Stará tiskárva HP a Win 10

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PAKFA 18. 4. 2018 19:14

Ahoj, mám jeden menší problém. U nás v práci už dlouhé léta fungovala tiskárna HP LaserJet 3300 (je už přes 10 let stará), ale po aktualizaci PC na win 10 mi přestala fungovat. Když chci dát tisk, tak mi to napíše chybu, že "je problém v nastavení windowsu". Má někdo podobný problém?

Co se týče ovladačů, tak je to celkem složité, ostatní mají ve zvyku instalovat každý ovladač, který najdou, takže je obtížné zjistit, který tam je a který tam má být.
PAKFA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 4. 2018 19:27

Už to tu bylo mnohokrát:
Admin spáchal fatální chyby:
především nezakázal automatickou aktualizaci ovladačů (nejen) z MS WU.*
Co s tím?
1) Naprav to.
2) Instaluj univerzální ovladač výrobce:
https://support.hp.com/us-en/drivers/se ... ries/66359
Pro základní tiskové funkce to stačí. Na detailní nastavení tiskárny zapomeň.
Pokud Ti to nestačí:
1) Obnov původní build W10 ze zálohy.
2) Naprav uvedené chyby.
---
* Akci je nutné opakovat po každé větší aktualizaci W10, která vrátí defaultní konfiguraci.
Jen od začátku roku 2018 MS vnutil 9 buildů W10! Samozřejmě automaticky, bez upozornění, bez možnosti schválení nebo pozastavení. :-(
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAKFA 18. 4. 2018 20:29

Omlouvám se, špatně jsem to napsal, při přechodu z win.7 na win.10 tiskárna přestala fungovat. Tyto univerzální ovladače jsme už instalovali, ale pořád to hází chybu. Může mít vliv, když bylo nainstalovaných více ovladačů na počítač? Jak jsem psal, když jsme se to snažili opravit, tak jsme instalovali každý ovladač, který byl na LaserJet 3300. Bylo by možné přes ovládací panely odstranit nainstalované ovladače, odebrat zařízení a znova ho přidat + nainstalovat jenom ty ovladače, který si mi doporučil?
Před tím zkusím hodit původní win 10 ze zálohy.

Nejsem žádný odborník, takže kdyby to byla nějaká náročnější věc, tak bychom to řešili koupě nové tiskárny. :D
PAKFA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 4. 2018 20:55

Univerzální ovladače fungují i ve W10.
Nespáchal admin další chybu: přechod W7 -> W10, místo instalace OS do čistého SSD?
Viz FAQ:
viewtopic.php?f=1959&t=1249028
Korektní postup:
PAKFA píše: odstranit nainstalované ovladače, odebrat zařízení

Ale obráceně.
Při odebrání tiskárny nabídne OS smazání ovladačů.
Btw:
co vás vedlo k downgrade W7 na W10? :roll:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PAKFA 18. 4. 2018 20:59

To netuším, kdyby to byl můj počítač, tak bych ho nikdy nenakazil Win10. Nicméně se pokusím to udělat podle tvých rad a snad to půjde.
PAKFA
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků