Bezdrátové připojení monitoru

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 20. 12. 2018 20:43

Zdravím,
potřebuji, pokud to půjde připojit tento 50" NEC MultiSync E506 bezdrátově k PC. Vzdálenost v řádu metrů. PC s W10 Pro.
Našel jsem Microsoft Wireless Display Adapter V2.
Má někdo vyzkoušeno, je to použitelné? Klidně jiné řešení.

Předem moc díky a přeji všem hezké svátky
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kledr 20. 12. 2018 23:56

Ahoj, za tu cenu se da sehnat chromecast2 - mirroring obrazovky notebooku/telefonu a mnoho dalsich funkci.. Případně ještě levněji Anycast zarizeni od ťongu.

Záleží na určení... Jedina podminka je mit obě zařízení na stejné síťi.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 12. 2018 00:11

Bude to umět videa z konkrétního disku v PC? To je primární požadavek. Myslim Chromecast 3
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kledr 21. 12. 2018 00:43

Ano, v podstatě to je linux client. Youtube, dlna, netflix, ivysilano dokonce VLC tam je schopne streamovat tusim. Nejlepsi na tom je, ze si to pak taha rovnou z netu/sitoveho uloziste, tak na kompu muzes normalne pracovat/vypnout. Ovladat telefonem. Hromada recenzi na netu ti vysvetli funkci. Jinak chromecast3 neprinasi zadne zasadni vylepseni oproti dvojce - par sekund na startu... To az pak chromecast ultra v podobe 4k.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 12. 2018 06:14

Pro mě je to okrajová záležitost, jen řeším pro někoho jiného. Dneska "nastuduju" ale vypadá to, že je vybráno. Díky moc.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 21. 12. 2018 07:03

s tím microsoftem WiDi V2 mám dobrou zkušenost. Používám to na FHD projektorech. Promítáme na tom max. nějaká výuková videa. Jak se to chová třeba s nějakou FPS střílečkou nevím.
Nemusí to být na stejné síti, protože si to vysílá vlastní. A můžeš to klidně používat jako rozšířenou plochu, tj. na každém zobrazovadle (notebook a TV) jiný obraz (poznámky a prezentaci). Vtipné je, že se tím dá obejít Intelí limitace na počet připojených zobrazovadel.

Chromecast jsem tenkrát zavrhl, protože neuměl sdílet plochu PC. Jen zobrazovat věci z prohlížeče, nebo youtube (a pár dalších aplikací). Tj. nezrcadlilo to obraz, ale posílalo to informaci, co to má zobrazit. Jak je tomu dneska netuším.

Problém u obou je s připojením jablečných produktů. A v případě MS WiDi je to háklivé na modernost wifi síťovky. Ideálem je něco od intelu z posledních cirka 5 let ...

Pak je tu ještě možnost vyloženě bezdrátového HDMI ... třeba https://www.alza.cz/optoma-whd-200-d2143513.htm
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 12. 2018 10:54

jo taky jsem došel ke stejnému výsledku.
Chromecast super na mobily a obsah internetu přes chrome, ale místní disky neumí (aspoň jsem to nenašel)
Microsoft adaptér super na počítač - v podstatě bez omezení, ale zase neumí telefony (Android)
Apple není naštestí potřeba řešit.
Chtělo by to kombinaci obou, v té cenové relaci - což samo není :-)

Nakonec jsem doporučil ten Microsoft V2, v naprosté většině případů to půjde z počítačů co jsou v kanclu. Všechno to jsou loňské modely Dell s 8th Intel. Střílečky nehrozí, jen propagační videa a max. prezentace
Ten Optoma je moc drahej.
Nakonec to ještě možná skončí koupí chytrou TV místo toho NEC Multisync. Člověk co má poslední slovo špekuluje až se z něj kouří.

Díky moc
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 21. 12. 2018 23:20

chytrá TV má tu nevýhodu, že za ní musíš jako firma platit výpalný ... i když ji nepoužíváš ke sledování TV. Leda sehnat odbornou firmu, co z toho dokáže odmontovat TV tuner (sám to provést nesmíš)

Delly s 8th Intely nebudou mít problém. Taky to s tím provozuji
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 21. 12. 2018 23:41

Jo koncesionařské výpalné - prostě jebec. Nakonec stopnuto bo příspěvkovka a utrácení rozpočtu před Novým rokem. :-\
Prej až v lednu.. :D

edit: dva 43" NEC MultiSync E436 objednány - tam to porcování mědvědů prošlo :D
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků