Vyber monitoru na HRY G-Sync nebo ne? 144Hz vs 240Hz

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod phantomas22 30. 6. 2018 09:12

Ahoj,
chci vás poprosit o radu.
Vyplatí se koupit monitor s G-Sync nebo ne?
A vyplatí se koupit si rovnou 240Hz monitor nebo stačí 144Hz monitor(i do budoucna)? Teď mám 60Hz 24" BenQ G2420HDBL.

Moje sestava:
GPU: MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G, 6GB GDDR5
CPU: Intel Core i7-8700K
RAM: Patriot VIPER LED 16GB (2x8GB) DDR4 3600
MB: ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING

Díky moc za všechny rady!
phantomas22
Junior

Odeslat příspěvekod raptorcz 30. 6. 2018 23:38

A co chceš na tom hrát za hry? Dle mě je GTX 1060 nedostatečná na fullHD hraní při 144Hz monitoru, protože 144fps nevyprodukuje (záleží od hry a nastavení)

Jinak mám monitor s G--sync a je to super, právě když máš monitor se 144 a více Hz a hraješ hry, kde těch 144fps nedáš. Díky G-sync se Hz monitoru přizpůsobí fps ve hře. G-sync je dobrá věc, ale zbytečně moc drahá oproti konkurenci.

240Hz a 144Hz bych neřešil. Podle mě to nepoznáš, já to nepoznám, možná "nikdo" to nepozná...a nebo minimum lidí. Ale 144Hz oproti 60Hz je znatelný rozdíl. Když jsem svůj 75Hz monitor vyměnil za 166Hz, neviděl jsem žádný rozdíl pokud jsem napřímo neporovnával. Pokud jsem hrál na 166Hz a přepl na 60Hz viděl jsem rozdíl. Ale kdybych hrál na 60Hz a skočil si pro pití a někdo mi to změnil na 166Hz... nepoznám rozdíl. Mozek byl zvyklý na 60Hz, taky na 60 Hz jsem čuměl několik let. Ale pak nastala jiná situace cca po 14cti dnech co jsem jel nonstop na 166Hz. Když jsem u bráchy zase koukal na 60Hz panel, byl to děs. Byl to děs a říkal jsem si jak je mých 166Hz úplně někde jinde. Nesekalo se to... Ale bylo to takový...."neplynulý", nepřirozený, špatně se mi na to koukalo.

Spíš se zaměř na to, ať je to při nejhorším IPS panel, nějaká odnož VA bude ještě lepší, ale nekupuj TN. Pokud máš hluboko do kapsy, za g-sync bych zaplatil. Mě osobně tearing hodně vadí a jsem na něj citlivej
raptorcz
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků