Backlight hodin u monitoru

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod elukok 21. 3. 2018 16:41

Ahoj,
už se tady někomu stalo, že mu samy resetovaly backligh hodiny u monitoru?
Pár let zpátky jsem měl kolem 20 tisíc hodin, teď když jsem se jen tak ze zajímavosti podíval, tak mám 200. Buď se z nějakého záhadného důvodu resetovali, nebo jsem překročil maximální číslo, co to dokáže uložit. Podle OCD menu bych typnul, že max bude 99999, to jsem ale určitě nedosáhl. To by znamenalo 23 let 12 hodin denně.
Obrázek
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 21. 3. 2018 18:03

Resis neexistujici problem? Pravdepodobne maji na ty hodiny 16 bitu, tj. maximalne 65535 hodin. Pak se zacina znovu.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 3. 2018 08:17

Ne, mě monitor ukazuje akorát kolik jsem zachrínil stromů ... By mě zajímalo, jestli do toho počítá i švestky co jsem loni zasadil :hm
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elukok 22. 3. 2018 11:35

JirkaVejrazka - není to problém, jenom mě to zajímalo. 16-bitů mě nenapadlo, to bude asi nejpravděpodobnější důvod. 7,4 roku 12 hodin denně už zní reálně. Dík.
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 22. 3. 2018 13:13

Jo stalo, taky si pamatuji hodnotu, přes 20 tisíc. Pak jsem na to dlouhou dobu kašlal a nesledoval to. Když jsem se pak chtěl podívat, tak jsem si v duchu říkal že už se asi budu blížit k 50ti tisícům hodin, ale když jsem se podíval tak tam bylo jen ubohých 3 tisíce hodin. Dnes už tam mám asi zase hodnotu někde kolem těch 15ti tisíc, jen nevím kde se to resetovalo. Těch 65tisíc hodin se mi nezdá. Spíš bych to viděl na reset u 32 768 hodin. Myslím si že tehdy jsem těch 65ti tisíc nemohl ještě dosáhnout. A už si taky říkám kdy mi to přestane fungovat, protože životnost CCFL trubic je cca někde u 50ti tisíc hodin.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod elukok 22. 3. 2018 15:53

Je možný, že používají signed 16-bit reprezentaci čísla, pak by to bylo těch 32 tisíc, i když by to bylo v tomhle případě od výrobce dost stupidní. Taky se mi zdá že je na mě těch 65 tisíc hodně, ale nemožné to není.
Jinak už se mi do monitoru pomalu začíná vypalovat dolní okraj lišty adresní řádky prohlížeče, takže už se dalšího resetu hodin asi nedožije. Škoda že neexistuje nějaký addon do firefoxu, co by sem tam o pár pixelů rozšířil/zúžil adresní řádku a taby, aby ten ostrý přechod mezi samotným obsahem stránky a UI prohlížeče tolik ten monitor nevypaloval.
elukok
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků