Dosluhuje mi monitor?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slaby.vit 2. 1. 2018 18:15

Mám starší LCD monitor Fujitsu Siemens, 6-7 let starý, spíš lowend. Vypadá to, že dosluhuje. Když je odpojený, dioda svítí oranžově. Když se připojí k počítači, dioda svítí modře 3 vteřiny, pak na vteřinu zhasne a zase znova. Dřív tenhle stav před rozsvícením trval do 5 vteřin, teď to ale trvá třeba i 10 minut a asi se to prodlužuje. Co tam stárne? Je to podsvícení, zdroj? Jak odchází monitory vám?

Při zhasnutí i rozsvícení diodky někde v monitoru lupne, ale při zhasnutí jinak než při rozsvícení. Přijde mi to stejný zvuk jako když se monitor odpojí/připojí k obrazu, myslel jsem, že to je to, jak se rozsvěcuje/zhasíná podsvícení, ale monitor je přitom úplně černý, nic se tam nerozsvěcuje.

Potom, co se monitor rozběhne, horní část maličko bliká na vysoké frekvenci možná 50 Hz nebo míň, a obraz je tmavý, ale po chvíli blikání přestane a jas se zvýší na běžnou úroveň.
slaby.vit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 1. 2018 19:38

Výměna invertoru.
Pokud ho neumíš vyměnit sám, počítej ~ 2000 Kč v servisu.
Nesdělil jsi typ ani nákupní cenu monitoru -> těžko posoudit, zda má oprava smysl.
IMHO 6 let starý monitor má už odslouženo => dopřej mu zasloužený odpočinek ve sběrném dvoře.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slaby.vit 8. 1. 2018 10:34

Já myslím, že to takhle stačí. Budu ho ještě používat, co to jde. Děkuju.
slaby.vit
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků