Tiskárna se specifickým požadavkem

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod CZmarty1 8. 12. 2017 17:11

Ahoj,

vybírám pro rodiče tiskárnu, dle jejich specifických požadavků a musím vám požádat o radu. Jeden z požadavků se mi totiž velmi špatně zjišťuje a asi bude záležet spíše na vašich zkušenostech.

Tiskárna by měla umět tisk, skenování do PC, kopírování. Problém je v tom, že nebude využívaná denně, řekněme spíše 2x do týdne na naskenování dvou papírů a vytištění dalších pěti. Každopádně může také dojít k tomu, že se na ní týden nebo dva nesáhne.

NEMUSÍ být barevná.

A teď ten problém- jak s barvami? Kde budou méně "zasychat"? V práci používají tiskárnu "dolévací" - Epsonku, prostě tam nalijí inkoust a jede dál, nemusí se měnit cartridge. To je primárně (myslím) kvůli úspoře, která bude při domácím tisku zanedbatelná, ale zaschne jim tam barva? Prý je to tiskárna jehličková a musí se po kratší nečinnosti (řekněme týden) čistit.

Nebude stejný problém i u klasické tiskárny na cartridge? Že barva zaschne? Problém je také v tom, že jsem nenašel tiskárnu podle požadavků, která by tiskla pouze černobíle - bojím se toho, že barevně se na ní tisknout nebude vůbec, tyto barvy zaschnou a tiskárna je bude chtít vyměnit, ikdyž by se zase nepoužívaly a budou se za to vyhazovat peníze.

Takže když to řeknu jednoduše, hledám multifunkční tiskárnu, která tiskne jen černě. A teď nevím, jestli dolévací, nebo klasickou na cartridge. Prostě s kterou bude méně údržby, před každým tiskem čistit hlavu je trochu... nepraktické. A nebo úplně jiné řešení, které mě nenapadlo.

Chápu, že 80% z vás mi doporučí, ať si to prostě vytisknou v práci, ale mít tiskárnu i doma je prostě praktičtější, takže bude i doma.

Předem díky za každý názor nebo radu! :)
CZmarty1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 12. 2017 17:44

Laser.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 8. 12. 2017 18:24

Naši měli stejné požadavky a koupil jsem jim:

https://www.czc.cz/samsung-sl-m2070/134 ... 0wodROIJTg
Toner nezaschne a jsou spokojení. Možná budou i lepší černobílé laserovky, ale toto jim stačí.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 12. 2017 18:27

Libovolna nova tankova inkoustovka. Mame jednu doma (Epson L455) cca rok a nestalo se nam, ze by cokoli zaschlo. Tiskneme par stranek za mesic.

Zasychani inkoustu si tiskarna resi sama - jednou za cas trysky proplachne. Na hladinu inkoustu to nema pozorovatelny vliv.

Pri domacim pouzivani a vytisteni par set stranek jsme spotrebovali cca tretinu cerne barvy (dalsi dve prisly s tiskarnou, takze jeste par let vydrzime), na barevnych neni zatim ubytek znat.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CZmarty1 8. 12. 2017 19:05

Díky za odpovědi, mrknu tedy ještě po laserových - nikdy jsem ale žádnou neměl, můžete mi říct i negativa? Co se musí měnit apod.?

Chipoun: díky za tip, vypadá dobře :) ještě mrknu po nějaké, kde by byl ten podavač uplne schovaný :)

JirkaVejrazka: Diky, a jak si ty trysky sama proplachne? Pred tiskem, kdy uz sama uvazi, ze to nepujde? Nebo ji mate stale zaplou a obcas to udela? :)
CZmarty1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 12. 2017 19:30

Je stale v zapojena v zasuvce, ale "vypnuta". Jednou za cas v ni mirne zachrasti a tiskarna par vterin venuje udrzbe, zrejme ty trysky proplachuje nekolikrat tydne. Presny interval jsem nezkoumal.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků