Jaký monitor s IPS a 4K na hry

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod verdin 10. 10. 2017 21:14

Takže s GTX 1080 bez Ti je to tak ideálně na hraní ve 2K a nikoliv 4K?
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod raptorcz 11. 10. 2017 06:08

Osobně vlastním 2k@75Hz a mám GTX 1080 (bez ti). Pro 2k@75Hz jsem se rozhodl, protože nad 100fps ve 2k stejně GTX 1080 nic neutáhne a tak monitor s 2k a obnovovací frekvencí větší než 100 jsem ani nekupoval. Těch stabilních 75fps ve 2k mi GTX 1080 udržela stabilně ve:
Witcher 3 - vše na ultra včetně nvidea hairworks na všech objektech @75fps
Batman: arkham knight - vše na ultra včetně všech nvidea fičurin (sem tam při rychlé jízdě městem za deště propady k 45 fps jinak stabilně 75fps)
Battlefield1 - vše na ultra @75fps
Star wars battlefront - vše na ultra @75fps
Doom - vše na ultra @75fps
Resident Evil (ten novej - nevím číslovku) - vše na ulta @75fps


Prostě GTX 1080 mi přijde jako karta na hraní právě teď ve 2k@75hz.
Na 2k@100+ fps už nemá (v nějakých hrách to třeba dá, ale ne na ultra v AAA titulech dnešní doby). A ještě poznámka i těch +15 fps oproti 60Hz jde poznat a já to oceňují. Ještě více fps by bylo ještě lepší, ale to bych musel mít 1080@120+ Hz a jelikož mám rád velké věci tak mám 34" monitor a tam bych full HD nedal.
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod verdin 11. 10. 2017 07:42

Nejsem žádný hardcore hráč a nehraji multiplayer. Z toho důvodu nepotřebuji TN panel s odezvou 1ms a 144Hz. Pro moje potřeby hraní singleplayeru raději upřednostním vyšší rozlišení a kvalitu barev nad snímkovou frekvencí - viz. testy http://www.trustedreviews.com/reviews/n ... ion-page-2
https://www.tomsguide.com/us/nvidia-gtx ... -4241.html
Hraní ve 40-60 FPS 4K na GTX 1080 by mělo být na vysoké detaily dostačující, navíc v prvním testu je použit procesor i5 a já mám i7.
Ještě takový jeden příklad bych uvedl u takové značky jako je Eizo - jeho stávající a aktuální herní monitor FS2434, který ve Full HD má frekvenci pouhých 60Hz !!! A to je dobře nebo špatně? Kde máme těch 100 a více Hz? :tleskani
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod raptorcz 11. 10. 2017 08:13

1) TN ti nikdo nedoporučuje, TN je hnus (mám IPS)
2) to, že někdo o něčem napíše, že je to herní z toho nedělá "herní" zařízení. Resp. Zařízení vhodné na hraní. A 60Hz je na hry slabota
3) čím vyšší rozlišení, tím méně záleží na procesoru. Takže to, že máš i7 ti nijak nepomůže. Jestli si myslíš, že na tom budeš lépe oproti jejich testu, protože máš i7, tak jsi mimo. Pomužeš si max s + 3 fps (pokud se bavíme o 2k a 4k rozlišní)
4) odezvu do 5ms absolutně neřeším
5) tleskat si můžeš sám sobě, jakej jsi ignorant vůči radám a připomínkám, které se ti zde dostaly

A) určitě IPS popř. Odnož VA panelu. V žádném případě ne TN panel!
B) GTX 1080 bych 4k rozlišením netrápil
C) šel bych po vyšší frekvenci (záleží co za hry hraješ)

př. Pokud primárně hraješ fpska něco jako csko atd. Tak by jsi nejvíce vyhrál s 1080@144Hz. Univerzál a za mě nejlepší kompromis pro GTX 1080 je 2k@75Hz. Zahraješ si vše na ultra a těch 75 fps budeš vidět.
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod verdin 11. 10. 2017 08:30

Tak za 1) netleskám sobě ani jiným...za 2) myslím, že ingorant na rozdíl od jiných nejsem a za 3) ten tzv. potlesk byl k něčemu, na co jsi jako jediné nereagoval = tj. tzv. herní monitor Eizo FS2434, který se v rámci Full HD jako jediný nabízí za cca. 9. tis. a má pouhých 60 Hz...a nikoliv 100 Hz, 144 Hz či více...a k tomu byl potlesk, ovšem už ne žádné konstatování zda je to v pohodě nebo není...Takže kecy o nějakých ignorantech bych si vyprosil! Maximálně uplatňovat pouze na té osobě, která to sama napsala...
P.S. Pokud na procesoru v podstatě vůbec nezáleží, tak např. k silné VGA postačuje i taková i3? To si zrovna nemyslím...
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 10. 2017 08:48

Eizo FG je doopravdový herní monitor. FS je jen marketing.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 11. 10. 2017 09:04

To Python.p: Máš asi na mysli i takový dřívější Eizo FG2421-BK?
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 10. 2017 09:36

Ano, přesně ten.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raptorcz 11. 10. 2017 09:45

Pokud tak opravdu toužíš po 4k tak budiž. Dle mě vše podstatné už zaznělo. Když ti ~40 fps bude stačit, tak si k té 1080 pořiď 4k monitor. Jen jsem narážel na to, že herní zážitek ti více zvedají fpska a ne rozlišení. Proto jsem ti chtěl předhodit na zvážení kompromis 2k@75Hz na který je dle mého subjektivního názoru gtx 1080 jak dělána. Přilepšíš jak ve fps tak v jemnosti obrazu. Od každého trochu.
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod verdin 11. 10. 2017 09:58

Ten 4K jsem máš pravdu psal na začátku a přidával i nějaké ty testy...Nicméně netrvám 100% na něm...Prostě to beru jako diskuzi a chtěl bych si prostě polepšit od Full HD někam výše...to je normální. A i to 2K by bylo polepšení, nechci říkat že ne...Ovšem když dám ten jako by "kompromis" 2k@75Hz, tak mi vychází cenově docela dost...a ty tzv. "normální, bežné" 2k@60Hz jsou sice plus-mínus cenově přijatelné, ale nikoliv 75Hz...Ještě zdejší kolega ze superfora mi poradil ASUS MG279Q ve 2K@144Hz, ale tam je cenovka na 16.tis. Měl jsem představu cca 10. - 12.tis.
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 10. 2017 10:47

4K je dobrý na práci. V dnešní době na nic jiného.

Kvalitního obsahu ve 4K je jak šafránu, na hry není dostatečně výkonný HW.

2k@ víc FPS je z mého pohledu "sweet point" kombinace práce/hry/HW.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 12. 10. 2017 06:03

Mrkni na AOC AG322QCX. Je to zajímavej 1440p@144Hz monitor, kterej má SVA panel z dražšího Samsungu CHG70, akorát bez QD. Nechá se sehnat kolem 13k.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod verdin 12. 10. 2017 07:41

To vuLva: Díval jsem se na něj, ale pro mé potřeby je už větších rozměrů...Spíše bych se chtěl držet těch 27" s WQHD rozlišením...Ještě jsem se díval na tento iiyama ProLite XUB2792QSU:
https://www.czc.cz/iiyama-prolite-xub27 ... 41/produkt
To ale nebude asi až takový monitor ke hrám,že...alespoň to tam neuvádí.
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 13. 10. 2017 02:40

Osobně bych asi ještě něco pošetřil na Samsung C27HG70. Vyplatí se to. Na Comforu ho mají za 15,8k.

Původně jsem ho chtěl taky, ale nakonec jsem skončil u UWQHD.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 14. 10. 2017 00:00

verdin píše:Nejsem žádný hardcore hráč a nehraji multiplayer. Z toho důvodu nepotřebuji TN panel s odezvou 1ms a 144Hz. Pro moje potřeby hraní singleplayeru raději upřednostním vyšší rozlišení a kvalitu barev nad snímkovou frekvencí - viz. testy http://www.trustedreviews.com/reviews/n ... ion-page-2
https://www.tomsguide.com/us/nvidia-gtx ... -4241.html
Hraní ve 40-60 FPS 4K na GTX 1080 by mělo být na vysoké detaily dostačující, navíc v prvním testu je použit procesor i5 a já mám i7.
Ještě takový jeden příklad bych uvedl u takové značky jako je Eizo - jeho stávající a aktuální herní monitor FS2434, který ve Full HD má frekvenci pouhých 60Hz !!! A to je dobře nebo špatně? Kde máme těch 100 a více Hz? :tleskani



EIZO FORIS FS2434-BK není herní monitor! :pozor :!:
Herní monitor od EIZO je FORIS FS2735-BK...
Ne, GTX 1080 opravdu není schopna obstojně tahat 4K hraní. A to jednoduše proto, že cokoliv pod 60 FPS je bída a o nějakém herním zážitku nemůže být řeč. 4K je bohužel ještě hudba budoucnosti. Být tebou, zaměřím se na 2K.
https://www.newegg.com/Product/Product. ... 3FA6A84739
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků