Monitor 27 / 144 hz / IPS

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 14. 3. 2019 22:15

popravdě ten VG270UP mi přijde lepší, než AG271QG podle těch obrázků :D když nepočítám to pozadí, ale ghosting a overshot. ale minimálně a to člověk snad ani nepozná. ty innolux vypadajidost špatně. nicméně mi to příjde snad i trochu lepší, než moje TN :X jen trošku větší ghosting ale tak minimálně, že kvlaita obrazu stojí za to. no plán je o víkendu sem dostat to AOC AG a uvidíme, jaké to bude. hodím to k tomu mému TN, kde už vidím snad vše, co je na tn špatné (změna barvy/světlosti když se trošku posunu, color banding atd.). snad pak nebudu nastvany, jak vyjde to LG :D
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Adam339 15. 3. 2019 00:30

čeká se, že to LG 27gl850g-b bude hodně revoluční, nebo to má bejt více méně podobný, jako ty monitory, o kterejch sme mluvili ?
Adam339
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arthe 15. 3. 2019 08:33

Už tady bylo napsáno, že pokud LG něco nepo****, tak by jejich monitor měl kralovat. :) Ale to se dozvíme až po vydání, což by mělo být někdy okolo Q3
Arthe
Junior

Odeslat příspěvekod karel88l 15. 3. 2019 15:08

Yamamoto,tak to asi spatne vidis :D To pozadi jak tam vidis ty svisly pruhy je asi nejvetsi rozdil.Ty pruhy na tom Aceru jsou soucasti obrazu bohuzel :D Myslim ze se tomu rika crosstalk.A taky je videt ze backlight strobing Nvidia ULMB je daleko lepsi nez Aceri VRB implementace ta ma ghosting jako prase.

U toho LG 27GL850G by mohl byt potencionalni problem co jsem slysel,ze je to bezrameckova konstrukce ktera ma sice mozna mensi glow (ramecek tolik netlaci na panel) ale je tam problem s ostrosti.No neco pravdy na tom asi bude protoze jsem mel chvili LG 32GK650F,ten je taky bezrameckovy a obraz od leveho a praveho kraje ve vzdalenosti cca 2 cm od kraje byl rozostreny a zdeformovany,ze to vypadalo jako by byly ty kraje zahnute dovnitr :D Prave kvuli neostremu obrazu jsem ho musel vratit,na to se nedalo divat.
Jinak papirove parametry to LG ma myslim stejny jako AOC jediny plus je wide gamut,takze posun skoro zadny :( Obecne LG IPS panely jsou v kvalite obrazu o neco lepsi nez AU Optronics AHVA,maji myslim lepsi pozorovaci uhly a mozna ma LG o neco vyssi vyrobni standardy.
Jedine monitory kde je videt nejaky posun jsou Acer X27 a Asus PG27UQ (27"4K AUO IPS,HDR1000,G-sync) bohuzel cena 40+k :/ Asi pockam az budou podobne monitory za 20k to bude dalsi upgrade :)
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 15. 3. 2019 15:45

Tak jsem nakonec ten Aorus AD27QD vrátil (do velkoobchodu za storno poplatek 2328,-, no neber to za 2 týdny testování :D, žádné hození na stůl Alze a vraťte plnou částku).

Ten přechod bílé do šeda ve spodní části obrazovky, jak jsem zmiňoval v mé krátké recenzi, mi začínal čím dál víc vadit. Odezva byla také průměrná až podprůměrná, jak dále uvádíte, včetně těch grafů s kterými se shoduji (pozor, pořád je to lepší, než většina VA, průměr až podprůměr na typ IPS).

Ve všem ostatním to byl však skvělý monitor, škoda těchto detailů.

Takže čekám na LG 27GL850G-B, ten snad vyjde až v 3Q, takže to budu muset s TN vydržet.
https://www.lg.com/us/monitors/lg-27GL8 ... ng-monitor

Zase napíšu moje hodnocení a především srovnání s Aorusem. Očekávám lepší odezvu a zmizení problému s přechodem bílé. Ostatní parametry Aorusu by mohly zůstat, včetně IPS glow, který byl za mě OK, ale pokud bude ještě lepší, tak se zlobit samozřejmě nebudu.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 3. 2019 16:15

Osobne bych zavedl 5% ceny / den i v maloobchode. Eshop prece neni pujcovna.

Odpadlo by takove to ze si koupite drahou vec, dorazi Vam to domu ... rozbalite ... a ono to je za plnou cenu, ale od pohledu pouzite - vlasove skrabance, u ntb heslo do BIOSu a 40(!) cyklu baterky, u highend NVME SSD zapsanych 8TB (wtf?) ... opatlane od mastnych prstu, no vrazdil bych.

Ale proc to eshopy vraceji do obehu po pouziti je nad slunce jasne. Protoze nemaji jinou moznost, kdyz si z nich banda mentalu dela pujcovnu. Takove to "koupit" si drahou zrcadlovku a po dovolene vratit, to same s drahymi notebooky a dalsimi vecmi.

Nastesti se pujcovne bude uz i v maloobchodech brzy zavadet. Uz aby to bylo. Potom eshop muze dat slevu, prodavat jako ROZBALENE nebo jako POUZITE ... pripadny kupujici vi na cem je, eshop neprichazi o penize a veskere opotrebeni si zaplati "pujckar", takze bude sam mit zajem na tom, aby se choval k "pujcenemu" zbozi slusne.

---

Ted chci rict, ze tenhle prispevek vubec nemyslim osobne proti Tobe, sam mas eshop takze vis jak to chodi. Myslim to obecne na lidi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel88l 15. 3. 2019 17:03

Alza nebo CZC ty vracecky prodava jako "zanovni" zbozi se slevou a aby na tom neprodelali,protoze nikdo si asi nekoupi rozbalnou vec za cenu nove tak uberou zaruku treba mesic.Ja jsem takhle koupil zanovni monitor se slevou 1000Kč.

A jak mam nakupovat treba mys nebo monitor bez vyzkouseni ? Kdyz to budou mit na prodejne vystaveny jen nekde v Brne nebo Praze a to jeste urcite ne vsechny modely.U monitoru nedostatky poznas nebo to ze ti nevyhovuje az treba po nekolika hodinach kdy u toho sedis a z recenzi rozhodne vsechno nevyctes,tam daji produktu ctyri hvezdicky z peti,ty si to v dobry vire objednas a zjistis,ze je to nepouzitelnej kram.

Myslim si ze tohle vraceni uz je stejne zapocteny v cene vyrobku,takze OK zruste bezplatne vraceni,ale pak at to zlevni.
Udelejme to teda takhle monitor co ted stoji 15k zleveneme treba o 1k a prodavejme jako nevratny (jen pokud bude mit treba mrtve pixely,nebo jine vyrobni vady),s vraceckou ho prodavejme za tech 15 nebo draz.
Naposledy upravil karel88l dne 15. 3. 2019 18:05, celkově upraveno 1
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 15. 3. 2019 17:19

Jsem na mobilu, tak jen rychlej souhlas s Kinem. Podobné názory jsem měl i jako spotřebitel, když jsem žádný eshop neměl. I když můj eshop je jen okrajová záležitost a tak vratky nemusím moc řešit. Horší jsou zatím nevyzvednuté dobírky.

Marže v elektronice už jsou tak malé, že nic v ceně výrobku není. Za 1 takový vrácený Aorus musí obchod prodat třeba 2 další, aby byl na nule. Snad již brzo bude v zákoně 5% nebo jiné procento jako poplatek za vrácení, jak říká Kin.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 15. 3. 2019 17:52

já bych spíše řekl, že 2 týdny je moc dlouhá doba. 2 dny bez důvodu a zbytek řešit jako klasickou reklamaci. pokud si nevšimneš problému během těch 2 dnů, tak prostě si počkáš měsíc, než dostaneš "opravené" zboží. Já si koupím monitor a první, co udělám, tak vyzkouším jaký mám BLB, jestli mám nějaké mrtvé pixely a pokud ano, uvidí mě tam v ten den nebo ten další s tím, že chci výměnu nebo at si ho vezmou zpět. zákazník už tak platí např. benzín, aby si zajel někam vyzvednout nekvalitní eshop zboží (což eshop samozřejmě neví, ale zákazník by za nekvalitní věci taky neměl platit a např. cesta do Ostravy nestojí zrovna 20 kč). mě by teda pěkně vytočilo, jestli zítra pojedu do Ostravy, tj 30 min cesty + benzín, počkám si na výdej, zaplatím, zajedu zpět domů a bude to špatný kus. tak pojedu znovu a tj už víc, jak 2 hodiny času a 300 za benzín. a k tomu nervy a pokud chceš nový kus, tak tam pojedeš pak potřetí a jestli bude zase špatný... jako že někteří vraceli monitory i 5x tohoto typu. ale tj offtopic :D

já objednávám to AOC, hodím to vedle toho TN a pak vám řeknu (pokud mi to tam teda zítra dají na prodejně z Mall), jak to vypadá. aktuálně mám AOC G2460PF
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod -PavelU 15. 3. 2019 19:12

BLIzZard--cz: Tys ten monitor Aorus GIGABYTE AD27QD vrátil? Teda! Podíval jsem se znovu na tvé dojmy z něj. IPS Glow/BLB potvrzuji. Normálně v sedě tam vidím spíše obojí IPS Glow/BLB, ale není to nijak přehnané. Hodně hraje roli umístění a výšková polohovatelnost. Tys jej měl spíše dole, kdy stojan byl částečně monitorem zakryt. Já mám monitor výše, ale úplně nahoru jsem jej nedával. To bych si ukroutil hlavu. Když normálně sedím, přijdou mi barvy ok. A to i při pohledu z levého/pravého úhlu. Když si stoupnu, jsou teprve vidět ty změny v intenzitě barev. To je dobře pozorovatelné na VA panelech.

Zaměřil jsem se na tu bílou, jak si linkoval ty obrázky. Poznámkový blok v celé obrazovce, prázdná bílá. Ve stoje. Jediné, čeho jsem si všiml, bylo, že jaksi pocitově uprostřed monitoru to bylo trošku zešedlé, ale nic extra. Efekt žloutnutí či šednutí z tvých obrázků jsem nepozoroval.

Dnes vyzkoušen Crysis 1 (2007), barvy poštělovány v nastavení hry, a fakt pěkná pastva pro oči. Ve hře mám jen jeden Ultra config z netu, žádný klasický mod.

Problém nynější doby je to čekání a zoufalý nedostatek nových produktů v nabídce tuzemských e-shopů. Aorus od Gigabytu je tak u nás doposud jediný nový monitor, který zapadá do názvu této geniální diskuze. Přičemž zoufale vyprodaný a nedostupný. A další zájemci o něj tak musí opět čekat na nové dodání z Asie.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel88l 15. 3. 2019 20:52

To jak tady zminujete tu nestejnomernou svetlost na bile (nebo jinak barevne) plose to je prave ta homogenita barev jak jsem psal,bohuzel oba dva panely (AUO i Innolux) ji maji stejne spatnou,takovy podprumer.Na LG IPS panelech byva o neco lepsi.Ale mivaji s tim problemy i drazsi monitory urcene pro grafiky.Dalsi problem techto panelu (trpi tim i ty 144Hz VA samsungy) je ostrost obrazu ktera neni idealni,nektere monitory to dohani semi-glossy povrchovou upravou (AG271QG) ktera ji o neco zlepsuje naopak panely s matnou povrchovou upravou jsou na tom hur.Tohle jsou asi dve veci co mi vadi na kvalite obrazu.Mnohem levnejsi kancelarske monitory jsou na tom stejne nebo i lip co se tohohle tyce.

Velikost IPS glow se meni v zavislosti na uhlu pohledu a vzdalenosti od monitoru,ja ho nevidim tak ve vzdalensoti 1m od obrazovky.IPS glow je proti VA glow sranda :)
karel88l
Junior

Odeslat příspěvekod zdevog 16. 3. 2019 16:16

No jde vidět že je třeba ještě počkat.No kdo vi jak to bude stim LG IPS .No už mám tu grafiku MSI NVIDIA GeForce RTX 2070 ARMOR 8G.Tak ted čekám jak to stěma monitorama bude zatím nejsem rozhodnut za ty penize a potom to vracet.No uvidím.
zdevog
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 16. 3. 2019 16:41

tak to mám na stole (AOC) a vedle svého starého AOC TN. popravdě můžu říct, že jak jsem si vedle sebe nepoložil to TN a IPS, ani jsem nepoznal rozdíl (a koukali jsme na to 2). jakmile jsem to hodil vedle sebe, tak jsme konečně viděli, co to jsou barvy.

co je opravdu problém, tak je slavný ips glow. tady je foto. jako vždy to vypadá hůře na fotce, než to je a při běžném používání si toho nevšimnu, pokud se na to nezaměřím a zatím nevím, jak mi to bude moc vadit, to uvidím během večera. je to docela v tmavé místnosti a ještě si pohraju s nastavením jasu, jestli to nedostanu na normální úroveň.
Obrázek
naštěstí to je v rohu, tak tam moc nekoukám. zatím mi to nijak moc nevadí, tak uvidím.

druhá věc je, když hraju path of exile, tak s GSYNC on mám FPS spikes. tz. 144 .... 60 ...144 ....... 64 což je docela otravné škubání. když g-sync vypnu, problém nemám.

A ještě mi příjde, že je tam takový světly "film" na obrazovce. že to není úplně čísté. ale to se mi možná jen zdá

edit: taky jsem všude musel snížit detaily :D rozlišení je o dost náročnější
Naposledy upravil yamamoto dne 16. 3. 2019 17:57, celkově upraveno 1
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod -PavelU 16. 3. 2019 17:48

Tak jsem konečně přišel na to, jak provést instalaci firmwaru i spuštění OSD Sidekick aplikace u Aorus monitoru. Ale zatím neprovedeno. Na přiloženém disku je jen instalátor té OSD aplikace, víc jsem tam nenašel. USB kabel v balení byl, ale samozřejmě jsem jej nechal být. Rovněž jsem nečetl nějaké podrobnější instrukce, popř. je v balení přehlédl. Zbylo tedy hledat na Internetu. Podrobná příručka k OSD Sidekick u Aorus monitoru.

Jakmile si uživatel nainstaluje OSD Sidekick, musí mít před prvním spuštěním zmíněného softwaru zapojen i ten USB kabel. Z monitoru do počítače. Poté kliknout na zástupce aplikace OSD Sidekick, přičemž v ten moment by mělo dojít k instalaci/aktualizaci firmwaru. Respektive až pak půjde to OSD software zevrubně používat.

Teprve tedy musím připojit ten třetí kabel a provést výše popsané.
-PavelU
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel88l 16. 3. 2019 17:56

Ten glow tezko rict podle fotky,zalezi na uhlu z jakyho je to foceny,vzdalenosti,nastavenym jasu monitoru.Kdyz se na ten muj monitor divam kolmo na stred ze vzdalenosti nejakych 65cm,tak nejvetsi glow mam taky v pravem dolnim rohu,o neco mensi v levem,jeste mensi v hornich rozich a pak u okraju obrazovky.Fotit to nebudu na fotaku co mam by toho stejne moc videt nebylo.Glow maji vsechny IPSka.Porad si myslim ze je to lepsi nez to zesednuti u VA/TN pri zmene uhlu pohledu.
S tim path of exile nevim,zkus pohledat na internetu.Tim filmem myslis co ? Jako ze treba bila plocha ma nerovnomernou svetlost ?

Jas mam nastevenej na 5 :) To uz ten glow skoro neni videt ani v RE2 pri zatemneni a jestli muzu jeste poradit kup si takove ty nalepovaci led pasky a dej to zezadu na monitor,to taky pomuze.
karel88l
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků