skenování dokumentu formátu A4

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 10. 2014 19:43

Prováděl jsem skenování vytisknutého dokumentu formátu A4 do formátu PDF. Skenuji z tiskárny HP Photosmart programem ABBYY FineReader 10 Home Edition. Skenování proběhlo bez problémů, ale mám se zobrazením uloženého souboru formátu PDF v programu PDF Viewer problém v tom, že se dokument zobrazuje v daleko větším formátu, než byl skenovaný formát A4. Kde může být chyba a jak na to jít správně? Srdečný dík za radu.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 10. 2014 19:44

měřítko ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 10. 2014 19:52

Jaké měřítko a čeho?
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 10. 2014 19:55

Jak poznáš že na displeji je to větší ?

Jaký DPI při skenování používáš?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 10. 2014 20:02

Na displeji je vidět ten původní dokument na daleko větší bílé ploše a jsou vidět i okraje toho dokumentu. Prosím o vysvětlení pojmu DPI. Pokud jsem se podíval, použil jsem 300 dpi t.j. pro běžný text.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 10. 2014 20:16

Zjeenodusene - rozliseni tveho skeneru je nekolikrat vyssi nez rozliseni tveho monitoru.
Pro predstavu pokud je ten pomer 2:1 v kazdem smeru (naprosto bezne), tak ctverec o obsahu 1cm2 na papire, bude mit na monitoru zdanlivy obsah 4cm2.
To vsak neni zavada, ale jen tva neznalost. Na monitoru si obrazek muzes libovolne zvetsovat a zmenovat = meritko.

Pri zpetnem tisku pak neni problem nastavit aby vysledny vytisk byl rozmerovou kopii originalu.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 10. 2014 20:39

Naskenovaný dokument je v originální velikosti písma, ale formát zobrazeného dokumentu je větší. Kdybych ho chtěl tisknout na papír ve formátu A4, na jednu stránku se nevejde. Pokud si ten zobrazený dokument na monitoru zmenším, zmenší se i velikost písma, což je pro tisk nevhodné. Možná by bylo vhodné, kdybych ten formát toho dokumentu některému rádci poslal.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod mungo 9. 10. 2014 20:52

MirekK píše:Prováděl jsem skenování vytisknutého dokumentu formátu A4 do formátu PDF. Skenuji z tiskárny HP Photosmart programem ABBYY FineReader 10 Home Edition. Skenování proběhlo bez problémů, ale mám se zobrazením uloženého souboru formátu PDF v programu PDF Viewer problém v tom, že se dokument zobrazuje v daleko větším formátu, než byl skenovaný formát A4. Kde může být chyba a jak na to jít správně? Srdečný dík za radu.


Abby Fine Reader je OCR program, jehož výstupem má být text. K čemu je vám obrázek?
Vytiskněte si text.
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 10. 2014 21:07

Abby Fine Reader je program, jehož výstupem je 5 úloh, z níž jedna je právě dokument formátu PDF, což podle mne není obraz. Sken do obrázku je další úloha.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod mungo 9. 10. 2014 21:25

Obálka PDF může skrývat pouze obrázek, stejně tak jako vektorovou kresbu.
Předpokládám tedy, že cílem je získat vektorové PDF z papírové předlohy.
Záleží na charakteru předlohy - jestli jde o čistý text, tabulky, grafy, obrázky v textu ...
Pomohlo by více informací od tazatele.
mungo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 10. 2014 21:44

Skenoval jsem list ve formátu A4 s čistým textem bez obrázků (pozvánka na schůzi). Stačí tato informace?
Naskenovaný list do formátu PDF v tom programu ABBYY FineReader je v jeho náhledu dobné formy, potom se uloží do souboru PDF a ta prohlídka a tisk jsou problematické, jak jsem již psal v dotazu.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod MirekK 16. 11. 2014 17:45

Ten popsaný problém se zobrazením naskenovaného dokumentu programem ABBYY FineReader 10 Home Edition jsem zřejmě vyřešil tím, že jsem před zahájením skenování využil možnost nabídky "zvolit skener" a tam jsem zvolil HP Photosmart B109a-m (WIA). Problém byl v tom, když jsem použil skener z formátem HP Photosmart B109a-m TWAIN (TWAIN). Skenoval jsem do formátu PDF.
Uvítám jakoukoliv radu na vhodné skenování z té mé tiskárny. Dík
MirekK
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků