Jaký monitor s IPS a 4K na hry

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod verdin 10. 10. 2017 09:32

Zvažuji nákup nějakého herního monitoru s IPS panelem a rozlišením 4K (3 840 × 2 160), úhlopříčka displeje 27" - 28", odezva do 5 ms. Moje původní myšlenka byla, že bych se rád vešel do ceny 10.tis. Kč, ale v této cenové relaci a těmito požadavky není až tolik na výběr...Našel jsem sice 27" LG 27UD58-B, ale ten bohužel nemá nastavitelnou výšku (pivot nutně nepotřebuji). Paradoxně když vezmu takřka podobný model s výškovým nastavením 27" LG 27UD68P-B, tak ten stojí oproti 27" LG 27UD58-B zhruba o 3.500 Kč více...Dávat o tolik Kč více v podstatě za úplně stejný monitor jen s výškovým nastavením+pivotem se mi zdá docela nesmyslné a šílené...A zatím nic lepšího jsem nenašel, ale třeba mi někdo poradí :hm Díky
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 10. 2017 12:56

Ani jeden z obou typů nelze považovat za "herní monitor".
Ty jsou definované frekvencí > 100 Hz.
Na skutečný herní monitor ovšem nemáš rozpočet.
Btw:
Nepochlubil ses typem VGA ani plánovanými typy her.
Pro náročné moderní grafické hry v rozlišení 4K a v plných detailech zatím není dostupný žádný dostatečně výkonný VGA.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 10. 10. 2017 13:11

Tak asi na těch prodejních webech píší blbosti...např. zde https://www.czc.cz/lg-27ud58-led-monito ... 53/produkt
ale i na dalších...se uvádí "Vysoce kvalitní 27“ LED monitor pro herní a profesionální pracovní využití"..."Získejte náskok před ostatními hráči a objevte perfektní splynutí grafické karty a herního monitoru vybaveného technologií FreeSync"..."Ultra HD 4K monitor společnosti LG založený na IPS nabízí přesnou obrazovou kvalitu bez jakéhokoliv zkreslení, dávající uživateli realističtější a pohlcující herní zážitek."
- tak zřejmě si vymýšlí, jinak nevím co dodat...Nicméně s VGA 1080 GTX myslím, že by při hraní nových her neměl nastat až takový problém...
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 10. 2017 14:22

Ano, vymýšlí. Je to jeden z nejlevnějších 4k co na CZC najdeš. Ta nálepka "herní" je tam jen proto, aby nějak vynikl a prodával se. Třeba není špatný, nevím, neměl jsem možnost posoudit, ale herní monitor vypadá úplně jinak. Tohle může být dobrý univerzál, pokud tam není nějaký zádrhel o kterém nevím.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raptorcz 10. 10. 2017 15:51

Myslet si nebo dokonce ještě hůře věřit, že je něco herní, protože to stojí v popisu produktu mě opravdu rozesmálo. Samozřejmě, že je toněco výmysl. Tohle bude zřejmě subjektivní, ale troufnu si říci, že každý profesionální nebo i jen vášnivý hráč mi dá za pravdu, když řeknu (napíšu), že kvalitu hraní daleko lépe zvedne vyšší obnovovací frekvence než rozlišení. Ideální by bylo 4k@144Hz ale takto neutáhnou nové AAA tituly na ultra ani gtx1080ti v sli. Píšeš, že má být herní...je třeba zjistit co by zvládlo tvoje železo a až pak se vydat dál. Za mě 4k na 27" není potřeba, ještě když se na tomto bude hrát.
Za mě na hry je lepší vyšší obnovovací frekvence
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod verdin 10. 10. 2017 16:01

No hlavně bych nechtěl TN panel...Nicméně i když je to jeden z nejlevnějších 4K monitorů, nezdá se mi to zase úplně levná částka těch 10.tis. Každopádně ten rozdíl mezi monitory Full HD a 4K by tam být vidět na první pohled...
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 10. 2017 16:09

Měl jsem možnost porovnat 4k @ 60Hz a FHD @ 144Hz a pokud to má být čistě na hry, je to jasný.

Lidské oko ocení mnohem víc větší plynulost obrazu, jak jemnost bodů. Kterou u FPS na 27" 4K stejně nepostřehneš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 10. 10. 2017 16:40

No dobře...přiznávám se "bez mučení". Napsal jsem sice herní monitor alias myšleno ke hrám...ale člověk by ho na ty hry používal na cca 50-70%...Zbytek internet, video, a další věci. A z toho už přece jenom univerzálnějšího důvodu jsem chtěl raději ten 4K než klasické Full HD. Toť na vysvětlenou.
verdin
Junior


Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 10. 2017 18:16

Já bych šel cestou kompromisu - 2560x1440 a 100+ Hz protože kombinuje displej s vysokou frekvencí a rozlišení použitelné na práci. S tvým limitem a popsaným použitím (hry, filmy, internet) bych jako plně dostačující viděl i fullHD, i když trochu chápu, že se ti za něj nechce vysypat desítku. Taky by se mi nechtělo.

4k dnes ještě nemá smysl. Na hry chybí výkon, na filmy a seriály zas obsah (i když s Netflixem se to lepší).
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 10. 10. 2017 18:25

Nemá ten eshop extreme digital sídlo - zastoupení někde v cizině? V Maďarsku, nebo tak podobně, někde jsem to možná četl...Má takové leckdy "podezřele" nižší ceny a může třeba být problém s vrácením zboží do 14 dní nebo s reklamací...Něco podobného jsem zažil s filtrací u jezírka - kupoval jsem ji přes eshop v Čechách a na reklamaci musel posílat za své na Slovensko...a právnicky to šlo velmi špatně řešit.
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod _honza_ 10. 10. 2017 19:02

Extreme digital má sídlo v Maďarsku, já tam kupoval TV a ušetřil tisíce. Ze shopem jsem jen komunikoval, po objednání jsem TV měl třetí den. Nemusel jsem reklamovat, TV je dávno po záruce a běží.
Hodnocení Extreme na Heureka:
https://obchody.heureka.cz/edigital-cz/recenze/?f=2
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 10. 2017 19:32

Nezaznělo tu k jaké grafice ten 4k monitor chce zapojovat. Cokoliv pod GTX 1080 Ti ke 4K nemá smysl a i 2x 1080 Ti v SLI maj co dělat.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 10. 2017 20:34

Zaznělo, GTX 1080 non Ti, takže na 4k totální minimum.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 10. 2017 20:36

Přehlédl jsem; omlouvám se.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků