aky monitor podla pouzitia?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Baxos 3. 12. 2018 16:54

Zdravim vsetkych,
hladam napady resp. inspiraciu na monitorovu zostavu.
Moj momentalny stav je, ze mam Dell U2715H (27", IPS, 1440p) s ktorym som velmi spokojny, je to moj hlavny monitor. Nad nim na ramene cez VESA mount mam staru 20" 1050p.
Rozmyslal som nad updatom. Vec je taka, ze neviem akym smerom sa ubrat.
Celkom ma zaujali tzv. ultrawide monitory avsak su podla mna dost drahe. Pozeral som aj napr. 43" 4k monitory (co je v podstate 4x 21,5" vo FullHD.
Preco mam momentalne nad sebou monitory? pride mi jednoduchsie a pohodlnejsie obcas zdvihnut hlavu vyssie ako mat vedla seba dva velke monitory (2x 27) a natacat do strany, ked by som skoncil viac pozerat na jeden ako druhy a bol potom vytoceny do strany. Tiez medzera v strede? Co ak by bol na strane (takto som to pouzival viacej a presne sa dialo to co som popisal, vytoceny krk)

Chcem sa teda spytat, ake su vase skusenosti a pouzivania viacerych monitorov?
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 12. 2018 09:24

Domů bych bral 2* 27".

Jeden 1440p s 165hz na hry a druhej 4k na práci. Ale spíš to dopadne na 2 stejný monitory...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baxos 4. 12. 2018 14:13

nie je problem mat jeden so 4k a jeden s 1440p kvoli roznej velkosti prvkov? ci proste na 4k si zvlast nastavim ine skalovanie a je to OK?
Toho Dellu sa nejdem urcite zbavovat, je super, 165Hz IPS 1440p je celkom draha vec :hm hravam sa len rekreacne, aj ked FPS ale nemam take velke poziadavky asi...
Baxos
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků