Monitor Acer - extrémně dlouhá doba před zobrazením obrazu?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Caderom 29. 12. 2018 13:11

Pořídil jsem si nový monitor od Aceru - model BE270U - a zarazila mě extrémně dlouhá doba před zobrazením obrazu, tzn. vypnutá obrazovka po zapojení monitoru, změně rozlišení či obnovovací frekvence, ale třeba i zobrazení Windows UAC dialogu. Zatímco všechny mnou používané monitory od HP, Dell a LG mají (měly) tuto prodlevu v délce malého zlomku sekundy, Acer potřebuje více než 3 sekundy. Jde o normální chování monitorů Acer, nebo je někde chyba?

V přiloženém videu je ukázáno zobrazení a storno UAC dialogu ve dvoumonitorovém zapojení, kde vlevo je zmíněný Acer a vpravo 11 let starý HP monitor.

Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 12. 2018 16:33

Nic zvláštního
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 30. 12. 2018 15:39

Tedy tomu mám rozumět tak, že jde o standardní chování zobrazovadel od Aceru?
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 30. 12. 2018 15:54

Nejen Aceru.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 12. 2018 17:37

Je to IPS panel se všemi nectnostmi, mj. extrémně dlouhou odezvou; ovšem v rámci desítek ms, ne několika sekund.
Nesdělil jsi hw sestavu ani teploty VRAM a GPU.
Co s tím?
Ověř typ kabelu, stav a ovladač VGA, teploty VRAM atd.
Nemělo by se v žádném případě jednat o kabel HDMI -> HDMI, USB-C -> USB-C ani o žádnou redukci.
Nejvhodnějším datovým kabelem je DP -> DP nebo miniDP -> miniDP.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 30. 12. 2018 17:58

Odezva je OK, problém je "pouze" s reakcí na změnu parametrů zobrazení. Acer je připojený přes DP kabel, který byl dodaný s monitorem, HPčko přes DVI. Grafika je R9 270 s nejnovějšími Adrenalin 2019 ovladači, OS Windows 7. Obnovovací frekvence 60 / 75 Hz nemá na toto chování vliv.
Prošel jsem pár testů monitorů na YouTube kanálu totallydubbedHD a podobné chování, co jsem našel, vykazuje pouze Acer ED273 (https://youtu.be/wBZ14zAfGWQ?t=490 (8:10 - 8:13)), který má prodlevu výrazně menší, avšak stále vysokou, mezi 1 - 2 s. Ostatní, včetně modelů od Aceru, se drží v řádu max pár stovek ms.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků