Originální vs. Alternativní inkoust

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jannk 26. 4. 2013 06:24

To si skoro protiřečí :) Když dám tiskárnu na reklamaci a oni ji neuznaji kvůli použití neorig toneru .... co dál???
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 26. 4. 2013 07:33

Zalezi co reklamujes, jasne je treba to, ze neoriginalni toner nemuze za nefunkcni tlacitko nebo display :)
MS Lumia 640DS, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 26. 4. 2013 07:46

spatna tiskova hlava ...
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 26. 4. 2013 08:26

Proste nam prisla uplne nova min ve 3 pripadech za tu chvilku co jsem v obchode pracoval. Mozna tak6 zalezi na prodejci, jaky ma vztah s dodavatelem. Nam proste vzdy prisla nova, v protokolu samozrejme napsane ze provedena oprava, kvuli zaruky.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cz_duke 18. 6. 2013 13:10

Dobrý den všem,

pročetl jsem si to a uvedu na pravou míru pár nepravd:

1. pokud alternativní cartridge nebo toner poškodí tiskárnu, škodu můžete uplatnit u prodejce. Prodejce je ze zákona povinen vzniklou škodu uhradit - zákon (č. 59/1998 Sb., o odpovědnosti za škodu způsobenou vadou výrobku), který je speciálním předpisem ve vztahu k obč. zákoníku. Solidní prodejci s úhradou škody nemají problém - náklady totiž přenesou přímo na výrobce - KMP: "pokud by s některým z výrobků byl přece jen problém, nenecháme v tom obchodní partnery ani konečné spotřebitele samotné. Oba mají možnost se obrátit na pracovníky firmy KMP. Vlastní firemní opravna tiskáren se postará i o případné vzniklé škody". http://www.kmp.com/qualitaet.html?&L=2 Skutečně to funguje. Problém nastane pouze tehdy, když kupujete čínu, prodejce nic neuhradí a výrobce neexistuje. Pak leda ČOI, případně soud.

2. renovované cartidge a tonery jsou nekvalitní - to nejde zobecnit. Garážová renovace jsou skutečně velice nekvalitní - do toneru se dosype univerzální prášek, do cartridge se dolije univerzální inkoust, tiskárna se pak poškozuje (ložiska a převody jsou již ochozené) a kvalita výtisku je velmi špatná (optický válec po své životnosti, špatně zapečený prášek, u cartridgí je tisková hlava konstruována na jedno použití). Oproti tomu toner, který je výsledkem profesionální renovace je stejně kvalitní jako originál. Vše uvnitř plastového obalu je nové. Důvod, proč se nevyrábí celý toner nový jsou patenty. Výrobci mají patentované tvary tonerů a vyrobit nový vnější obal = porušit patent. Neevropští výrobci tonerů a cartridgí na to pečou a vyrábí kopie. Odpovědnost za porušování patentů kdesi v asii je obtížně vymahatelná a prodejci odpovědnost za prodej výrobků porušujících zatím neřeší, nicméně tuším, že v loňském roce došlo k precedentu, dle kterého je prodejce nese odpovědnost za prodej výrobků porušujících patenty a chystají se první řízení s prodejci (netuším, kdy se uskuteční). Profesionální renovace tonerů vypadá takto: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151393638970791.530044.133823490790&type=1

Doporučení
Správná renovace či alternativa je stejně kvalitní jako originál. Jak ji poznáte je jednoduché - nakupujte tam, kde prodávají jenom jednu značku alternativy a hodnocení na Heurece je alespoň 95% doporučuje (budete mít jistotu, že hodnotící hodnotili stejnou značku jako kupujete) a současně výrobce se v obchodních podmínkách hlásí k odpovědnosti za škodu - viz např. http://www.resco.cz . Když se budete tímhle řídit, nemá cenu to dál řešit.
cz_duke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannk 18. 6. 2013 13:25

ad 1 - zkousel jsem u http://tisknulevne.cz/ a neuspel jsem - co mam namitat na to, ze cartrige tiskarnu pry neposkodily, ale ze se proste pokazila sama z jineho duvodu presne ten tyden, kdy jsem tam dal poprve neoriginalni naplne. Takze sice je pekne, ze nekdo ma neco na www - ale kdyz rekne, ze tohle je jina situace, tak proste nemam tolik casu venovat tyden jen tiskarne. Navic clovek na prodejne sam nic nemuze, proste sepise papiry a za tyden mi nekdo zavola co a jak -> trochu casove narocne.

Obecne ani stopro nevim, proc se tiskova hlava pokazila (teoreticky to nemuze vedet nikdo) - pozorovani je, ze se tak stalo par stranek po vlozeni neorig naplni. Prodejce tiskarny samozrejne rekl, ze s neorig naplnemi se nemuzu divit, at si to vyresim s prodejcem naplni ...
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod cz_duke 18. 6. 2013 14:41

Ono je to přesně jak jsem psal, vždy záleží na prodejci a na tom, jak se k tomu postaví.

Výrobci tiskáren mají často v návodu informaci o ztrátě záruky při použití neoriginálních náplní. Použití poznají buď v paměti tiskárny, kdy si tiskárna ukládá ser. čísla a výrobce náplně, nebo pomocí takového zvláštního zvýrazňovače - vytisknou řádku, nebo trochu inkoustu odsají na papír (pokud tiskárna vůbec netiskne) a přejedou jej tím zvýrazňovačem. Originální inkoust reaguje jinak než neoriginální, v servisu tak okamžitě ví, co v tiskárně je. Tohle řešení mi ukazovali v servisu Brotheru. Pak servis neposkytnou a pošlou zákazníka za prodejcem neoriginálního inkoustu.

Pak je to hodně o tom, jak se k tomu postaví výrobce neoriginální náplně - tzn. jakou značku jsi zakoupil. Vím jak to funguje u značky KMP, tam mají vlastní servis tiskáren. Přijde porouchaná, vymění tiskovou hlavu, posílají zákazníkovi opravenou. Pro ně je to hrozně cenná zkušenost - vadná tisková hlava je pak posílá do Německa do vývojového oddělení a tam se řeší, proč k tomu došlo a na základě toho se inkousty upravují - takže jejich snahou je získat jakoukoliv tiskovou hlavu, která odešla v souvislosti s jejich inkoustem. U toho Brothera to bylo tak, že tiskárna zůstala přímo v servisu Brotheru (tuším v Modřanech), kde rovnou vyměnili tiskovou hlavu za novou, prodejce náplně KMP uhradil celou opravu a zákazník zákazník odcházel s opravenou tiskárnou. Je to prostě o značce, která se zakoupí.
cz_duke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AlesBerny 23. 7. 2015 20:45

Mam epsonku, a pouzivam renovovane tonery jsem na ne velice zvykli .)
AlesBerny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marianka7 27. 7. 2015 14:23

Renovovane tonery jsou suprova vec ! :) hodne kupuji na strance tonera maji kvalitni kousky za dobre ceny
Marianka7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KRZ35 7. 12. 2017 15:59

Doporučuju kouknout i na https://www.zive.cz/ mají toho tam celkem dost a kdyžtak jim jde i zavolat. Poradí.
KRZ35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 8. 12. 2017 09:58

Myslels spíš lzive.cz ??? :D Nevim ze by delali tonery/kazety...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI R9 270 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Samsung SyncMaster 225BW
mmmjack
Mírně pokročilý

Předchozí stránka