4K pracovní monitor 42,5"

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod HonzaP56 25. 6. 2018 16:08

Nakonec jsem si vybral tento. V pohodě? Žádný zásadní zádrhel, o kterém nevím? :D

Viewsonic VX4380-4K - LED monitor 42,5"

žádné hry
žádné filmy
žádná grafika

Jde o text.

Ani do budoucna neplánuji na tom sledovat filmy nebo hrát hry. Z toho jsem už vyrostl.

Původně jsem přemýšlel o 32palci, ale má to zbytečně moc velkou hustotu pixelů a mohlo by to namáhat oči a proto raději tuhle masařku.

Určitě chci 4K. Myšlenka je velká pracovní plocha.

díky
AMD RYZEN 7 2700X@4Ghz; Noctua NH-D15 SE-300ot, GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING; DDR4: 64GB; Palit GeForce®GTX 1050 Ti KalmX; SSD Intel 320, 120GB; Transcend SSD220S - 240GB, Corsair RMx Series RM1000x; Viewsonic VX4380-4K - LED monitor 42,5"
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2018 16:51

42 je pro 4k idealni, nemusis zvedat meritko.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaP56 25. 6. 2018 17:05

jj super díky KineCZ. :) Však já si to spočítal podle DPP. A těch 42 je fakt super na 4K. 32palec má stejnou hustotu jak to co mám na noťasu a popravdě u stopního PC kde mám nižší DPP, tak je to dlouhodoběji příjemnější. Je to poznat, jestli se oči nemusí vůbec snažit a nebo krapet jo.
AMD RYZEN 7 2700X@4Ghz; Noctua NH-D15 SE-300ot, GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING; DDR4: 64GB; Palit GeForce®GTX 1050 Ti KalmX; SSD Intel 320, 120GB; Transcend SSD220S - 240GB, Corsair RMx Series RM1000x; Viewsonic VX4380-4K - LED monitor 42,5"
HonzaP56
Junior

Odeslat příspěvekod HonzaP56 21. 7. 2018 11:16

Monitor je doma. Připadá mi to spíše jako úlet. Ale takové jsou dnešní monitory. Naposledy jsem televizi sledoval jako malé dítě. Nikdy mě nezajímala a nechodím do obchoďáků si je prohlížet. Filmy nesleduji. Samozřejmě jsem před obrovskými monitory už stál. Třeba ve firmě. Ale tam pořešíte práci a nevnímáte to tak.

Když jsem viděl u kolegy v práci na 32 palci a 2560x1600, tak mě to připadalo bruální. Ale tohle je prostě jak z jiné planety.

Jak o tom někdo může napsat, že je moc velký? I když mě ta velikost šokovala a šokuje do teď, tak do minuty jsem si na ní zvyknul a líbí se mi.
Samozřejmě si jsem ho už vyzkoušel po několika stránkách. Pustil jsem na tom 4K videika. Příroda, moře, atp. To se s 1080p 24palec nedá srovnat. To je prostě jen kukátko vedle tohoto. Tohle je jak, když se přes okno díváte na reálný svět. Je to tak detailní a tak obrovské.
Zkusil jsem tam pustit nějaké hry. Staré pecky. Lehnete si do postele bezdrátová myš/klávesnice a ten monitor z x metrů je pocitivě stále s obrovským obrazem. Zvuk 5+1 od Creativu. Jak v kině jsem si připadal.

Něco jsem na webu četl, že má slabší barvy. Kde? Vždyť má špičkové barvy. Na těch videích podání barev vypadalo neskutečně dobře a naprosto přirozeně.

Když už to tady, tak 4K film si na tom vyzkouším.

V noci zhasnete, ale monitor naprosto osvítí celou místnost. :D

Ergonomie bezproblémová. Koupil jsem si druhý stůl. Takže ten původní slouží prakticky jako stojánek na monitor a pak u druhého, kterého sedím. Navíc kdo řekl, že si je nemůžu posunout a udělat mezi nimi mezeru a tím si zvýšit vzdálenost, ze které monitor sleduji? :D

Pohodlnost neskutečná. Žádné posouvání oken. Žádné přepínání mezi x plochami. Vše stále vidíte.

Teď když to vidím, tak "nechápu" jak jsem mohl roky koukat na 24palec. Vědět, že je to tak super, tak už jsem si takové OKNO koupil už dávno. :D

Hustota pixelů taky ideální. Ani ne z 1m a už se ty pixely slijí. Takže není zbytečná ani velikost ani počet pixelů.

Akorát teď si pak sedat někde ke 24palcům bude s kroucením očí. :D Na to okno se zvyká sakra rychle. :D

Za tu cenu a co to je mě připadá jako kdyby ten monitor v tom obchodě dávali zadarmo. :D

Takže kdy se začne prodávat 8K monitor s 2m úhlopříčky? :D Klidně bych si ho koupil. :D
AMD RYZEN 7 2700X@4Ghz; Noctua NH-D15 SE-300ot, GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING; DDR4: 64GB; Palit GeForce®GTX 1050 Ti KalmX; SSD Intel 320, 120GB; Transcend SSD220S - 240GB, Corsair RMx Series RM1000x; Viewsonic VX4380-4K - LED monitor 42,5"
HonzaP56
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků