoval jsem už 2x Základní desku s pískáním a žádný problém nebyl...

Frenkygo
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
ladas.h
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 31. 12. 2008 19:49

To je skutecne HW problem, menic zdroje spatne zality nebo spatne navrzeny.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jmartis 31. 12. 2008 19:53

IgnorStoupa píše:To je skutecne HW problem, menic zdroje spatne zality nebo spatne navrzeny.

To je mi jasny, nekdo ale rikal ze to delaj skoro vsechny tak sem myslel ze to je "normalni"... No nic zatim budu nastavovat jas do jedne asi ze 3 poloh kde to nedela, pokud to neprestane za par mesicu tak pude na reklamaci. Ale zas se bojim ze mi pride monitor s vadnyma pixelama, tento ma displej perfektni.
jmartis
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 1. 1. 2009 11:10

Zalezi na definici "normalniho". Normalni to jistym zpusobem je, skutecne "piskaji" vsechny - ale uroven piskani ma byt neslysitelna (tedy pod prahem citlivosti sluchu i mimo slysitelne pasmo). Ze tri kusu co mam skutecne slysitelne obcas bruci je jeden (HP) - ale pak do nej staci klasicky bouchnout a hned prestane ;-)
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BubaK.CZ 1. 1. 2009 13:37

mám cca dva týdny hpčko, l2245wg, při sníženým jasu nepíská (kromě brumu při aktivní obrazovce), ale občas se rozječí když je vypnutej a je zapojenej v síti, což mě celkem točí (mám ho v pokoji kde spím). budu to řešit rozdvojkou s vypínačem.
BubaK.CZ
Junior

Odeslat příspěvekod jmartis 2. 1. 2009 13:48

Odpověď z internetového obchodu:
Dobrý den,

jedná se o běžnou vlastnost velkého množství LCD monitorů (i jiných
značek).

:-|
jmartis
Junior

Odeslat příspěvekod Jiri33 2. 1. 2009 16:23

jmartis píše:jedná se o běžnou vlastnost velkého množství LCD monitorů


Bohužel je to tak. Probíral jsem to s technikem v servisu a dělají to zejména vysokonapěťové měniče CCFL podsvícení LCD monitorů, kdy dochází k rozechvívání a vibracím a proto se při snižování jasu ozývají různé měnící se zvuky (pískání, bzučení apod.) :grr: U mého monitoru to u normálního hlučného PC slyšet prakticky není, ale u tichého je to tak otravné, že musím mít jas na max a regulovat softwarově. Jinak na fórech se vedle příspěvků o hluku občas objevují reakce "můj LCD je zcela tichý", ale po svých zkušenostech o tom celkem pochybuju. Spíš to dotyčný netestuje v tichém prostředí nebo nemá tak dobrý sluch.
Jiri33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod messy 7. 2. 2009 14:08

A ked mi monitor piska ked je standby alebo vypnuty? Je to dovod na reklamaciu? Je to pocut po celej miestnosti a dost zle sa pri tom spava. Aby som im ho tam neposielal zbytocne. Ide o Asus vw202.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rozik.l 19. 2. 2013 16:11

soban píše:Některé věci to dělají, prostě snížíš jas a v měniči začne pískat cívečka. Řeší se to zalitím té cívečky. Jak je to u tvého monitoru nevím - možná to výrobce odflákl.

V záruce reklamovat - po záruce rozebrat a zjistit co to píská a zalít.



Můžeš mi prosím doporučit zalévací hmotu? Něco jsem našel ale je to balený po kýblech..
rozik.l
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 2. 2013 16:33

samo domo? pokud ano tak doporučím parafín ve směsi s včelím voskem.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rozik.l 19. 2. 2013 17:19

samo domo. Servisy dnes umí jen měnit a né opravovat.. Co se týká parafínu-nerozteče se? Ta cívka se teda moc nehřeje ale přece jen parafín má bod tání dost nízký..

Edit: tak je zalito. Vypájel jsem trafa rozehřál parafín se včelím voskem, koupal a různě otáčel tak aby vyšlo co nejvíce bublin a výsledkem je o trochu slabší pískání.. Mám chuť s monitorem šlehnout o zem...
Naposledy upravil rozik.l dne 20. 2. 2013 12:06, celkově upraveno 1
rozik.l
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků