Monitor se při startu systému vypne

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bowie 20. 7. 2017 20:57

Mám takový podivný problém. Starší monitor HP EP227A se prostě po startu systému vypne, resp. přejde do režimu spánku. Přitom v BIOSu funguje normálně, stejně tak i s grafickou kartou pokud není pro tu kartu nainstalován driver. Jakmile se ale naistaluje driver, posílá zřejmě na monitor nějaké sekvence které ho prostě pošlou do spánku a ten se pak tváří, že na vstupu nemá žádný signál. Je připojen přes DVI. Abych to upřesnil, ten driver s tímhle monitorem ani nejde nainstalovat, už během instalace se prostě vypne. Grafickou kartou to není, vyzkoušeno se 4 zcela různými kartami se zcela identickým výsledkem. Napadá vás něco kromě shození se skály ? :-D
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 7. 2017 21:20

1) Zapoj daný monitor k jinému PC.
2) K tomuto PC připoj jiný monitor.
Výsledky?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bowie 20. 7. 2017 22:04

Hehe, a to jsem si myslel, že jsem to popsal úplně dokonale :D Monitor se takto chová s jakýmkoliv PC a GK. Všechny PC i GK s jinými monitory fungují správně. Problém je v monitoru.
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod flashrebel 21. 7. 2017 16:11

Mal som par dni dozadu nieco podobne na novsom Asus monitore, tam mi to hodilo "Out of range". Zacalo to pri instalacii nejakej Linux distribucii, nieco som tam zle nastavil, refresh rate a potom to robilo aj pri dalsej novej instalacii. Dokonca mi nefungovalo ano OSD menu na monitore. Asi sa nieco niekde nastavilo na nejaky zly paramater, ktory nevedel monitor spracovat.
Vyskusaj nejaky safe mode vo win alebo mozno aj nejake live usb/cd nejakeho linuxu a skusit tam nastavit nejaku zakladnu frekvenciu. Mozno ak mas nejaky iny konektor by som skusil.
flashrebel
Junior