Hibernace & režim spánku nefunguje

Diskuze výhradně o operačním systému Windows Vista

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod josephe 30. 7. 2007 14:43

při pokusu o přepnutí do hibernace nebo do režimu spánku se visty sice začnou vypínat, vypne se monitor, disk, větráčky běží dál. Během 20 sekund se PC asi restartuje a sám se zapne. Instaloval jsem visty tento víkend, s XP režim spánku normálně fungoval. pomůžete? :-)

musí se do visty instalovat ovladace k základní desce nebo si na to vystačí sama? mám desku ASUS P5GD1, po instalaci visty jsem už nic z ovladačů neinstaloval.

díky za každou radu
HTC U11 4GB/64GB, T-Mobile
josephe
Junior

Odeslat příspěvekod chito 30. 7. 2007 15:25

nainstaluj nejnovější ovladače k desce, které jsou na webu výrobce (a jsou pro visty)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 30. 7. 2007 15:26

Mam uplne stejny problem, v xp i linuxu mi to fungovalo normalne, ale na vistach se mi to restartuje, nebo zatuhne, takze musim restartovat ja :(. Ale uz jsem se s tim smiril ;-)
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josephe 31. 7. 2007 05:09

hledam ale na stránkách výrobce ovladače pod visty jsem nenašel, zkoušel jsem něco vydolovat z ovladačů co mám doma ale nic nefunguje :-(

Ale smiřovat se mi s tím nechce moc, je to jediná věc s mirandou která mi pod visty nejde :-/
HTC U11 4GB/64GB, T-Mobile
josephe
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 31. 7. 2007 06:40

Pokiaľ výrobca dosky nemá na webe drivery pre Vistu, tak vyskúšaj web výrobcu chipsetu.
Chupacabras
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scara 31. 7. 2007 07:16

Mno ja osobne jsem mel chvilku moznost delat na vistach / s vistama a miranda mi tam sla, i bez nejakeho updatu na novejsi vezi (pouzival jsem myslim 0.8) ... a uplne v pohode ... akorat je blby, ze v te dobe jeste nebyla zadna miniaplikace do sidebaru. Doufam, ze uz se to zlepsilo :D
scara
Junior

Odeslat příspěvekod KinDo 31. 7. 2007 10:40

mne sa presne takto chova NTB v 3 pripadoch z 5-tich :(
system vyhlasi, ze ma malo zdrojov ( resources ) a hibernacia sa nedokonci

// win xp prof + sp2 + vsetky zaplaty ( dufam )

// podobny problem sa riesil tu : http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=103761&highlight=
KinDo
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 7. 2007 16:53

myslim, ze to je znama chyba, na kterou existuje zaplata. Ta chyba nastava u systemu s 2GB RAM a vic... tusim
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod josephe 31. 7. 2007 22:28

2 Mobil-man: mno ja mam jen 1GB RAM, ale i tak o zadne zaplate jsem zatim nic nenasel, muzes upresnit ??? dekuji :oops:
HTC U11 4GB/64GB, T-Mobile
josephe
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 1. 8. 2007 06:19

tak to neni ten problem :)
BTW cetl jsem, ze service pack ma opravovat chyby hibernace a rezimu spanku a hibernaci zrychlit... je pravda, ze tedka trva pomerne dost dlouho
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duch 1. 8. 2007 06:55

Takze MS vydal neoficialne nieco ako Vista Perfomance a Reliability Pack a nejaky tester to smaril na net, da sa to stihnut uz len zo znamych torrent sitov, uz som to pisal na zive.cz uvidime ci to uvernejnia. Je tam toho strasne vela a prave sleep/hibernation.
nebudem davat samoska linky na torrenty ale viac je tu

http://www.computerworld.com/action/art ... rc=hm_list

a su tam aj odkazy......
duch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msoft 1. 8. 2007 08:27

Já mám podobný problém u PC FSC SCALEO. Režim spánku fungoval na předinstalovaných Vistách. Po změně na Win XPP se počítač restartuje namísto přechodu do spánku. Nevíte někdo co s tím. Ovladače jsem použil od výrobce MB. Vliv firewallu a dalších SW jsem vyloučil.
msoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KinDo 1. 8. 2007 12:22

Mobil-man píše:myslim, ze to je znama chyba, na kterou existuje zaplata. Ta chyba nastava u systemu s 2GB RAM a vic... tusim

ja mam 2GB RAM ...
pohladam tu zaplatu

// edit :
http://www.shivaranjan.com/2006/08/27/h ... n-1gb-ram/
+ link na konkretnu zaplatu :
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

// edit2 :
mozno by bolo dobre si precitat diskusiu k tejto bleskovke na cdr.cz ( ktora obsahuje priame linky na CZ a EN verziu tejto zaplaty ) :
http://www.cdr.cz/a/18308
KinDo
Junior

Odeslat příspěvekod josephe 5. 8. 2007 15:35

Tak miranda funguje zatim, jen obcas padne, staci si pohrat s pluginy :-)

Ale Hibernace ani rezim spanku nic, porad stejny problem, zkusil jsem i nainstalovat ten servise pack 1, zkusil jsem i ovladace na chipset ale nic nepomaha :-(
HTC U11 4GB/64GB, T-Mobile
josephe
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 12. 8. 2007 16:24

no ja sice nemam problem s hibernaciou a podobne ale mam jeden poznatok ktory mozno pomoze. nainstaloval som vistu a jednu utilitku na web kameru ktora sice nebola na asus nb lepsie povedane na ten konkretny typ nb. a prestal mi korektne slapat restart. jednoducho vsetko zhaslo monitor disk a ostala svietit led ktora indikuje zapnutie. az tvrdym resetom som dokazal fungovat dalej. a po odinstalacii tejto utility sa vratilo vsetko do normalu. zistil som tiez ze vista ako taka ma dost siroku podporu ovladacov a instalaciou ovladacov od vyrobcu sa da vsetko pokazit. vidim to tak ze kompatibilita je v plienkach a mozno sa microsoft snazi byt vo vsetkych ohladoch dokonaly a jedinecny. mozno jedine zatial schodne riesenie skusat.
RB_Wariorr
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků