Monitor do 5k - programování, filmy (max 2-3 hodiny denně)

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Prochycz 19. 10. 2016 19:47

Dobrý večer ve spolek,

chtěl bych si pořídit monitor pro sledování filmů a nějaké to programování po večerech (max 2-3 h denně). Mám nyní notebook Lenovo E540 - i7-4702MQ, 8GB Ram, Intel HD 4600 + GT 740M, FullHD displej, HDMI výstup. Limit jsem si stanovil 5 000 Kč, myslím si, že pro mě dražší monitory jsou zbytečné. Uhlopříčku si představuji kolem 24", rozlišení pravděpodobně FullHD (Notebook je 2 roky starý a doufám, že ještě minimálně 3-5 let vydrží). Asi bych rád i integrované reproduktory (Nebo lepší dokoupit bedničky?). Na vzhledu mi nijak extra nezáleží.

Díval jsem se a nejsem z toho nějak extra moudrý, jak říkám, já asi ty rozdíly až tolik nepoznám. Vybral jsem si tento Benq:
Benq GL2460HM http://lcd-monitory.heureka.cz/benq-gl2 ... ecifikace/
k tomu bych mohl klidně doukoupit reproduktory cca v hodnotě 1500 Kč

Druhý monitor je Samsung:
Samsung T24E390 http://lcd-monitory.heureka.cz/samsung- ... ecifikace/
Ale nevím, jestli je dobrý míchat monitor s televizí. Ale jelikož žádnou na pokoji nemám a nemám prozatím v plánu nějakou kupovat, tak to téhle variantě také přemýšlím.

Nějaké lepší návrhy, nebo v téhle cenové kategorii ty rozdíly až tolik nepoznám?
Děkuji
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 10. 2016 22:01

Podival bych se na tohle
https://www.czc.cz/monitory/produkty#q- ... 440%20(QHD)
jestli se v penezence nenaskrabe na tohle rozliseni. ve fullhd s tim rozpoctem koukni aby to melo pivot a jinak neni moc co resit na tu chvilku za den.

Monitor s tv tunerem jsem mel, uz bych to nechtel. Za dva roky zase hejhulove prijdou s nejakou novou normou tak ti to vypnou. A stejne ty sracky co v normalnim vysilani jdou nestoji za ten cas. A kdyz je neco zajimavyho tak je to zase v blbej cas. A co chci opravdu videt tak na to se mrknu na ivysilani, novaplus, prima play apod. A stejne co se kvality tyce tak z ceske produkce ve finale je koukatelny jen Stream.cz
IMHO bezne vysilani is dead, on-demand je cesta.

Kvuli detem a fotbalu jsem si poridil O2 TV air za 250,- a kam se hrabou vsechny tunery, tohle je fakt pecka na kterou jsem cekal 10let az s tim nekdo prijde - mobil, tablet, notebook a malina moznost "nahravani", moznost sledovat 50 hodin zpatky, dostatecna nabidka kanalu...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 10. 2016 09:26

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 10. 2016 15:56

dik, koukam, ze forum tam nedalo tu posledni zavorku (a czc nedokaze pouzit neco jako key vs label)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Prochycz 22. 10. 2016 16:35

Tak nakonec mě to trochu zlákalo a možná bych tu tisícovku do toho ještě navíc vrazil. Ale je to prakticky ten nejlevnější monitor s QHD, který tam je, tak nevím, jestli se trochu nespálím. Nebo se není čeho bát?
Benq BL2420PT
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2016 08:47

Pokud Ti nevadí nevýhody/vady panelů IPS, je to k daným účelům:
Prochycz píše: pro sledování filmů a nějaké to programování

plně použitelné.
Ve srovnání se zoufalým a neergonomickým dotykáčkem v NB
Prochycz píše: notebook Lenovo E540

je to ohromný pokrok.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prochycz 23. 10. 2016 12:40

Děkuji za rady. :)

Milanr1 píše:Ve srovnání se zoufalým a neergonomickým dotykáčkem v NB

To je hlavní důvod proč si monitor pořizuji. Až doteď jsem si vůbec neuvědomoval, jak nepříjemné je sedět u stolu a používat notebook bez monitoru. První týden co jsem měl v práci notebook bez monitoru mě začali z toho bolet záda. Tak jsem si řekl, že pro svoje zdraví něco udělám a pořídím monitor.

PS: Co myslíš tím dotykáčkem? Můj notebook nemá dotykový displej. Na takový fičury jsem už starej. :D
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod Prochycz 31. 10. 2016 10:17

Tak monitor je už doma, zatím maximální spokojenost, jen bych měl malou otázku. Mám k monitoru připojený pomocí USB klávesnici a myš a k notebooku připojený normálně monitor pomocí usb kabelu. Problém je, že když uspím notebook, tak nejsem schopen pomocí takto připojené klávesnice+myši notebook probudit. Vypadá to, že monitor, jakmile se přepne do režimu spánku, odpojí USB hub. Je možné toto nějak vyřešit, nebo s tím nic neudělám? Pokud mám klávesnici a myš připojenou na přímo k notebooku, tak probuzení funguje správně. Zkoušel jsem nastavit ve správci zařízení, aby usb hub byl napájen, i když je notebook v režimu spánku, ale i to nepomohlo.

Děkuji za případné rady, snad jsem se vyjádřil alespoň trochu srozumitelně.
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 10. 2016 13:42

Napověděl sis sám správné řešení:
Prochycz píše:klávesnici a myš připojenou na přímo k notebooku
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2016 15:17

Bohužel monitor zřejmě je "green" ...

Některé monitory mají v osd položku usb always on. Možná i tenhle, zkus to menu detailně projít.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prochycz 31. 10. 2016 19:38

Právěže jsem to prošel skrz na skrz a nenašel jsem v nastavení nic, co by se týkalo USB, tak jsem si říkal, jestli není chyták ještě v něčem jiným. Koukám, že bohužel asi ne no. Ale kvůli tomu se nezhroutím.
Díky za odpovědi.
Prochycz
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků