Tiskárna s plnitelnými inkoustovými zásobníky?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gore.m 24. 4. 2016 12:44

Zdravím,

přestala mi tisknout stará tiskárna a tak koukám po nové. Do ted jsem si do Canonu MP190 doplňoval inkoust stříkačkou sám - což není úplně pohodlné. Docela mě tedy zaujalo řešení tiskárny s plnitelnými inkoustovými zásobníky: Brother DCP-T300, Epson L220.

Pokud s tím má někdo zkušenosti, zajímalo by mě:

1) Jak velký worpruz by byl kdyby zaschnul ingoust v tiskové hlavě? Jde mi o to, že řeším vyšší cenu tiskárny, což by bylo ale v pohodě pokud vemu v úvahu kolik jsem za celou dobu fungování mé MP190 dal za nové cartrige kvůli tomu, že mi zaschnuli.

2) Jedna má podávání papapíru zespod, jedna z vrchu, která varianta je lepší?

Díky
gore.m
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 24. 4. 2016 18:53

1) U tiskárny s piezočlánky (Epson) lze alespoň teoreticky hlavu vyčistit. U tiskáren s termoelementy (HP, Canon) ne, protože ty se okamžitě spálí, neb nejsou chlazené.
2) Vždy zespoda, protože se nepráší na papír. Shora zezadu má výhodu při tisku na silnější papír.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod AleshM 25. 4. 2016 06:27

Pro provoz doma se hodí laserová nebo LED (OKI) tiskárna víc, jak inkoustová. Při malých počtech, objemech a nepravidelném tisku nezasychá, taky výstup bývá kvalitnější a čistší. Odpadá čištění a doplňování inkoustu, resety chipu na zásobníku, atd. Je fakt, že práškové cartridge s tonerem do laserů jsou dražší, dají se koupit neorigo, ale i tak jsou asi dražší, než inkousty. Dá se koupit i barevná laserová, ale nadoma se nevyplatí. Příležitostné barevné tisky bych obstaral jinde a barevné fotky ve fotolabu.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod gore.m 30. 4. 2016 13:27

laser nechceme právě kvůli ceně cartridgí.

U toho Brotheru (Brother DCP-T300) se jedná o Inkjet obsahuje tedy zmíněné termoelementy (nepodařilo se mi vygooglit)?
Předpokládám, že pokud se bavíme o čistění, není to spuštění čištění z PC, ale vyjmutí a propláchnutí něčím?

Neměl by někdo tip na tiskárnu kterou lze lehko doplňovat inkoustem, je v prodeji a má s ní dobrou zkušenost?

Díky
gore.m
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 4. 2016 14:09

Tankovy system EPSON vcelku ujde. Porizovaci naklady nejsou na urovni nejlevnejsich smejdu na trhu, ale provozni naklady jsou celkem zajimave. Riziko zaschnuti je u kazde ink tiskarny a bohuzel z principu funkce nejspis vzdy bude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krkus 30. 4. 2016 15:51

Jedu na EPSON L210 13 měsíců, tisknu cca obden včetně fotek a barvy sem eště neplnil.
Takže plná spokojenost.
krkus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gore.m 30. 4. 2016 16:53

KineCZek píše:Riziko zaschnuti je u kazde ink tiskarny a bohuzel z principu funkce nejspis vzdy bude.


To je mi právě jasné a proto to řeším. Nevím jak hodně nákladná bude výměna zaschlé hlavy, popř. jestli se bude muset odeslat do servisu atd... ?? ..bez tehle informace se nelze rozhodnout jestli koupit výše zmíněné tiskárny, nebo koupit tiskárnu s klasikýma cartridgema.
gore.m
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 30. 4. 2016 21:02

Zaschlá hlava u SOHO tiskáren obnáší nákup nové tiskárny.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod gore.m 1. 5. 2016 06:47

No tak to jeni dobré.
Neměl by někdo tip na tiskárnu kterou lze lehko doplňovat inkoustem, je v prodeji a má s ní dobrou zkušenost?
Diky
gore.m
Junior

Odeslat příspěvekod berco44 1. 5. 2016 08:15

Ahoj...mám už 8 mesiacov EPSON L310 s plniteľným systémom.

Vytlačil som asi 14 000 stránok a tlačiareń stále funguje.

Teraz naposledy mi došla čierna a nejaký čas som tlačil bez nej( samozrejme to chýbalo a netlačilo čierne farby/odtiene) no a po doplnení to chvíľu tlačilo pruhy a potom sa to ustálilo.

Ale tlačiareň neustále upozornuje na kontrolu stavu náplne, čiže je eventuálne možné zničenie tej tlačiarne s tou zaschnutou náplnou.

Môžem len doporučiť, z hľadiska nákladov je to niečo fantastické!...Ja určite pôjdem do obojstrannej Epsonky s touto technológiou...

Pekný deň..
berco44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gore.m 2. 5. 2016 08:04

Aha to je skvělá informace.
Protože můj Canon přestal po doplnění hlásit stav inkoustu. Takže se dá teoreticky říct, že zaschnutí nehrozí, pokud nebudu dlouhodobě ignorovat upozornění, že došel inkoust?
gore.m
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 2. 5. 2016 13:12

gore.m píše:Aha to je skvělá informace.
Protože můj Canon přestal po doplnění hlásit stav inkoustu. Takže se dá teoreticky říct, že zaschnutí nehrozí, pokud nebudu dlouhodobě ignorovat upozornění, že došel inkoust?

Že by očipované náplně?
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gore.m 2. 5. 2016 14:02

vilik: Stale se bavíme o modelech EPSON L310 a Brother DCP-T300.
gore.m
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 2. 5. 2016 14:06

gore.m píše:vilik: Stale se bavíme o modelech EPSON L310 a Brother DCP-T300.


Aha. A tohle napsal kdo?
Kód: Vybrat vše
gore.m píše:
Aha to je skvělá informace.
Protože můj Canon přestal po doplnění hlásit stav inkoustu. Takže se dá teoreticky říct, že zaschnutí nehrozí, pokud nebudu dlouhodobě ignorovat upozornění, že došel inkoust?
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gore.m 2. 5. 2016 14:40

Přečti si diskusi před tím, můj komentář na ní navazuje .-)
gore.m
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků