2 PC, jeden monitor... nejde přepínání mezi DVI a VGA vstupe

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 1. 12. 2017 12:04

Mám asi cca 7 let starý monitor LCD Samsung T220 (22 palců 1680*1050). Ten má VGA a DVI vstup. Odjakživa jsem používal jen DVI vstup, vga nikdy. Ted mám 2 PC a chci mít možnost občas připojit k tomuto jednomu monitoru i to druhé PC. Občas potřebuju něco udělat na obou PC což obnáší časté "přepínání" se mezi dvěma počítačemi. Zatím jsem to řešil tak že prostě "on the fly" vytáhnu DVI kabel monitoru z jednoho počítače a "on the fly" ho strčím do druhého PC (a mám rázem tedy na monitoru feed z druhého PC...). Bohužel to co dělám občas požaduje časté přepojování PC na tomto jednom mnoitoru. Což je jednak otravné a zadruhé taky nevím jak to moc svědčí konektorům...).

Tak mě napadlo využít ten VGA konektor monitoru. Koupil jsem si DVI-DVI (samec - samec) kabel:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000002IT8
A redukci VGA-DVI kterou jsem zapojil do VGA konektoru monitoru:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400000000002DVA

Připojil jsem tedy staré PC DVI kabelem přes redukci do VGA konektoru monitoru. Monitor má tlačítko na boku které značí "source". Když jsem ho zkoušel ještě bez druhého kabelu zapojeného tak vždy říkalo jen něco "VGA signal not found" (a tato tabulka "plula" po monitoru"), po opětovném stisku zase v pořádku ukazoval feed z DVI konektoru původního PC... Předpokládám tedy že toto tlačítko slouží pro přepínání feedů.

Vše jsem správně a korektně a "těsně" propojil, zapnul oba PC, jenže po stisku tlačítka "source" se zase objeví jen ta tabulka monitoru "VGA signal not found" (nebo něco takového), tak jako předtím, i když oba PC jedou a oba jsou propojené. DVI feed funguje normálně, ale ten PC připojený DVI kabelem přes VGA-DVI redukci prostě monitor nevidí...

Kde je problém?

(díky)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 1. 12. 2017 12:19

Problém je v tom, že uvedený DVI kabel je určen jenom pro přenos digitálního signálu (DVI-D) a ne pro přenos analogu pro VGA. Je potřeba kabel s označením DVI-I a pak samozřejmě mít taky na výstupu z toho PC konektor DVI-I a podporu grafické karty.
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105 ... archType=1
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2017 12:44

Kromě drahé a zbytečné aktivní redukce se nabízí sw řešení:
připojovat druhý PC bez hraní s kabely -> protokolem rdp.
Nesdělil jsi ovšem verze obou OS.
v cílovém vzdáleném PC musí běžet služba terminálového serveru.
V OS WNT profi edice to zjistíš příkazem
Kód: Vybrat vše
sc query Termservice

(V dětských herních edicích OS WNT tato služba není dostupná.)
Zásadním řešením je ovšem pořídit moderní monitor.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 2. 12. 2017 01:43

Jak už tu psal DVI-D s DVI-A nepropojíš......

Takže musíš koupit k té redukci kabel DVI-I a ještě musíš zjistit zda grafická karta má taky výstup DVI-I.

DVI-D je pouze digitální přenos.
DVI-I je analogový a digitální.
DVI-A je pouze analogový.

Viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

Ta redukce nic totiž nepřevádí pouze analogové piny z DVI-I propojí na konektor VGA.

Obrázek
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 2. 12. 2017 08:58

Ale Sobani, co to povídáš! Samozřejmě, že je potřeba výstup DVI-I na grafické kartě, ale dále jsou tvé informace ... no, řekněme dost zmatečné.
Existuje sice kabel DVI-I, ale je příšerně drahý, že to vyjde zhruba jako nový monitor. Lepší (a podstatně levnější) je redukci vetknout přímo do grafické karty a dál pokračovat starým (ne)dobrým kabelem VGA...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 2. 12. 2017 11:46

Nebo jak psal Milan, pokud je na tom druhem pocitaci jen potreba neco zkontrolovat, odkliknout (treba reinstalace), tak ja jako prvni nainstaluji TeamViewer, aktivuji start po spusteni, stejne heslo a pripojuji tak.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 2. 12. 2017 21:15

Díky moc za tipy... Já jsem o tom DVI-D a DVI-I četl, včetně těch slov "analogový" atd. ale byl jsem liný se ujistovat a číst o tom více :-)... Myslel jsem že ta redukce to prostě "aktivně" převede do digitálního signálu a to bude stačit :-) a ono ne. Tak nic, kupoval jsem přes net, vrátím do 14ti dní ten DVI-D kabel a koupím ten DVI-I a hotovo.

DVI-I výstup moje grafická karta má (má DVI-I, DVI-D a pak myslím ještě nějaké HDMI nebo co to je.

Problém byl tedy na 99.999% v tomto a s tím novým kabelem (DVI-I) by to mělo jet jo?

-- 2. 12. 2017 21:16 --

Pytlík píše:Ale Sobani, co to povídáš! Samozřejmě, že je potřeba výstup DVI-I na grafické kartě, ale dále jsou tvé informace ... no, řekněme dost zmatečné.
Existuje sice kabel DVI-I, ale je příšerně drahý, že to vyjde zhruba jako nový monitor. Lepší (a podstatně levnější) je redukci vetknout přímo do grafické karty a dál pokračovat starým (ne)dobrým kabelem VGA...


Tady stojí jen 209 Kč, o čem příšerně drahém to mluvíš?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 3. 12. 2017 09:32

No, musím přiznat, že jsem po nabídce kabelů DVI-I nepátral, ale na které jsem náhodou narazil, tak byly skutečně drahé. Teď jsem se ale podíval, co nabízí Krup a opravdu to není tak příšerně drahé, jak jsem se domníval.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2017 10:57

Pokud má karta analogový výstup na DVI konektoru tak to pošlape. (mělo by)

Ta redukce DVI - VGA nic nepřevádí prostě analogový signál který je na tom DVI-I (jsou to ty čtyři piny u toho plochého kontaktu) propojí se správnými piny na VGA konektoru.

Samozřejmě existují i aktivní redukce ovšem ty už stojí několik tisíc a to se neoplatí....

To už se oplatí tam hodit levnou grafiku s VGA výstupem :-) (Nepředpokládám že při propojení přes VGA na tom budeš pařit nějaké hry na MAX rozlišení.....)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků