17´´ vs 19´´ lcd?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jirin 15. 4. 2006 18:16

Zdravim,
zajima me vas nazor pri volbe lcd panelu. Zda byste volili 17 nebo 19 palcu. Nekdo si stezuje, ze u 19 monitoru neni tak dobra ostrost, kvuli vetsi ostrosti barev. Co si o tom myslite vy?

Dost se mi zamlouva tento panel:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30082

Mate na nej nejake nazory. Pripadne na samotnou znacku Hyundai?
---------------------------------------------------------------
Jirin
jirin
Junior

Odeslat příspěvekod Konik 15. 4. 2006 18:22

uved cenovy limit a pouzitie a potom sa ti da radit :wink:
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bery II. 15. 4. 2006 18:31

podle me je to nesmysl. Ostrost je vsude stejna. Teda pokud budes srovnavat odpovidajici kategorii LCD. No a moje rada :) Pokud mas na 19 ber 19. :) Jinak je podle me lepsi kvalitni 17 nez horsi 19.
Bery II.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salko 15. 4. 2006 18:49

Väčšina 19" LCD má natívne rozlíšenie 1280x1024, takže je to také isté ako pri 17". Rozdiel bude v tom, že na 19" uvidíš väčšie body ako na 17". Proste 19" je zrno oproti 17".
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aquila 15. 4. 2006 19:53

salko píše:Väčšina 19" LCD má natívne rozlíšenie 1280x1024, takže je to také isté ako pri 17". Rozdiel bude v tom, že na 19" uvidíš väčšie body ako na 17". Proste 19" je zrno oproti 17".z/quote]


a tak to je blbost. radsej vacsi obraz ako 17"...

inak radsej ako tento hyundai by som odporucal nejaky benq alebo acer v tejto cenovej kategorii ..

inak samozrejme urcite zober 19", nebudes lutovat. 17" je malo ...
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saker 15. 4. 2006 20:04

No ja som zobral 19" z ciste racionalneho dovodu, vyskusal som si to v predajni a na 17" pri nativnom rozliseni mas proste vsetko vratane pisma mensie, tzn. na 19" sa "lahsie" cita, lebo pismenka su vacsie ako na 17"...mal som dojem, ze pri 17" by sa mi viac namahal zrak pri citani tych malych pismenok...
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salko 15. 4. 2006 20:24

aquila píše:
salko píše:Väčšina 19" LCD má natívne rozlíšenie 1280x1024, takže je to také isté ako pri 17". Rozdiel bude v tom, že na 19" uvidíš väčšie body ako na 17". Proste 19" je zrno oproti 17".z/quote]

a tak to je blbost.


A co je ako na tom blbost? Videl som mnozstvo 19" LCD a aj 17" LCD. A na 19" je viditelne zrno oproti 17".
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aquila 15. 4. 2006 21:19

salko píše:
aquila píše:
salko píše:Väčšina 19" LCD má natívne rozlíšenie 1280x1024, takže je to také isté ako pri 17". Rozdiel bude v tom, že na 19" uvidíš väčšie body ako na 17". Proste 19" je zrno oproti 17".z/quote]

a tak to je blbost.


A co je ako na tom blbost? Videl som mnozstvo 19" LCD a aj 17" LCD. A na 19" je viditelne zrno oproti 17".


samozrejme ked sa nacapis hned ku displeju ;)

ale inak ako bolo napisane, 19" je lepsia volba.
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vaskos 15. 4. 2006 21:34

Caute ! Nedavno som si zakupil Acer 19" (Asd1916) a musim povedat ze som spokojny :) Body su troska vacsie ,ale myslim ze normalnemu cloveku to nemoze vadit. Ma to 8ms a je to v pohode aj na hry a zazitok je daleko lepsi ako na 17".
vaskos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Veolw 15. 4. 2006 22:35

No ja nevim. Mam doma 17" LCD a ve skole mame 19" LCD. Kdyz delam ve skole na tom vetsim monitoru tak mi to prijde skoro stejne jako bych delal na mem 17" LCD. Navic obraz na 19" LCD mi pripada nejak horsi ... Mozna to bude tim ze ty monitory ve skole nejsou asi prilis kvalitni protoze se jedna o nejakou znacku Premium. Jinak ja mam doma Philipse. :-B
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 15. 4. 2006 22:55

Vemte to racionalne... Velikost bodu u 17" je cca 0,26mm a u 19" cca 0,29mm, takze pokud budete mit display dal jak cca 80cm, vzal bych 19", pokud ne, tak 17". Je to zjevne uz pri porovnani vetsi uhlopricky pri stejnem rozliseni. Velikost je sice pekna vec, ale musite mit take "prehled, co se deje" a ne obraz "honit" po plose. Nerekl jste dulezite parametry, jako je urceni a cena.
Jo a ten Hyundai bych nebral, protoze si myslim, ze za podobnou cenu jsou lepsi.
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FaZZy 15. 4. 2006 22:55

Já bych volil kvalitní 19 protože 17 je docela malej obraz,....
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 15. 4. 2006 22:57

FaZZy píše:Já bych volil kvalitní 19 protože 17 je docela malej obraz,...../quote]

Je videt, ze nevis o cem mluvis. Toto je silne subjektivni nazor parana nehlediciho na kvalitu, ale na kvantitu...
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FaZZy 15. 4. 2006 23:27

mh píše:
FaZZy píše:Já bych volil kvalitní 19 protože 17 je docela malej obraz,...../quote]
Je videt, ze nevis o cem mluvis. Toto je silne subjektivni nazor parana nehlediciho na kvalitu, ale na kvantitu...

beru to s herního pohledu to máš pravdu, na vetší plože se lépe pracuje ale je důležitá kvalita obrazu a použitá technologie, samozdřejmě záleží kolik je dotyčnej ochoten do něho vrazit.Určitě bych se díval na pozorovací úhel, jas kontrast,atd. a zjistil bych si kolik výrobce toleruje špatných pixelů
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 16. 4. 2006 09:20

Ale o tom tato diskuze neni. To je asi jako: "Proc to auto jezdi? - Protoze nafta." Ted se bavime o velikosti a dusledcich. A protoze autor neuvedl urceni a cenu, tak je diskuze bezpredmetna.
mh
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků