Nový monitor za 8K Kč na grafiku, 2,5 vadné pixely, reklam?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 18. 12. 2017 11:50

Dobrý den
Online jsem si v neděli koupil monitor BenQ GW2765HT 27" za 8000 Kč. Mám to jako monitor (mám ještě jeden starý 7 let 22 palců) na grafiku. Tento jsem koupil:
https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400040000002U41

Podíval jsem se tedka červstvě po vybalení krátce na monitor jestli má vadné pixely. Zkoumal jsem to spíše v rychlosti na ryze bílém, černém, modrém, zeleném a červeném pozadí. Objevil jsem 2 "vadné" pixely a jeden tak napůl (taky je vadný ale nejde to moc poznat (ale je to vadný pixel, ne smítko). takže celkem "2,5" vadné pixely.

Ty 2 hlavní a vlastně i ten třetí jsou viditelné na bílém pozadí (kde se jeví růžově/fialově) a na zeleném pozadí, kde se jeví černě. Na ostatních barvách jsem si toho nevšiml.
Jiných vadných pixelů jsem si nevšiml. Podsvětlení (jeho rovnoměrnost) mě nenapadlo zkontrolovat ještě...

I když je to "dražší" monitor a mám ho na grafiku, předpokládám že tyto vady pixelů se nedají reklamovat (moc málo jich je a nejsou to asi vbyloženě dead pixely)...? Správně? Takže mi zbývá to jedině vrátit ve 14tii denní lhůtě, jenže to se skoro nevyplatí kvůli 2,5 "špatným" (ne nutně dead) pixelu, protože tohle je v normě a může se mi zdát že dostanu ještě horší kousek... Správně? takto vady jsou v normě a nechat to tak a být rád že není více vadných nebo dead pixelů...?

(díky za tipy, poslední monitor jsem kupoval 7-8 let zpátky, takže nemám momentálně přehled a zkušenosti)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 12. 2017 11:53

(B) = správně, pokud jsi to kupoval přes e-shop, ne v kamenné prodejně.
Nemusíš, ale měl bys uvést důvod vrácení: vadné pixely.
Ovšem prodejce si s tím stejně neporadí, protože jsi uvedl správně:
nody.nody píše:protože tohle je v normě

=> nelze to reklamovat u výrobce.
Prodejci nezbyde nic jiného, než to nabízet dál, dokud se nenajde někdo méně všímavý. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 19. 12. 2017 20:42

No to je mi celkem rada k ničemu... je to tedy u tohoto monitoru (za tu cenu, tento typ, atd, (8000Kč, IPS monitor 27 palců 2560*1440) normálně mít 2.5 špatného pixelu...? Myslím že tento počet je v normě, průměr je podle mě horší, o dost...

Vrátili byste ho vy např.?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 12. 2017 20:49

Já bych to vrátil, popř. se zkusil domluvit s prodejcem, zda-li by byl ochoten to vyměnit za jiný kus. Legislativně s vrácením do 14 dnů problém není a v roce 2017 požadovat monitor bez mrtvých / vadných pixelů není snad zas až tak velký požadavek.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 12. 2017 23:29

2,5 ze 3.686.400 není tak zlý výsledek. 0,0000005% ... tzn že je v pořádku na 99.99999945746528% a to je úžasná výrobní přesnost.

Matematická pravděpodobnost, že dostaneš ideální, nebo alespoň lepší kus, není úplně velká. A potom když jako zákazník "chytneš" za sebou tři rozbalené kusy, zabíjel bys.

Jenom osobní pohled na věc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 20. 12. 2017 17:46

Tož toto... jsem nečekal teda...
Myslel jsem že mě jen utvrdíte v tom že to nemá cenu vracet... (navíc nemám k dispozici auto a bydlím na vesnici momentálně, takže bych se s tím musel trmácet autobusem a pěšky atd. (je to velký balík)...

Opravdu se mi do toho nechce...

Je to jen 2,5 "stuck" (ne dead) pixels, to je podle mě opravdu dost dobré na 27 palců monitor ( i když stál 8K Kč)...

pokud vím tak dokonce se udává že 3 dead pixels jsou ok ještě... Jaký je tedy průměr co se považuje za ok? Opravdu jsem myslel žer 2.5 "Stuck" pixelů je docela luxus a absolutně to nestojí za výměnu a sra*í se s tím (nehledě na to že mužu dostat ještě horší a pak to zase dokola měnit... (na nějakék eng. forum jsem četl o "srandovním člověku" co už takto měnil 7 monitorů za sebou...)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 12. 2017 20:22

Tož otázka, co to je průměr a co kdo považuje za OK - tady se bavíme o subjektivním cítění. Já jsem např. monitor / TV s mrtvými / polomrtvými / divnými pixely od zakoupení už neviděl hezkých pár let (klep klep do stolu), takže mne by to asi sralo a řešil bych to.

Na tvém místě bych asi ukecal souseda, jestli by tě nevzal např. za flašku / popř., zda-li by neměl cestu kolem.

Ale ve finále si to musíš rozhodnout ty, zda-li tě těch 2,5 pixelu bude s*át (a v tom případě by to chtělo řešit), nebo zda-li tě to nijak obtěžovat nebude...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 21. 12. 2017 01:16

KineCZek píše:2,5 ze 3.686.400 není tak zlý výsledek. 0,0000005% ... tzn že je v pořádku na 99.99999945746528% a to je úžasná výrobní přesnost.

Matematická pravděpodobnost, že dostaneš ideální, nebo alespoň lepší kus, není úplně velká. A potom když jako zákazník "chytneš" za sebou tři rozbalené kusy, zabíjel bys.

Jenom osobní pohled na věc.



To už se snad dnes nemůže stát ne? Rozbalené zboží musí být takto označeno a nabízeno na internet obchodě... správně? Kdy a u jakého obchodu se vám to stalo naposledy?
nody.nody
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků