IPS vs VA

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod desann 7. 10. 2012 16:15

ten LG 235P patri k tym najlacnejsim IPS, tak neviem ci by to bola dobra volba... nehovorim ze za jeho cenu je zly, to urcite nie, ale monitory od 200eur vyssie by mali byt uz inej urovni nie? opravte ma ak sa mylim...

moji naj favoriti su asi ten philips 235 alebo nec EA232WMI....
i ked ten LG 235P uznavam ze podla recenzii je fajn ale ako hovorim nechcem zas brat z nej najnizsej triedy...

este je vraj velmi dobry NEC Multisync P232W ale ten mi uz pride dost drahy... neviem ci to ma zmysel obetovat viac nez 400 eur do monitora pre mna ako bezneho uzivatela ktory sa chce v podstate len kochat peknym obrazom.
desann
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 7. 10. 2012 19:00

desann:
LG již prodává technologii budoucnosti OLED, zde velikost 55“: http://www.euronics.cz/televize-lg-55em ... 0/p305377/ , zaváděcí cenu 23“ panelu odhaduji na cca 15 tis. Kč.

LG dlouho má přední místo ve vývoji IPS, zdokonalila původní IPS modelem S-IPS, kde již byla přijatelná odezva pro hráče, kontrast i černá. Svým neustálým vývojem se dnešním moderním IPS přiblížila v r. 2005 zde výsledek vývoje: http://www.tftcentral.co.uk/downloads/e ... _s-ips.pdf LG své prostředky dává více do vývoje, než do marketingu.
I dřívější technologii CRT monitorů zvládla k dokonalosti. Jedině obrazovka LG Flatron FXXX měla přední sklo dokonale rovné vně i zevnitř, maska monitoru měla lepší vlastnosti než tzv. Trinitrony, monitory měly nepřekonatelnou antireflexní vrstvu, tím spojenou hloubku černé atd. atd., a to vývoj barevných obrazovek započal někdy v 30. létech minulého století.....
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod desann 7. 10. 2012 19:58

v tom sa nehadam. ale znepokojuje ma furt vec- ze tu sa jedna v podstate o najlacnejsiu triedu LG.

v recenzii
http://www.svethardware.cz/art_doc-5B17 ... 6394C.html
obstal sice celkom dobre ale aj tu sa najdu nejake vacsie nedostatky ako napr zle podsvietenie (co mozno zavisi kus od kusu)

a dokonca autor recenzie v komentaroch odporuca viac philips pred nim
Například u monitoru Philips 235PQ2EB http:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-DCC5E79C12D869D3C1257A28003BDA3D.html je konstrukce o dost lepší a cenově není monitor o mnoho dražší. Navíc má i jiné přednosti.

ale zrovna ta konstrukcia ma az tak nezaujima..

okrem ineho philips dostal ocenenie smart buy... tak neviem veru...
desann
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 7. 10. 2012 21:30

desann:
Ty recenze od Pavla Kováče beru s velkou rezervou, ale např. zde se již poopravuje a doporučuje: http://www.svethardware.cz/art_doc-F507 ... 86018.html píše: „LG IPS235P patří k těm nejlepším, co můžete na našem trhu najít.“ IPS235P zde není v laciné třídě! Je zařazen mezi mezi monitory v cenové relaci okolo 10 tis.
Zde zase Mirek Jahoda podsvícení IPS235 dobře hodnotí, ale neodpustí si poznámku „může jít však jen o štěstí na kus v případě LG“: http://extrahardware.cnews.cz/recenze-l ... strana/0/3
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod desann 8. 10. 2012 15:34

no uz som skoro rozhodnuty pre ten LG ale co este v clanku spominany Eizo FlexScan EV2335W?

nejake skusenosti? potrovnanie s LG IPS235P?
desann
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2012 15:38

Eizo je drazsi, ma o chlup horsi tmave tony, obraz se obcas mihota (phasing, alias FRC), coz mne osobne vadilo. U LG nikoliv. Podsviceni prosvita u obou +/- stejne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod desann 8. 10. 2012 15:49

diky. toto ma presvedcilo asi ho teda vezmem...
este jeden dotaz co jeho odozva a input lag - ten ma celkom vysoky okolo 30ms

myslis ze by som to v praxi nejako moc pozoroval? ako bezny uzivatel, pri rekreacnom hrani hier..
desann
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2012 15:58

Myslim, ze to nijak omezujici nebude. Pro progamera asi ano, ale pro bezneho hrace ne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod desann 8. 10. 2012 19:39

no takze zajtra objednavam... asi ten LG IPS235P.
len furt ma to este taha k tomu Philips 235PQ2EB...
nie je tu niekto kto by mi mohol porovnat z vlastnej skusenosti oba tieto monitory?


edit: inac to je pravda ze IPS235P sa prestava predavat a obchody dostavaju posledne zasielky tohto modelu? neviete o tom nieco?
desann
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 10. 2012 19:46

Je to pravda, nahrazen je na vyrobu levnejsim a bohuzel obrazove horsim modelem 237.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod desann 9. 10. 2012 15:34

takze po 2 tyzdnoch stravenych hladanim recenzii a radenim sa na vsetkych moznych forach som zvolil tento LG IPS235P. objednal siom to dneska z alfy kedze na slovensku ho nikde skladom nemaju..
dufa,m ze to neolutujem a nechytim nejaky horsi kus alebo co :D
desann
Junior

Odeslat příspěvekod easyman 11. 10. 2012 13:37

tak pak napiš jak jsi spokojený

hlavně mě osobně by zajímalo jestli nepozoruješ nějaké blikání a zda tě nebolí oči i při dlouhém používání, dík
easyman
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 10. 2012 13:52

Mám v práci ten IPS235 a jsem maximálně spokojený. Žádné blikání, žádné bolení očí (a to můj zrak už není zrovna nejlepší).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod easyman 11. 10. 2012 16:07

tak to vypadá dobře :) zítra si jdu pro něj a podám referenci
..do třetice všeho dobrého tak snad bude ok
easyman
Junior

Odeslat příspěvekod easyman 12. 10. 2012 13:22

tak ho mám asi hodinu a zatím vše vypadá dobře ;-) oči zatím nepálí ani nebolí :D

-- 12. 10. 2012 14:39 --

jinak je zajímavý že je vyroben teď v říjnu 2012, takže ještě asi tato řada nekončí
easyman
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků