4K nebo 2k monitor nejlépe DELL

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod patrikbb1 2. 1. 2019 09:39

Zdravím , uvažují o změně monitoru , mám 24 Full hd od Dellu , zobrazovací úhly jsou fantastické obraz také super má 60 hz. Chtěl bych monitor s vyšším rozlišením , a dell dělají 2k 27 nebo 4k 27 , také nabízejí HDR a ten 2k má 144hz a ten 4K 60hz ; a teď babo raď . Našel sem i levnější samsung , ale ten původní dell je jistota. 4K je nyní na hraní přepich , ale chci monitor na dalších 5-6 let ,takže abych až budou dostupnější lepší GF, nemusel měnit. Jak je to s obnovovací frekvencí, která unavuje oči ? Předem děkuji za vaše rady .
patrikbb1
Junior

Odeslat příspěvekod Baxos 2. 1. 2019 09:56

konkretne modely by bolo fajn poskytnut. Ak mas FHD 24 tak 2560x1440 (co ty oznacujes asi ako 2k, co je nespravne lebo 2k je definovane ako 2048x1080)

Tiez si nepovedal, ze co na PC robis, potrebujes viac ako 60 Hz? hravas hry alebo robis nieco kde to vyuzijes? ak nie, staci ti 60 Hz, 27", 2560x1440 nejaky dobry IPS panel
(ja sam mam Dell U2715H a som spokojny)

edit// tiez by bolo fajn vediet aky je budget, podla toho sa da vyberat vhodny model v danej cene...
Baxos
Junior

Odeslat příspěvekod patrikbb1 2. 1. 2019 14:02

upravuji fotky, hraji hry, čtu si web ....
patrikbb1
Junior


Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 18:14

UHD = 3840x2160 nebo 4096x2160.

2560 x 1440 rozhodne NENI UHD ... ale QHD.

AMD Freesync nefunguje s nVidia GPU. HDMI 1.4 i DP 1.2 jsou stare, vousate standardy.

Vykon reproduktoru je jednoznacna lez. Realny vykon je JEDEN (!!!) watt. :oboze
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _honza_ 2. 1. 2019 18:23

patrikb1 nenajde nic lepšího než LG 27QD58P-B , kjterý je ideální pro úpravu fotek, hraní her i brouzdání na webu.
má 10 bit barevné rozlišení bez profi karty! :-D
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 18:32

To je mimochodem dalsi lez.

To je jako kdybys rekl, ze mi koupis SQ7 bez tech dvou ... jenom za pul milonu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _honza_ 2. 1. 2019 18:42

Žádná lež s profi kartou zobrazíš 10 bit barevné hloubky u každého IPS monitoru! Na to nepotřebuješ 8bit plus
FRC!
LG 27QD58P má barevnou hloubku: 8-bit + FRC (1:07 miliard barev) bez profi karty! :-)

Další prodejce podívej se na barevnou hloubku:
https://www.ab-com.cz/dis-27-lg-27qd58p-b-ips-qhd/
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 19:42

Lez jako vez.

Kdyz mam v ruce 500tisic (8bit/kanal vystup z karty), koupim si za ne leda Octavii. Ty se mi snazis tvrdit, ze mi z tehle sumy vycarujes SQ7 (10bit barvy). To se mi libi, hned mi do SZ prosim napis adresu, sepiseme smlouvu, 500tisic dovezu v hotovosti a dodani SQ7 ocekavam do kvetna.

Nebo uznej ze vystup (auto) musi byt adekvatni vstupu (penize) ... ten priklad je zcela to same. Jestli pocitame Koruny nebo barvicky je irelevantni. Ziskat nasobek puvodni hodnoty "odnikud" proste fyzicky neni mozno. Ta karta tu barvu nedokaze vymyslet, nezna jak, fyzicky ji "nema v penezence" ... a neco, co karta nema/nezna/neumi ... se logicky nemuze nikde objevit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _honza_ 2. 1. 2019 19:49

Napiš konkrétně v čem je lež - prosím. Dávám ti jen důkazy. :-)

Podívej co jsi psal: :-)
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=955&t=1288164&p=11926415#p11926415
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 20:01

Dobre, takze teda to auto sezenes. Mam s tim pocitat.


Co jsem psal? Ze bez profi karty, ktera by 10bit umela predat k zobrazeni, neexistuje zadny zpusob, jak 10bitove barvy zobrazit. Tzn presne to, co se Ti tady snazim rict. Z osmi bitu deset nevyrobis.

Stejne jako s pulmilionem nekoupis SQ7. To taky fyzicky nejde.


Tak uz to proboha pochop.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _honza_ 2. 1. 2019 20:28

Ne já, ale prodejci i výrobci píši že LG 27QD58P má barevnou hloubku: 8-bit + FRC (1:07 miliard barev) viz odkazy :-)
To auto chtěj po nich.
https://www.ab-com.cz/dis-27-lg-27qd58p-b-ips-qhd/
https://www.lg.com/de/monitore/lg-27QD58P-B
Naposledy upravil _honza_ dne 3. 1. 2019 07:49, celkově upraveno 1
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2019 20:42

Prodejci jenom rikaji, ze kdyz tento monitor pripojis k profi karte, ktera dovede tech 10bit pustit po kabelu, dovede je ten panel zobrazit.

Prave tady toto jsi spatne pochopil. Aby panel mohl 10bit ukazat, musi mu je karta poslat. Tzn abych mohl mit SQ7, musim mit dva a pul ... ne jenom pulku jednoho milionu. Uz se chapeme?


Peace. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _honza_ 2. 1. 2019 20:49

Peace. ;-)
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 1. 2019 23:59

Já věděl, že se to tady někde řešilo.


viewtopic.php?style=5&f=912&t=1180401&all=1
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků