27"/QHD/IPS/8000-12000kč

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod StrykeCZ 19. 1. 2017 18:08

Zdravím všechny,

v blízké době se chystám koupit nový monitor, ale moc se v tom nevyznám a navíc si moc nemůžu ujasnit, co vlastně chci. Momentálně jsem rozhodnutý pro tento 27" monitor:

AOC Q2775PQU - 10500kč,

pořád ale nejsem přesvědčený na 100%. Monitor bude využíván především na brouzdání po internetu, programování, práci s textem, sledování filmů/videí apod. a v menším zastoupení také hraní her. Momentálně používám přibližně 10 let starý 22" FullHD TN Benq monitor. Jelikož na něm budu hodně pracovat, vychází mi nejlépe právě 27" IPS monitor, kvůli velké pracovní ploše a pěknému obrazu. Na takto velkém monitoru mi přijde FullHD už málo, proto to QHD. To jsou mé důvody k tomuto výběru.

O čem nejsem přesvědčený je 144Hz. Má to smysl, když bych na monitoru zas tolik nehrál? Nějaké FPS hry budu hrát určitě, určitě to ale nebude nějak profesionálně. Hraji spíše strategie, RPG apod. Kromě toho AOC jsem se díval i na tyto dva monitory:

ASUS PB278QR - 11800kč,
LG 27MB85R-B - 12800kč,

přijde mi ale, že při poměrně výrazně vyšší cenně bych nezískal v podstatě nic navíc. Pokud se pletu, opravte mě. Předem díky za všechny tipy a případné schválení/neschválení mého výběru.
StrykeCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 19. 1. 2017 18:47

Pokud je to jak píšeš, zvolil bych spíše 4K

Napriklad
https://www.czc.cz/benq-bl2711u-led-mon ... 17/produkt

To rozlišení stojí za to.

-- 19. 1. 2017 19:48 --

Jo a 144hz ti je opravdu k neuzitku. To ostatně všem lidem.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bumerang 19. 1. 2017 20:11

kupene pred mesiacom: https://www.alza.sk/27-benq-gw2765ht-d2144513.htm
zatial spokojnost.
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StrykeCZ 19. 1. 2017 23:25

Na 4K monitory jsem se díval taky, ale přijde mi to možná až příliš na 27". Stejně bych musel zapnout scaling aspoň na těch 125%, nehledě na to, že bych musel mít sakra výkonný počítač, abych mohl hrát hry ve 4K, takže by to rozlišení ztrácelo smysl. Nebo mi něco uniká? Ideální by bylo obě rozlišení vyzkoušet na vlastní oči. Nevíte o nějakém obchodě v Brně, kde by to šlo?
StrykeCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 1. 2017 06:02

Určitě vyzkoušej.

Je to hraniční. Samozřejmě jen pro w10

U her co popisuješ, by jsi se 4k neměl mít problém, záleží na gpu
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2017 07:51

cernakus píše:Jo a 144hz ti je opravdu k neuzitku. To ostatně všem lidem.



A proto se to vyrábí (to ještě nic neznamená), ale hlavně to lidi poznají. Už se s tím prosím smiř. Tohle je do nebe volající. Taky jsem byl přesvědčen o tom že vše nad 60FPS je na nic a ono to tak není, minule jak jsem se tě ptal proč mě přišel obraz plynulejší na Y900 víc jak na Y700? Víš čím to bylo? O 25% rychlejším panelem. Ano 75Hz tedy zobrazených 75FPS a poznal jsem na to hned a okamžitě. A troufnu si tvrdit, že stejně tak poznám na slepej test 60 a 120Hz. Pokud tam tedy těch 120FPS a více bude ;) Vsadím se o láhev něčeho dobrého, natočímě u toho video a budeme je zde šířit, ať to dopadne tak či onak. Jeden z nás dvou tam bude za blbce ;)

Pokud to ty nevidíš, je možné že trpíš nějakou vadou, ale šířit tady tyhle nesmysly... Prosím už s tím přestaň. :oboze
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bumerang 20. 1. 2017 09:20

No na to tvoje video by som sa pozrel, zaujimalo by ma co na tom si clovek vsimne ked si ho pusti na 60Hz monitore:))))))
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2017 09:35

Evidentně jsi nepochopil o co by šlo :)

Seděl bych před monitorem (144Hz), jelo by tam CS:GO nebo něco jiného a vždy bych se otočil a někdo by nastavil limit na monitoru na 60/120/144 Hz a já bych tipoval nakolik to jede. Chápeš?

A pak by sis to mohl pouštět klidně na 20FPS ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StrykeCZ 20. 1. 2017 11:14

Dobrá, tak mám otázku - vyplatí se mně konkrétně 144Hz? Je to celkem výrazný příplatek, který se mi nechce dávat za to, že se mi trochu líp bude hrát CS:GO. Další otázka, jak moc důležitý je pro mě input lag? U toho AOC jsem dohledal nějakých 18ms, což bylo hodnoceno jako průměr u IPS panelů a například u toho Benq, který tu postoval Bumerang, byl lag nějakých 24ms. Je to něco, co při hraní zaregistruju, případně co mě bude omezovat? Zase bych dodal, FPS tolik nehraju, na druhou stranu ale nechci monitor, u kterého pak budu nadávat, že to pomalu reaguje.
StrykeCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 1. 2017 13:51

Python.p píše:
cernakus píše:Jo a 144hz ti je opravdu k neuzitku. To ostatně všem lidem.



A proto se to vyrábí (to ještě nic neznamená), ale hlavně to lidi poznají. Už se s tím prosím smiř. Tohle je do nebe volající. Taky jsem byl přesvědčen o tom že vše nad 60FPS je na nic a ono to tak není, minule jak jsem se tě ptal proč mě přišel obraz plynulejší na Y900 víc jak na Y700? Víš čím to bylo? O 25% rychlejším panelem. Ano 75Hz tedy zobrazených 75FPS a poznal jsem na to hned a okamžitě. A troufnu si tvrdit, že stejně tak poznám na slepej test 60 a 120Hz. Pokud tam tedy těch 120FPS a více bude ;) Vsadím se o láhev něčeho dobrého, natočímě u toho video a budeme je zde šířit, ať to dopadne tak či onak. Jeden z nás dvou tam bude za blbce ;)

Pokud to ty nevidíš, je možné že trpíš nějakou vadou, ale šířit tady tyhle nesmysly... Prosím už s tím přestaň. :oboze



Podívej se sem, na tabulku displeju
http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Ide ... 445.0.html

A podle mne rychle přijdeš na to, že Hz neznamená rychlost LCD a také proč ten rozdíl vidíš. Přičemž čím méně realistická (detetministicka) grafika (cs:go), tím více to běžné panely nezvládají rychle zobrazit.

Samozřejmě i já poznám, že displej mého y700 patří mezi pomalejší a v kontrastní Ch scénách prostě je rád, když mi ukáže těch 30fps. Oproti tomu y900 s 40-45 fps v těchto scénách jde citelne poznat. Ovšem to stále nekoreluje s těmi 75Hz, že?!

Tvoje chyba je, že jsi se nechal osalit. Neanalyzoval jsi, jak by satik mohl odlišit 144hz od 120 Hz, i když ti jako inženýrství MUSI být jasné, že 15% v tak vysokých rychlostech není v silách lidského oka.
.

Jses ***** inženýr, začni věci analyzovat jako vědec! Nepřijímej něco jako fakt, ale zkoumej, jak je to možné!

A nevěř prosím svým smyslum. Rady nás šálí.
Naposledy upravil cernakus dne 20. 1. 2017 14:39, celkově upraveno 2
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2017 14:14

Já nemluvím o 120 a 144Hz, to bych si taky nelajzl. Ale 60FPS a 120FPS na monitoru. Jak mi teda vysvětlíš, že při zapnutém VSync, se FPS drželi na 75? Jednalo se o BF1 ke všemu, CS:GO jsem tady nadhodil, protože tam není problém na kdejaké mašině vymačkat 100FPS+

Se Satikem jsem se nikdy nepotkal osobně, tu čest měl jen Kin.

Já slepý test zatím nikdy nedělal, přesto si na něj věřím. Viděl jsem na živo 120Hz monitor s 120FPS tedy VSync, pařil se tam tuším starej Quake.

Ano, budu analyzovat. Asi si vytáhnu ze sklepa CRT, nastuduju jak je přetočit (pak sice umře, ale to nevadí) a můžeme se pustit do testování. Věřím jenom tomu co sám vidím a vyzkouším.

/// Asi si zkusím vyžádat výsledky z psychotesů, měřili mi i reakční dobu a postřeh, atd.

/// Kulky má pes, ze střelných zbraní posledních několik let létají střely :) A pokud bude mít stopovku aka "trasírku" tak ji uvidí snad každej :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 1. 2017 14:38

Cenzurou al jsem svuj příspěvek. Mělo jít o SZ.
cernakus
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků