27' + 4K

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod flashrebel 11. 7. 2017 15:45

Zdravim,

Tip na kvalitny 4K monitor 27' alebo vacsi na office pracu, tvorbu webu ... Nie hry, ani nejaka narocna uprava fotiek/videii.

Displej port a idealne bez reprakov a mnozstva usb portov a podobne ... Pojde na Intel grafiku (i7700), takze Gsync ani Freesync nie, aj ked teoreticky Freesync by mohol byt bonus, ak ma napadne najblizsie tam pichnut AMD grafiku.
Cena nie je velmi dolezita, hladam kvalitu, no vzhladom na nie velku narocnost aplikacii ktore pouzivam by bolo asi zbytocne dat za monitor cez 1000 euro.
Diky.
flashrebel

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2017 15:50

iGPU umi 4k jen pri 30Hz, na to pozor. Az zjistis, ze Ti "na tom obrazu neco vadi", od ted uz vis, co to bude. Dalsi veci pak je 4k versus uhlopricka versus scaling ve Windows.

Nektere texty budou neostre a nektere obrazky rozmazane, nebo to proste neukoukas. 4k na 27" na praci neni, uz 32" je z dlouhodobeho hlediska namahave pro oci. (Mluvim o svych vlastnich ocich a ze sve vlastni zkusenosti, jini ide maji jine oci, a/nebo si to nemuseji dovest dost dobre predstavit.

Jen rikam, ze pro mne osobne scaling v te podobe, v niz je ve W10 v tuto chvili implementovan, neni pouzitelny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 11. 7. 2017 16:25

Ano, debilní a stále nevyřešený scaling ve win je naprd (zlatý MacOS a Lin), ale stále mi všichni, komu jsem prodal 4 K 27" děkují.

-- 11. 7. 2017 17:33 --

Jinak i7-7700 umí 4K přes DisplayPort na 60 hz! HDMI jen 30.

Jako dobrý z levných mi přišel LG 27UD68P, ale je to consumer třída a má externí zdroj, což osobně nerad.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 11. 7. 2017 16:56

27" BenQ BL2711U https://www.alza.cz/27-benq-bl2711u-d3037451.htm
32" BenQ PD3200U https://www.alza.cz/32-benq-pd3200u-d4616237.htm

Oběma monitorům dávám 100%. Před pár měsíci jsem kupoval 4k monitory a po dlouhém vybírání a zkoušení zvítězily 2 výše zmiňované. Ve Windows 10 už škálování fontů funguje docela slušně. A situace se ještě zlepšila poté, co jsem nainstaloval Creators Update (verze 1703). Spousta dialogových oken, kde byla rozmazená písma (např. Správce zařízení, některé ovládací panely), už je opravená. A v nastavení kompatibility spouštěných aplikací je teď nová (třetí) metoda pro přizpůsobení vysokému DPI.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod flashrebel 11. 7. 2017 18:56

Dikes.
Som zabudol dodat, ze to bude Linux. Intel HD 630 da podla papieru 60Hz cez DisplayPort.
Teraz mam 27' 2K a je to relativne OK ale upgrade vzdy potesi :) Kazdopadne z vacsej uhlopriecky mam trochu obavy z toho, ako vravis, ze ono je to uz docela velka a tie oci to aj unavi asi. Na druhu stranu 4K na 27' aby som vobec videl nieco :)
flashrebel

Odeslat příspěvekod Tomi V 11. 7. 2017 19:07

Popřemýšlej, jestli by nebylo pro Tebe ideální 32 palců QHD 2560x1440. Já mám takový monitor v práci a po dovolené kupuji i domu( konkrétně BenQ BL3200PT, nebo spíše novější BenQ PD3200Q):
https://www.alza.cz/32-benq-bl3200pt-d1529260.htm
https://www.alza.cz/32-benq-pd3200q-d4616236.htm
Tomi V
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2017 19:10

Pravda s tim DP. Ja to zkousel "jen" pres HDMI, kde je nutna verze 2.0 a tu intel HD ani u KabyLake zatim nemaji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flashrebel 11. 7. 2017 19:13

Teda 30Hz som si skusal nastavit a to je totalne nepouzitelne ... neviem mozno na pozeranie filmu OK ale inak ...

Tomi no praveze teraz mam 2560x1440 27' 144Hz takze ten 32 by bol v podstate downgrade.
flashrebel

Odeslat příspěvekod Franklin 11. 7. 2017 19:25

QHD 2560x1440 nedoporučuju. Původně jsem si koupil monitor právě s tímhle rozlišením (tehdejší grafárna víc neuměla), ale když jsem viděl ty zubatý fonty, ihned jsem ho vrátil. Kdo jednou zkusí 4k, nechce už jinak. :-)
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod Tomi V 11. 7. 2017 19:37

flashrebel: já jsem si všiml že máš 2K až před odesláním, ale už jsem to stejně popsal...
Mě to přijde na 32 palců akorát (stejné jako 24 palců FHD). Monitor mám trochu dál, abych
se "nemusel tolik kroutit" a obraz (jemnost bodů) je OK.
Já bych zase nemohl koukat na ty mikropísmena u 4K, možná tak na 40 palcovém monitoru:-)
24 palců s 4K prostě nechápu, ale každý má jiné požadavky (a potřeby)...
Tomi V
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 11. 7. 2017 20:11

Proč mikropísmena? Já jsem si nastavil ve Windows 10 škálování fontů na 175% (velký 32" monitor k desktopu) a 200% (noťas) a jedním slovem: nádhera. :-D Síla 4k monitorů není v tom, že mám obrovskou plochu s mikropísmeny, ale krásně vyhlazené písmo.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod jjfb 12. 7. 2017 12:05

Tomi V píše:flashrebel: já jsem si všiml že máš 2K až před odesláním, ale už jsem to stejně popsal...
Mě to přijde na 32 palců akorát (stejné jako 24 palců FHD). Monitor mám trochu dál, abych
se "nemusel tolik kroutit" a obraz (jemnost bodů) je OK.
Já bych zase nemohl koukat na ty mikropísmena u 4K, možná tak na 40 palcovém monitoru:-)
24 palců s 4K prostě nechápu, ale každý má jiné požadavky (a potřeby)...


Tak pokud bude na PC Linux, tak se opravdu mikropísmen bát nemusí, vyladí si velikost přesně jak chce.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 7. 2017 14:02

Sila je leda tak scaling ve Widlous.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomi V 12. 7. 2017 16:03

Jako programátor CNC (Solidworsk, Surfcam ....) musím mít nativní nastavení. Možná to v Linuxu pracuje dobře, ale na Windows zatím ne...Navíc MS odstranil v jarní aktualizaci nastavení velikosti písma. To jde sice "obejít" utilitkou System Font Size Changer
http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_ ... e-changer/ , ale mě QHD na 32 palců prostě vyhovuje...
Tomi V
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 16. 7. 2017 15:14

Franklin píše:Proč mikropísmena? Já jsem si nastavil ve Windows 10 škálování fontů na 175% (velký 32" monitor k desktopu) a 200% (noťas) a jedním slovem: nádhera. :-D Síla 4k monitorů není v tom, že mám obrovskou plochu s mikropísmeny, ale krásně vyhlazené písmo.

Takže sice máš uber rozlišení, ale stejně to zabijes zvětšením fontů a ikon... To je teda síla.
Stejně jak telefony, hlavně že mají qHD displej na 5", ale defaultne porad mají 3x4 ikony na ploše, sice krásně hladké, ale velké jako kráva a nic jiného tam narvat nejde. Naštěstí existují věci jako Nova Launcher.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků