tiskárna 500 stran měsíčně

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jierl 16. 10. 2018 10:05

Ahoj,

potřeboval bych vybrat tiskárnu do menší kanceláře, cenově do 7 tisíc korun (nemusí to být tolik, tohle je strop), měsíčně se tiskne jen okolo 1 balíku papíru. Určitě bych chtěl, aby u toho uměla skenovat papíry, jinak barevný tisk úplně potřeba asi není..

Díky za radu
Jierl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 10. 2018 16:05

Laser / Inkoust?
Automatický podavač skeneru? Stačí jednostranný (ADF), nebo byste ocenili automatický oboustranný sken?
Automatický duplex?
Boční podavač?
Wifi/LAN? Nebo bude připojena trvale k nějakému počítači přes USB?
Skenování do emailu?
Fax? (to už asi pomalu nikoho nezajímá...)

Já bych se nebál pořídit třeba Xerox WorkCentre 3225DNI. Podavač na 250 listů papíru pro vaše objemy tisku stačí, umí prakticky všechno (kromě automatického oboustranného skenu) a originální toner je poměrně levný.

Nebo v inkoustu Canon MAXIFY MB5450, má i oboustranný sken a tiskne v barvě. Jestli ale tisknete barevně opravdu jenom vyjímečně, tak bych měl trochu obavy, aby nezasychala barevná tisková hlava.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jierl 18. 10. 2018 13:10

Právě jsem si říkal, že asi lepší inkoust na takové množšství. Jde mi o to, aby tisk nebyl úplně přehnaně drahý na stránku.

automatický duplex výhodou, boční podavač není nutností.

Sken stačí jednoduchý ručně, wifi určitě ano

Jinak díky, obě vypadají dobře.
Jierl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@ngo 9. 2. 2019 07:13

Xerox WorkCentre 3225DNI mám a teď mi po dvou letech začal zlobit duplex. Pořád se to zasekává a už mě to sre...tip co s tíM?
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2019 12:05

Cim mene stran tisknes, tim vice inklinuji k laseru. Problem se zasychanim inkoustu je stale pritomen a bohuzel nepujde odstranit, nebot se jedna o obycejny fyzikalni jev ... a fyzika jest damou znacne neoblomnou.

V dane cene bych se porozhledl po sitove/wifi tiskarne (to pohodli je ZNACNE navykova zalezitost) s alespon ADF (DADF zbytecne zuzuje vyber a pokud by byl potreba, urcite by to tazatel predem uvedl), ovsem rozhodne s duplexem.

Vzhledem ke skvely dlouhodobym zkusenostem s tiskarnami Brother bych si dovolil doporucit prave tuhle znacku. Vim o obycejnych 7460DN co maji natisknuto v milionech stran a porad drzi pohromade. Alternativni tonery vyjdou cenove okolo stokoruny na tisic stran tisku. Az zacne prouzkovat tak, ze nepomuze setreni dratku, vymenis valec a jedes nanovo. Cele roky a roky a roky to tiskne, skenuje, kopiruje ... a jedina chyba je maly vstupni zasobnik, ktery Tobe vadit nebude (po dvou tydnech holt doplnis), ale u nas se doplnuje i 3x za odpoledne a to uz vadi docela dost.

Ale zadnou drahou megasupermaxi nahradu jsme nekoupili, protoze krom toho doplnovani papiru ty 7460 nemaji jedinou chybu a nikdy s nimi nebyl zadny problem. Odolnejsi levnou tiskarnu jsem jeste v zivote nevidel.

Se starym FW trochu kricel vetrak, ale to se dalo ve sve dobe resit nahradou za Noctua 6x25 a u novejsich rad to vyresili upravou firmwaru. Je zvlastni, ze tem starym modelum fan management neupravili, prestoze updatu FW nekolik probehlo. Ale jak rikam, nove Brothery uz maji hlucnost vyresenou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 2. 2019 15:42

Laser též mohu doporučit úplně ze stejného důvodu jako kolega výše; nepřijde mi úplně ekonomické přijít o xy% inkoustu spotřebovaného jenom na běžnou "automatickou údržbu" + vysychání. Toner nevyschne, +/- s ním vytiskneš to, co výrobce udává... kam se inkoust hrabe.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 26. 2. 2019 16:48

nepřijde mi úplně ekonomické přijít o xy% inkoustu spotřebovaného jenom na běžnou "automatickou údržbu" + vysychání


Nic proti laserovkam, ale zbavte se uz konecne dojmu, ze tankova inkoustovka spotrebuje meritelne mnozstvi inkoustu "na udrzbu". To proplachovani hlavy se dela tak malym mnozstvim inkoustu, ze to realne nepostrehnete.
Jednou vytisknete omylem papir navic a ubyde vam vic inkoustu, nez "na udrzbu".

Nehlede na to, ze napln cerne barvy stoji cca 150 Kc a vydrzi vam par let.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 2. 2019 11:54

Mé zkušenosti říkají úplně něco jiného + ještě jsem neviděl náplň do inkoustovky, která by "vydržela pár let". Názor změním, až když to, co tady o tankových inkoustovkách leckdo propaguje, sám na vlastní oči uvidím. Prozatím, po tom množství tiskáren co jsem viděl / servisoval / obsluhoval / sám měl doma mi připadá, že lidi hlásající tyhle zázračné vlastnosti "tankovek" spadli minimálně z Marsu, ... nic proti :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 27. 2. 2019 12:26

V poradku a chapu :) Z Marsu se pada blbe, je to daleko ;-) Ale mam vedle sebe Epson L455, ktery jsem kupoval v srpnu 2016. Nadrzka cerneho inkoustu je nekde pod polovinou. Tiskne bez problemu (zadne zaschle trysky atd.). Muzu poslat fotku ;-)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků