Sdílení mezi Windows 7 64-bit a Windows XP 32-bit

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Firzen 12. 2. 2012 16:27

Dobrý den,

na PC s Win 7 Professional 64-bit mám nainstalovanou tiskárnu HP Laserjet 1320, kterou sdílím. Z jiného počítače s Windows 7 64-bit lze tiskárna nainstalovat a jde normálně tisknout. Avšak z PC s Win XP nelze tiskárnu ani nainstalovat, a hlásí to chybu:
Na serveru tiskárny HP Laserjet 1320 PCL 5 není nainstalován správný ovladač tiskárny. Chcete-li vyhledat správný ovladač, klepněte na tlačítko OK. V opačném případě klepněte na tlačítko Storno a požádejte správce sítě nebo výrobce OEM o správný ovladač tiskárny.


K vyřešení tohoto problému je prý potřeba nainstalovat na stanici, ke které je tiskárna připojena, 32-bitový ovladač nebo je potřeba nainstalovat ovladač na počítači, který bude používat tiskárnu vzdáleně.

To bych taky rád udělal, jenže ať jsem hledal v ovladačích výrobce sebelépe, tak se mi nepodařilo najít žádný, který by ve Windows 7 fungoval. Windows 7 nechtějí nainstalovat žádný 32-bitový ovladač tiskárny, když ho chci nainstalovat přes takový ten dialog, který naleznu přes Vlastnosti tiskárny > Sdílení > Další ovladače. Vyzkoušel jsem všechny soubory, ale vše skončí chybou.
Když jsem instaloval tiskárnu přímo na stanici, která bude vzdáleně tisknout, tak to stejně taky nefungovalo.

Nevěděl by někdo, jak to vyřešit?
Předem moc díky.
Firzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 12. 2. 2012 17:08

Zarizeni a tiskarny, nahore v liste vlastnisti serveru a tam das pridat ovladac, ktery stahnes pro urcity system a verzi. A je to. Pripadne na lokalu podstrcis ovl pro w xp.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firzen 13. 2. 2012 08:14

Ano, to chápu. Psal jsem přece, že obojí jsem zkoušel a selhalo to.

Průvodce pro přidání ovladačů pro 32-bit systémy se mě totiž dotáže na umístění ovladače. Když mu pak naklikám umístění ovladače, který jsem získal rozbalením SFX archivu od výrobce, tak jsem v koncích, protože nepřijme řádný z obsažených INF souborů. Co mám tedy dělat?

Dál, když nainstaluju ovladač na druhém stroji s windows xp, tak to pak tiskárna stejně nelze ani přidat.
Firzen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 13. 2. 2012 08:22

No ja to pak delal i tak ze jsem tiskarnu napojil primo na stroj s XP a tam nainstaloval ovladace pro XP a ono pak ve Win adresari System32\drivers\printers3 ci tak nejak vytahl ty ovladace ty soubory, ktere jsem nahral na stroj, sice ne W 7 ale Linuxovy. tak sem mu podstroval Win ovladace
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kroxigor 13. 2. 2012 08:26

Onehdá mi pomohlo toto:
1. Nainstalovat tiskárnu lokálně připojenou k PC do kterého nešla nainstalovat vzdáleně. (Tím se do PC dostaly správné ovladače)
2. Tiskárnu připojit zpět k původnímu PC. Pak přidat na problémovém tiskárnu znova jako sdílenou a po dotazu zachovat již instalovaný ovladač.
3. poté odebrat lokální tiskárnu na problémovém PC (zahovat ovladač)
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků