EPSON XP-402 - tiskárna netiskne, žádná chybová hláška

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2018 19:38

Ahoj, mám dotaz za známého.

Má starší tiskárnu EPSON XP-402. Dlouhodobě na ní nikdo netiskl, proto se rozhodl ji vyčistit. Vydělal hlavu přesně dle návodu, opakovaně ji vyčistil v teplé destilované vodě, následně zkoušel i isopropanol. Koupil zcela nové originální inkousty, dal je tam a tiskárna netiskne.

Zvláštní na tom všem je, že nezahlásí žádnou závadu, žádnou chybu. Vše funguje, hlava jezdí, papír se posunuje, jen po „tisku“ vyjede zcela čistý. Dokonce i stav inkoustu v kazetách se ukazuje, paradoxně ubývá.

Tisk nefunguje ani při pokusu o kopírování bez nutnosti zapnout PC. V PC má Windows 7 Home, ale jak uvádím, nejede to ani bez PC.

Po kompletním odzkoušení, kdy se nedostal ani o krok dál, aktualizoval ještě firmware tiskárny, bohužel stav je stále stejný.

Pokud Vás cokoliv přínosného napadne, předem díky.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 5. 2018 11:50

A/ Nouzovka:
vyměnit tiskovou hlavu.
B/ Zásadní řešení:
1) stará inkoustovka -> sběrný dvůr;
2) instalace laserové tiskárny (toner nevysychá).
K občasnému tisku je nesmyslné používat inkoustovou tiskárnu.
Kamarád vytiskl během půl roku dvě stránek z inkoustovky. Pak ji vyhodil, protože došel inkoust.
Naštěstí se jednalo o nejlacinější křáp. Přesto jedna stránka vyšla na > pětistovku. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2018 15:59

Chápu, taky jsem říkal zkusit jinou tiskovou hlavu... kdyby někde narazil v bazaru atp. Nejlépe zadarmo od někoho. Tiskárna původně nepatřila známému, ale dalšímu člověku, který ji právě nevyužíval. Proto mu ji daroval. Známý ji vyčistil, neboť věděl, že se dlouho netisklo a.... dál už příběh znáš.

Ano, ta cena není lidová. Pro tisk jednou za moc dlouhou dobu k ničemu.

O laseru přemýšlí, pokud nerozběhne tuto... už jsem nabízel. Jen mě napadlo, že třeba někdo přímo tento typ zná a má tušení, že „pes je zakopán“ v něčem řešitelném bez nutnosti cokoliv dál.

Tobě opět děkuji.

//mimochodem... je zvláštní, že když by byla vadná tisková hlava, systém nic nehlásí. Čekal bych nějakou chybovou hlášku.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 5. 2018 19:14

Není vadná, jen ucpaná.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2018 20:14

To mi prosím vysvětli. Nic z toho neteče, žádná barva. Tedy myšleno ve chvíli, kdy je to namočeno v destilce, nebo se prostříkne isopropanolem. Přeci kdyby tam byl zaschlý inkoust, tak z toho jde alespoň v této chvíli něco. Ale zůstává čistá voda.

Nechápu, že alespoň mírně nebarví, třebas jedna barva... když se tiskne.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 5. 2018 22:26

Ja se pridam se svou kapkou, mohu?

Jak rika Milan, pro tisk jednou "za uherak" jednoznacne doporucim laser. Skvele jsou treba starsi Brother multifunkce. Toner za pusu, valec vydrzi urcite 30tisic (os zkusenost, 33t na 7460DN a stale tiskne, byt uz prouzkuje a po stranach dela fleky), pricemz kompatibilni toner lze sehnat za 400Kc na 2500 stran.

Tomu se tezko da konkurovat - jasne, neni to barevne ... ale barevny tisk 9 z 10 lidi nepotrebuje. (Lec kouzlu marketingu "ale mate tu moznost" nakonec podlehnou.)

Ze to nebarvi nemusi nic znamenat, trysky jsou opravdu "pidiaturni" a chyba muze byt i v elektronice - hlavy v tom nemuseji, ale mohou byt zcela nevinne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků