Jak jsou na tom s kvalitou tiskárny OKI?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dede 21. 1. 2017 10:16

Zdravím,

vybral jsem si tiskárnu https://www.alza.cz/oki-mc363dn-d4592545.htm, ale nemám se značkou OKI žádné zkušenosti.

Potřebuji ADF, multifunkční podavač na štítky a obálky a barevný tisk se taky občas hodí. Náklady u ní nejsou nic moc....cca 0,5Kč na ČB stranu a 1Kč za barvu, ale je to nejlevnější co jsem našel.

Nechci Canon...měl jsem od nich dva inkousty a oba umřeli do roka po záruce...ať mi nikdo netvrdí, že je to náhoda.
Na HP slyším spustu stížností kvůli kvalitě a poslední dobou kvůli šikaně zákazníků jejich softem pro kontrolu originality náplní.
Brother laser mám a tam mi vadí neskutečná hlučnost. To je šílený rachták.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 21. 1. 2017 11:09

Nejsou špatné, ale kvalita tisku (sytost) je mizerná a skener nepatří mezi nejlepší, výsledkem pak je, že při kopírování to žere opravdu hodně toneru (počítej tak dvojnásobnou cenu, než počítáš).

A jsou docela pomalé (i ve srovnání s inkoustovkami).

Ovšem pokud uvážíš, že to je barevný laser s ADF a možností vícepatrových zásobníků papíru, za 8 tisíc korun, tak to není špatná nabídka.

Tiché jsou.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kony123 21. 1. 2017 11:15

mám nějakou OKI B401d a dělá strašnej bordel. Kvalita nevím, je to černobílá LED, na tisk papíru kvalitu neřeším.
Kony123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bespi_ 21. 1. 2017 11:37

OKI mame v nekolika provedenich v praci. Funguji cele roky zcela bez problemu.
Canon inkoustovku mam uz pres 10 let doma, drahe originalni naplne funguji na jednicku, ale jakekoliv neoriginalni co jsem zkusil vylozene katastrofa - zcela nepouzitelne (rychle zasichani, prouzky s ruznou sitosti pri tisku, obcasne nedetekovani naplne ... ).
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod dede 21. 1. 2017 12:05

Mě už se do inkoustu jít nechce. Provozní náklady jsou sice směšné,zejména u Brotheru ale musí být vytěžována jinak zasychá a pak žere inkoust na čištění. Originální náplně stojí majlant a neorigoše jsou fakt často šunt. Nejlepší je asi tankový systém.

Pro mě je kritický ten ADF a hlavně druhý podavač co vezme i obálky. To je standart až u velkých mašin za desítky tisíc.
ceranakus mě moc nepotěšil. :(
dede
Junior

Odeslat příspěvekod mamutm4 21. 1. 2017 13:03

Taky jsem pořídil po dvou Canonech raději OKI MC 322.
Start tiskárny je hlučný, tisk pro moje učely stačí ( je lesklý jako na časopisu), ale co mě nejvíc vadí je skener.
Pokud se skenuje v rámci tiskárny tj. Sken/tisk kopie, tak je výsledek kopírovaného dokumentu stejný.
To samé je pokud se skenuje dokument do USB flashky - je to OK.

Pokud se však ve hře objeví skenování přes ActKey, což je ovládací SW v PC a začneš ukládat skenované dokumenty do PC, tak tento SW dělá z bílého pozadí - pozadí šedé, což po vytištění nevypadá dobře.
(Můj názor je že ovladač ActKey je blbě napsaný a neodladěný)

V tomhle je každá tiskárna od Canonu za 1000Kč lepší.

Před koncem roku jsem to řešil s podporou OKI, ale hoši to nějak nechtějí pochopit, nebo nemají tiskárnu na které by si to mohli vyzkoušet. Po novém roku jsem jim psal znovu, ale neozvali se. Třeba pracují na vylepšení SW ActKey - nevím. :D Zatím skenuji do Flešky a přesouvám do PC.


No posuď sám, jak to tiskne a skenuje

Obrázek

pro větší náhled http://i67.tinypic.com/11r3yig.jpg

P.S.

Jinak je to půlmetrový macek, co váží 30kg, tak abys nebyl překvapený :D

Kdo máte OKI řady MC - Taky máte ten samý problém se skenováním, nebo v tom jsem sám?

Dík za info.
Naposledy upravil mamutm4 dne 22. 1. 2017 11:37, celkově upraveno 2
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod dede 21. 1. 2017 13:18

Není to nastavením deafult profilu?
Já měl stený problém u Brotheru, než jsem zjistil, že tam mají na sken do pc nastavené stupně šedé. Po úpravě je to ok.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod mamutm4 21. 1. 2017 13:52

V rámci samotné tiskárny, lze v Setupu opravdu nastavit milion možností tisku PDF, JPEG, Text,Foto, odstranění pozadí, kontrast, odstín, sytost, hustota, RGB atd.

Při ukládání do PC ovšem přebírá velení ActKey a jeho možnosti jsou omezené - téměř žádné - viz obrázek.
Pro úplnost dodávám, že u položky Scan Method je na výběr - Auto,Flatbed, ADF

Obrázek
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod dede 21. 1. 2017 19:27

Tak jí asi vynechám. Vypadá to na další softwarový amatérismus u velkého výrobce.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 1. 2017 19:37

My máme OKI v práci, furt spí. Nerada se probouzí a když po ní chceš aby si něco zapamatovala, tak prostě dělá že to neumí.


... ale možná je to neschopností našich správců.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamutm4 22. 1. 2017 11:43

dede píše:Tak jí asi vynechám. Vypadá to na další softwarový amatérismus u velkého výrobce.


Nebýt toho ovladače skeneru tak jsem pokojený a pořád váhám, jestli tu těžkou 30kg krávu má cenu reklamovat, když je to chyba softwaru.

Na Youtube jsou videa tiskárny, dokonce je tam i důkladná rozborka tiskárny. :D
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod dede 22. 1. 2017 12:35

Já už udělal jednu chybu s Brotherem L2500D, která sice tiskne levně a dobře, ale ovládací soft je neskutečně pomalý a tiskárna dělá kravál, jako když je vadná...a není.

Nakonec asi půjdu do inkoustu. Manuální podavač, který netvoří 2cm pruh plastu, je u laserovek vyjímka a schopnost tisknout na něco jiného než A4, doslova vzácnost.

Našel jsem https://www.alza.cz/epson-workforce-pro-wf-5620dwf-d1532651.htm#recenze.
I na Amazonu má dobré recenze, až na použití nějakého spec inkoustu a do dvou let jim odchází tiskové hlavy.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod danielhrbac 15. 6. 2017 10:05

OKI MCXXX má následující *****ítko.
Skládá se to z tonerů+válců+pásu+zapékadla.
(1) Válce mají životnost papírově 30k. Reálně se jejich životnost odvíjí od počtu roztočení. Tisknete-li dlouhé dokumenty, přiblížíte se těm 30k. Tisknete-li jednostránkové dopisy, vydrží válce klidně i 10k. Vyzkoušené mám rozpětí od 9-15k. Přes 15k jsem se nikdy nedostal. ALE - z ebay si koupíte nálepku s novým čipem a pojede ještě zhruba jednou tolik. Ale víc už ne, začne dělat pruhy.
(2) Měníte-li válce, tak nové válce sežerou 30-50% obsahu toneru, aby si naplnily ty svoje zásobníky. Pokud tisknete hlavně černobíle a barva je jen doplněk, tak prakticky s každými válci budete kupovat nové barevné tonery.

Důsledkem je nesmyslná cena provozu, kde se hravě nejen dostanete k 1Kč za ČB stranu, ale i výš.
My jsme spokojeni s použitím jako scanner. Scanujeme na sdílený adresář a do emailu a to funguje dobře. Mechanicky se mi ta tiskárna líbí.
Nikomu bych ji ale nedoporučil.
danielhrbac
Junior

Odeslat příspěvekod jjfb 15. 6. 2017 11:44

Tedy jsou tu správné informace, ale ne úplně košer podané.

Cernakus - ano, dříve byly skenery dost trága, od modelů asi 2-3 roky nazpět se velmi zlepšily, i když nepopírám, že jiní výrobci na tom mohou být lépe, ale proti srovnatelným HP to je šul nul.

danielhrbac - různé řady MC to mají jinak, nejde zobecňovat, ale vždy se zajímat o konkrétní řadu.

OKI prodáváme a mají své mouchy, ovšem jako cokoliv jiného.
Výhody:
3 roky záruky v ceně, ovšem s dodatkem viz dále. HP pak vychází s 3 letými zárukami dost draho. Dobrá cena. Velmi dobré marže pro obchodníky :D . Velmi zajímavé akce pro koncáky. Tisk je kvalitní, v laseru jsem neviděl hezčí, max. srovnatelný. Velice robustní provedení.

Nevýhody:
- pomalejší náběh tisku než HP, je to dané konstrukcí a patenty HP a nikdy to nebude výrazně lepší, i když se v tom OKI také zlepšilo. Takže jestli hledáte tiskárnu do recepce, nebo k pokladně, OKI pro vás není.
- relativně mírně vyšší poruchovost na můj vkus, ale zde zase nemáme žádný problém se servisem, případně v horších případech s výměnou celého zařízení i po delší době. Na to, jaké problémy dělají servisy jiných značek, tak mi to pak vychází u OKI lépe.
- NESNÁŠÍ alternativní tonery, jen některé značky, a i tak to ničí válce víc, než originál. Je to tak schválně, netají se tím, a pozor, hlavně pro firmy, použití alternativních materiálů ukončuje prodlouženou záruku!
- válce většinou vydrží o něco méně, než je deklarováno, přesněji deklarace je tak koncipovaná, že takový styl tisku málokdo používá.
- i když na tom pracují, často ne někdy jednoduše pochopitelný a ovladatelný soft.
- u starších bylo potřeba pro lepší sítové funkce skeneru brát modely s faxem, jelikož to bylo zadrátováno v něm. U nových zatím nevíme, u zákazníků máme jen s faxem...

+-:
Co máme vypozorováno, tak počet výtisků u tonerů mají spočítaný dobře, u našich zákazníků to sedí prakticky na stránku. Což může být problém, jelikož v kancelářích většinou u jiných značek vydrží černé tonery více, než deklarováno.
Jsou velké a těžké.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod danielhrbac 15. 6. 2017 12:03

Já můžu mluvit konkrétně o MC351 a MC352 a zprostředkovaně o nějaké MC5XX. A asi mě neukecáte co se týká provozních nákladů.
Z mé evidence (ano, jsem divný, píšu si kdy měním tonery) vyplývá, že je víceméně jedno, jestli do ní dávám originály nebo ne. Na tom přístroji, kde dávám originály, černá vydržela jednou 1700 stran a jednou 1400 stran. Tam kde se dávají neoriginály je to od 800 do 2700 stran. Válce v té co jsou neorigo tonery vydržely jednou 8k a podruhé 13k stran. Obojí je dost tragédie.
Pokud se týká provozních nákladů, za mě zobecňovat lze. Jako multifunkci OKI nikomu nedoporučím z důvodu vysokých vysokých provozních nákladů.

Asi si jednu necháme na scanování. DADF scanner je dobře udělaný. Ostatní půjdou z domu, jak to bude možné.

PS: Nechcete jednu MC351 bez části spotřebáku? Nevyplatí se to do ní kupovat a půjde na smetiště. Vyplatí se mi koupit jiný stroj.
danielhrbac
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků