Výměna LG IPS235

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jike 16. 1. 2018 18:55

Po pár letech bych rád obměnil monitor, posledně mi tu byl doporučen LG IPS235, tak to zkusím znova :-D
Uvažuju, že buď zůstanu u 24" FHD a koupím lepší model - třeba AOC I2490PXQU nebo iiyama XUB2492HSU-B1. Nedokážu odhadnout, jak moc bych si polepšil při vyhození cca 4500 proti IPS235. Nebo zkusit levnější 27" 1440p jako je ověřený BenQ GW2765HE, případně novinka Lenovo ThinkVision P27q. Rád bych se vešel do 7000. Kromě běžného domácí využití (filmy, youtube,...) hrozí jenom kancelářská práce s delšími dokumenty.
Díky za rady.
jike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 1. 2018 19:16

Za mě ani jeden.
Pokud si chceš vybrat jen z uvedených, pak dva poslední jsou použitelné, pokud Ti nevadí IPS panel.
AOC I2490PXQU = jen tupé zobrazovadlo k TV/videu:
- DVI
- DP
- kontrast
- IPS
iiyama XUB2492HSU-B1:
+ DP
- kontrast
- IPS
Lenovo ThinkVision P27q:
+ DP
+ mDP
+ USB 3.1
+ WQHD
- kontrast
- IPS
BenQ GW2765HE:
+ DP
+ DVI
+ WQHD
- kontrast
- IPS
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 17. 1. 2018 07:27

Proč je IPS mínus? Tentokrát to neber jako obvyklé rejpnutí, ale jako touhu po poučení - dosud jsem si myslel, že IPS patří k těm lepším a ty ještě lepší jsou "jenom" odvozeniny IPS. Pravdou ovšem je, že poslední dobou není mou věcí výběr monitorů, nesleduji poslední trendy v této oblasti a jsem v tom hanebně zanedbán...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 1. 2018 09:50

Pytlík:
díky za dotaz i za Tvé obvyklé vtípky. ;-)
Všechny typy panelů LCD mají své výhody i nevýhody, žádný univerzálně dokonalý LCD panel neexistuje (to byl naposledy CRT).
Jedná se o naše oči. Každý má jiné oči => hodnocení je silně subjektivní.
IPS panely nejsou sice tak prehistorické, jako TN (1972), ale podobně technicky zastaralé.
Osobně mě pálí oči po pár minutách práce s IPS, i když stáhnu jas na nulu (přepálené barvy, nízký kontrast, absence černé).
Zvládám v pohodě cokoliv řady xVA:
+ kontrast
+ jemné barvy
+ černá
Porovnání panelů:
http://www.trustedreviews.com/news/ips- ... ed-2948955
http://www.tnpanel.com/tn-vs-ips-va/
Co s tím?
Nejlépe vyzkoušet nejvhodnější monitor pro Tvé oči v showroomu kamenné prodejny.
Pro slabozraké to může být právě IPS.
Pro skalní pařany akčních her dokonce jedině TN.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků