Propojení PC a televize 4K na 25 m

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AlanWake 11. 10. 2017 12:44

Ahoj, řeším problém, jak propojit PC s televizí (obraz + zvuk) s rozlišením 4K/60Hz ale na vzdálenost 25 m, pokud možno bez ztrátové komprimace obrazu. Samozřejmě jak PC, tak TV toto rozlišení/frekvenci na vstupu/výstupu zvládá (HDMI 2.0/DP). Nejprve mě napadl takto dlouhý HDMI 2.0 kabel. Ale na rozdíl od HDMI 1.4 kabelů jsem nic nenašel. Díval jsem se jen špatně nebo se to dá řešit jinak? Díky :-)
AlanWake
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 11. 10. 2017 14:56

Ahoj,

no takhle. Kdyby to jinak nešlo a chtěl bys to opravdu řešit skrz jeden kabel, dá se to řešit skrz hdmi 2.0 prodlužky. Nicméně je to jednak pěkně drahý řešení a jednak ne moc praktický a elegantní. Pokud máš PC daleko od TV a obsah z PC potřebuješ přehrávat na TV, řešil bych to sdílením přes síť. Widle sdílení složek umějí krásně a vzhledem k tomu, že už musíš mít novější TV, tak ji na síť dostaneš taky. Ideál je mít NAS server, ale lze to udělat i bez něj. Jedním HDMI kabelem, nebo prodlužkama bych to neřešil.
Pingu2221
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 11. 10. 2017 15:09

Díky, nicméně o přehrávání obsahu mi nejde. Čistě chci docílit toho, aby televize fungovala jako PC monitor. Tzn. pro hraní her apod. A myslíš, že prostým propojením více prodlužovacích HDMI 2.0 kabelů by to fungovalo i na takovou dálku?
AlanWake
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 10. 2017 15:11

Umí ta TV Widi?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 11. 10. 2017 15:19

To TV zatím neumí protože ji nemám (zatím mám FullHD TV a bohatě mi stačí). Spíše uvažuji do budoucna. Jde o to že si chci trochu předělat byt a chci si do lišt zabudovat rovnou i kabel z PC do TV. Když si tam dám dlouhý HDMI 1.4 kabel, tak mi to bude nyní sice stačit, ale kdybych za několik let vyměnil TV, tak s kabelem 2.0 nemusím už řešit kabeláž, protože by byla připravena na 4K. Spíše tak zjišťuji možnosti.
AlanWake
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 10. 2017 15:41

No, tak potom takhle: do 10-15 metrů si vystačíš s kabelem. Nad 15 metrů musíš použít nějakej aktivní extender jako mezičlánek.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 10. 2017 15:59

To bez ztratove komprimace obrazu som nejak nepochopil. Kazdy obraz, ktory ide zo studia k uzivatelovi do TVP je uz nejakym sposobom komprimovany. Nekomprimovany standardny PAL potrebuje sirku prenosoveho pasma 160 Mbps a to by nikto nezaplatil. O 4k ani nehovoriac.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 10. 2017 16:22

On ale řeší propojení PC > TV.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlanWake 11. 10. 2017 17:22

Díky vám moc za rady. Ano s tou komprimací jsem se možná nevyjádřil úplně přesně. Měl jsem na mysli samozřejmě nějaký převodník, který podvzorkovává na 4:2:2 nebo 4:2:0, popřípadě nějak jinak třeba ztrátově a s lagem enkóduje/dekóduje signál na vstupu/výstupu. Tomu jsem se chtěl vyhnout.
AlanWake
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků