EW2440 vs. Lenovo P70

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mberi 30. 6. 2016 14:52

Ahoj,prosím o radu. Vlastním monitor BENQ EW2440 s technologií MHL pro připojeí k mobilu a následnému pouštění např. filmů z mobilu rovnou do monitoru bez nutnosti běhu pc,ale můj Lenovo P70 MHL nemá. Něvěděli byste prosím,jaký prográmek do mobilu stáhnout,nebo jak na to,protože když připojím kablik od monitoru do Lenova a na monitoru přepínám mezi vstupy,monitor telefon nenajde. Děkuji za pomoc.
mberi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 30. 6. 2016 14:58

MHL je podle me hardwarova vlastnost, to nejde zmenit zadnym programem.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod mberi 30. 6. 2016 15:08

Takže mám smůlu,filmy si prostě po kablíku rovnou do monitoru nepustím :-(
mberi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 6. 2016 20:37

Klidně spustíš: stačí k tomu libovolný PC.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberi 1. 7. 2016 15:38

počítač mám,šlo o to pouštět film z telefonu rovnou do monitoru bez použití zaplého pc,které zbytečně vrčí a pálí proud..
mberi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 7. 2016 16:11

To si snad děláš PR-Dell, ne? :-D
Domníváš se, že telefon nepotřebuje k provozu el. energii? :roll:
mberi píše:pc,které zbytečně vrčí

= chyba výrobce nebo zanedbané údržby.
Co s tím?
Požádej nějakého profíka o ztišení PC.
Za sebe doporučuji KineCZka, pokud bydlíš v Čechách; pro Moraváky pracuje Pythoh.p.
Jestli používáš PC jen k multimediálním účelům, stačí levné HTPC.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberi 1. 7. 2016 16:42

***** si nedělám.Rozdíl ve spotřebě energie PC a mobilu je dost výrazný. Pc pouštím jen občas,monitor s MHL technologií dokáže bez pc přehrávat filmy přes kablík rovnou z mobilu pokud tuto MHL má i mobil. Moje Lenovo P70 tuto záležitost nevlastní.Myslel jsem,jestli to už někdo jinak neoblafnul aby to běželo,třeba nějakým staženým prográmkem do mobilu. Proč by mělo bežet PC,když nemusí,pokud to jinak nepůjde tak poběží.
mberi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 7. 2016 18:51

MHL = port (+ příslušný kabel), ne sw!
Pokud budeš kupovat zařízení s portem MHL, dbej na to, aby se jednalo o MHL v.3, která podporuje 4K; starší MHL v.2 zvládne max. FHD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberi 2. 7. 2016 06:27

Ahoj,nevím jestli to poznám,ale kabel na propojení monitoru s mobilem byl přibalen přímo u nového monitoru BENQ ew2440 tak předpokládám,že by fungovat měl. Zapnu monitor(bez PC) na obrazovce monitoru přepínám mezi třema vstupy a ani jeden připojený telefon nevidí.Tak nevím :-( Nejspíš to asi nebude fungovat když telefon MHL nemá. Ale děkuju za snahu....
mberi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lkortus00 17. 12. 2017 17:42

MHL není bezdrátový přenos obrazu!Technologie MHL kombinuje HDMI s USB do jednoho Micro USB portu,takže mobil nemusí mít dva konektory /HDMI + USB/.P70 i A7000 nepodporují MHL,ale je zde funkce USB HOST.Bezdrátový přenos tyto mobily podporují funkcí cast-bezdratova obrazovka.
lkortus00
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků